چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-21664
تعداد بازدید: 34بازدید
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴
<h3 id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">استاندار بوشهرگفت: کارنامه دولت تدبیر و امید در بخش سلامت در این استان درخشان و اقدام های خوبی برای ارتقای شاخص های بهداشت و درمان انجام شده است.</h3>

ایرنا مصطفی سالاری روز یکشنبه درنشست با معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دربوشهرافزود:کیفیت بخشی به خدمات درمانی و کاهش هزینه های بیمارستانی و درمانی از اقدامات مهم دولت است که رضایتمندی مردم را در پی داشته است.

وی یادآورشد:در همین راستا برنامه ریزی برای اجرای دو طرح مهم و اثربخش در حوزه سلامت در قالب مجموعه طرح های امید در استان بوشهر اجرایی می شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: این طرح ها شامل سلامت دهان و دندان و خدمات رسانی رایگان به بیماران قلبی و عروقی است.

سالاری ادامه داد: همچنین دولت برای عدالت و بستر سازی دسترسی آحاد مردم به بهداشت و درمان، توسعه زیرساخت های حوزه سلامت، افزایش امکانات و تجهیزات درمانی در شهرستان های استان بوشهر را مورد توجه قرار دارد.

وی اظهارامیداوری کرد، با تلاش جمعی، ارتقا کیفی و کمی خدمات بهداشتی و درمانی به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

سالاری با اشاره به ضرورت تقویت فعالیت های پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در ارتباط با سلامت و زمینه های ابتلا به بیماری ها باید در دستور کار این مجموعه قرار گیرد.

وی افزود:با مشارکت وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، اورژانس هسته ای در بوشهر راه اندازی می شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز با تقدیر از توجه ویژه استاندار بوشهر به حوزه سلامت گفت: اهتمام مسوولان ارشد این استان باعث شده تا اقدام های خوبی در حوزه سلامت و بهداشت انجام شود.

دکتر رضا ملک زاده افزود: دانشگاه علوم پزشکی به دلیل اینکه دیرتر از سایر استان ها راه اندازی شده هم اکنون تیپ ۳ است که البته در بین دانشگاه های تیپ ۳ بالاتر از بقیه استان هاست و در یک سال گذشته شاهد رشد خوبی در این مجموعه هستیم.

وی یادآورشد: اعتبارات تخصیصی به بخش پژوهش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر محدود است .

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اظهارداشت: تعدد وجود علاقه مندان به فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فرصت مناسبی برای توسعه فعالیت های پژوهشی در این استان است

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین