کد خبر: DT-24015
تعداد بازدید: 67بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text">معاون صنايع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: کارگاه‌های آموزش صنایع دستی در زندان‌های بوشهر راه‌اندازی می‌شود.</span>

امين بينش‌پژوه پیش از ظهر دوشنبه در نشست با مسئولان زندان بوشهر اظهار داشت: به منظور بهینه‌سازی اوقات فراغت زندانیان و ایجاد زمینه‌های اشتغال برای آنها کارگاه‌هایی برای آموزش صنایع دستی در سطح زندان‌ها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تعامل مطلوب اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل زندان‌ها، اضافه کرد: یکی از مهمترین مشکلات در اجرای این برنامه‌ها مربوط به هزینه‌ها است که پرداخت حق‌الزحمه اساتید را با مشکلاتی روبرو می‌کرد و در پرداخت حقوق اساتید با مشکلاتی روبرو هستیم.

معاون صنايع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: باید در این زمینه با کار کارشناسی فعالیت کنیم و تلاش شود که این برنامه‌ها بتواند درآمدزایی برای زندانی و خانواده‌های آنها داشته باشد.

رئيس اداره سلامت و اصلاح امور زندان‌های استان بوشهر نیز اظهار داشت: ساختن انسان‌های مفید در زندان‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی در این زمینه نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

عليرضا مير اضافه کرد: ارائه آموزش‌های صنایع دستی به زندانیان می‌تواند علاوه بر پرکردن اوقات فراغت زندانیان، در تولید محصولات و درآمدزایی توسط زندانیان نیز نقش آفرین باشد.

وی با بیان اینکه برگزاری این کارگاه‌ها می‌تواند در کاهش جرایم نقش‌آفرین باشد، بیان کرد: باید حس درآمدزایی به زندانیان انتقال یابد و نیمی از درآمد محصولات تولیدی به خانواده‌های زندانیان برسد.

لازم به ذکر است که در این نشست، تفاهم همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره‌کل زندان‌ها امضا شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین