کد خبر: DT-34137
تعداد بازدید: 102بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴
رسول نويدكيا طي شش، هفت سال اخير با صنعت نفت آبادان، نفت تهران و سپاهان روند رو به رشدي را طي كرد تا امروز در 32سالگي نظر پرويز مظلومي را به خود جلب كند.
به پاي داداش نمي‌رسدبه گزارش دلیران تنگستان – استقلالي‌ها براي پر كردن جاي خالي جاسم كرار عراقي،‌ مهدي مومني را از نفت گرفتند، با اين حال درخواست دوم كادر فني آبي‌ها براي محكم‌تر شدن كمربند خط مياني تيم‌شان جذب رسول نويدكيا از سپاهان است.

رسول نويدكيا طي شش، هفت سال اخير با صنعت نفت آبادان، نفت تهران و سپاهان روند رو به رشدي را طي كرد تا امروز در ۳۲سالگي نظر پرويز مظلومي را به خود جلب كند. مرور کارنامه این بازیکن در لیگ برتر به شناخت بیشتر وی کمک خواهد کرد:

* به استقلال قهرمان گل زد
هافبكي كه اين فصل براي سپاهان- طي ۱۵بازي- گل نزده در ليگ‌هاي دهم تا دوازدهم با پيراهن صنعت نفت آبادان ۹گل زده است. رسول در ايستگاه دهم ليگ دوازدهم گل چهارم خود را درون دروازه سيدمهدي رحمتي جاي داد. در تقابل مذكور اگرچه كه استقلال امير قلعه‌نويي ۲ بر يك نفت آبادان را برد اما ضربه دقيقه۲ نويدكيا براي تيمي كه در نهايت قهرمان ليگ شد، غافلگيركننده بود.

* از خوب‌هاي نفت يحيي
رسول كه مانند برادر بزرگترش محرم يك هافبك طراح و پخش‌كننده توپ است، در ليگ سيزدهم از خوب‌هاي نفت يحيي گل‌محمدي بود. در فصل۹۳-۹۲ نويدكيا ۲۷بازي انجام داد، در حالي كه ۲۱مرتبه وارد تركيب اصلي تيم گل‌محمدي شد.

رسول آنقدر در نفت عالي بود كه بعد از ۱۰سال مجددا به سپاهان بازگشت. نويدكيا كه در ليگ سيزدهم با سپاهان پاي به ليگ‌برتر گذاشته بود، با نمايش قابل تقدير خود متوليان اين تيم اصفهاني را مجاب كرد تا دوباره او را ببينند.

*گل قهرماني را زد
سپاهان در ايستگاه پاياني ليگ چهاردهم گوي سبقت را از تراكتورسازي ربود و قهرمان شد. در هفته سي‌ام ليگ‌ چهاردهم تساوي ۳-۳ تبريزي‌ها برابر نفت عاملي شد براي قهرماني سپاهان كه تا روز آخر رقابت‌ها اميدي براي قهرماني نداشت. با اين حال بازگشت به كمي عقب‌تر نشان مي‌دهد كه نصف‌جهاني‌ها قهرماني خود در ليگ چهاردهم را مديون هافبكي هستند كه امروز مورد توجه پرويز مظلومي قرار گرفته است.

در هفته بيست‌وپنجم ليگ چهاردهم نتيجه ديدار تراكتورسازي و سپاهان تا دقيقه۷۶ يك- يك دنبال شده بود. يعني مهمان در دقيقه۴۵ با ادينهوي برزيلي به گل رسيد و پنالتي دقيقه۷۶ پريرا هموطن لوسيانو بازي را به تساوي كشاند تا سپاهان بازي باخته را با تساوي عوض كند.

با اين حال ورود رسول نويدكيا يك‌سوم انتهايي ديدار و گلي كه در دقيقه۹۰ به ثمر رساند، سبب شد تا سپاهان سه امتياز حساس را از تراكتورسازي مدعي بگيرد. به اين ترتيب در هفته پاياني ليگ- روي كاغذ- تساوي نفت و تراكتورسازي عامل قهرماني سپاهان بود حال آنكه گل سرنوشت‌ساز را رسول به ثمر رسانده بود.

* زير سايه محرم
شايد رسول نويدكيا كه گفته مي‌شود تمايلي به جدا شدن از سپاهان ندارد، همواره در سايه برادرش محرم قرار داشته است. به واقع كيفيت بالاي محرم در پست يك هافبك طراح سبب شد تا رسول كمتر به چشم بيايد.

در تاريخ ليگ‌برتر تعداد هافبك‌هاي طراح ممتاز با قابليت‌هاي ويژه زياد نبوده است. مرداني با كيفيت مجتبي جباري يا محرم نويدكيا. با اين حال در«سطح دوم» نفراتي چون رسول حضور داشته‌اند اما آن‌چنان كه بايد و شايد ديده نشدند.

عملكرد رسول نويدكيا در ادوار دهم تا پانزدهم ليگ‌برتر

ليگ

تيم

تعداد بازي

حضور در تركيب اصلي

مجموع دقايق بازي

گل زده

توضيح

دهم

صنعت نفت آبادان

۳۰

۲۴

۲۱۵۴

۵

دروازه ذوب‌آهن، ملوان، پاس همدان، شهرداري تبريز و استيل‌آذين را باز كرد

يازدهم

صنعت نفت آبادان

۳۲

۲۸

۲۲۹۷

۱

به نفت گل زد

دوازدهم

صنعت نفت آبادان

۳۲

۲۹

۲۴۴۲

۴

دروازه صبا، گهر، آلومينيوم هرمزگان و استقلال را گشود

سيزدهم

نفت‌ تهران

۲۷

۲۱

۱۹۳۳

۴

به استقلال ‌صنعتي، فولاد و گسترش(۲) گل زد

چهاردهم

سپاهان

۲۷

۱۹

۱۷۳۷

۱

هفته۲۵ به تراكتورسازي گل ۳امتيازي زد

پانزدهم

سپاهان

۱۵

۱۱

۹۹۱

برابر سياه‌جامگان و استقلال صنعتي پاس گل داد

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین