دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 20
کد خبر: DT-40690
تعداد بازدید: 71بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
دایی در کارنامه مربیگری‌اش دو بار موفق به شکست دادن پرسپولیس شده و چهار بار این تیم را با مساوی متوقف کرده است. آیا سومین پیروزی شهریار برابر سرخپوشان پایتخت جمعه در نبرد صبا مقابل پرسپولیس به ثبت می‌رسد؟
ساعت ۱۶ عصر جمعه در ورزشگاه یادگار امام قم، علی دایی به عنوان مربی و پرسپولیس به عنوان رقیب برای دهمین‌بار مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. نبرد شهریار به عنوان سرمربی با تیمی که در قلبش جای گرفته در بیشتر اوقات دیدنی از آب درآمده است.

دایی در کارنامه مربیگری‌اش دو بار موفق به شکست دادن پرسپولیس شده و چهار بار این تیم را با مساوی متوقف کرده است. آیا سومین پیروزی شهریار برابر سرخپوشان پایتخت جمعه در نبرد صبا مقابل پرسپولیس و برانکو سرمربی دایی در تیم ملی به ثبت می‌رسد؟

* اولین تقابل در لیگ ششم

علی دایی در این فصل وارد عرصه سرمربیگری شد. او ابتدا قرار بود فقط کاپیتان سایپایی‌ها باشد اما با کناره گیری ورنر لورانت، مربی- بازیکن شد و در نهایت نارنجی‌پوشان کرجی را به مقام قهرمانی لیگ‌برتر رساند. در این فصل دایی دو بار با پرسپولیس دنیزلی رو به رو شده و هر دو بار مقابل تیم سابقش به تساوی ۲-۲ رضایت داد.

جالب اینکه سایپای دایی هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت تا دقیقه ۹۳ تیم برنده میدان بود اما با دریافت یک گل در وقت‌های اضافه، برد را با تساوی عوض کرد.

دایی یک بازنده مطلق در لیگ هفتم

در این فصل دایی همزمان با هدایت سایپا، سرمربیگری تیم‌ملی ایران را هم قبول کرده بود تا حسابی در چشم باشد.

شهریار در این فصل هر دو بازی رفت و برگشت را با نتیجه یک بر صفر به پرسپولیس باخت تا ناخواسته کمک فراوانی به قهرمانی تیم قطبی در لیگ‌برتر کند. البته در بازی برگشت، دایی با گل به خودی بحث برانگیز میثاق معمارزاده مقابل پرسپولیس بازنده شد تا رو در روی تیم سابقش در باخت دبل کرده باشد.

طلسم شکنی شهریار در لیگ یازدهم

شهریار در فصل هشتم از لیگ‌برتر دور بود و در لیگ‌های نهم و دهم هم هدایت پرسپولیس را بر عهده داشت.

او در لیگ یازدهم با راه‌آهن رو در روی تیم سابقش قرار گرفت تا طلسم ناکامی‌هایش در این بازی خاص را باطل کند. تیم دایی در بازی رفت لیگ یازدهم به تساوی یک- یک مقابل پرسپولیس رضایت داد اما در بازی برگشت این تیم را با نتیجه ۴ بر ۳ در هم کوبید تا اولین برد دوران مربیگری‌اش مقابل قرمز‌ها را جشن بگیرد.

در بازی رفت محسن عاشوری هدایت پرسپولیس را برعهده داشت اما در بازی برگشت دنیزلی روی نیمکت سرخ‌ها نشسته بود.

یک برد و یک باخت در لیگ دوازدهم

به گزارش مشرق، دایی قبل از اینکه به پرسپولیس برگردد و با این تیم نایب قهرمان لیگ‌برتر شود، دو بار دیگر رو در روی تیم سابقش قرار گرفت.

در بازی دور رفت لیگ دوازدهم، راه‌آهن دایی با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب پرسپولیس مانوئل ژوزه شد اما در بازی برگشت تیم یحیی گل محمدی را با نتیجه یک بر صفر شکست داد تا با برد به جمع قرمزپوشان برگردد.

تساوی در آخرین تقابل

علی دایی و پرسپولیس در ایستگاه هشتم لیگ جاری برای دهمین مرتبه به هم رسیدند. این بار گل دقیقه ۲۲ محمد قاضی باتجربه صبای دایی را از پرسپولیس پیش انداخته بود تا پیروزی دیگری به عنوان سرمربی به نام علی دایی برابر پرسپولیس رقم بخورد. با این حال گل دقیقه ۸۵ مهدی طارمی ‌هم قرمزها را از قبول شکستی خانگی فراری داد و هم عاملی شد برای ثبت پنجمین تساوی دایی و پرسپولیس.

جدول ۹ تقابل علی دایی به عنوان سرمربی با پرسپولیس

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

۲

۴

۳

۱۱

۱۳

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین