کد خبر: DT-39107
تعداد بازدید: 56بازدید
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴
رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه گفت ایران با دریافت پدافند هوایی اس-300 ،دفاع هوایی خود را استحکام می بخشد.
«ایگور کوروتچنکو» رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه و مدیر مرکز تحلیلی تجارت جهان تسلیحات  در مصاحبه با رادیو « اسپوتنیک» گفت: ایران نیاز به سیستم مطمئن پدافند هوایی دارد و سامانه « اس-۳۰۰» امکان آن را برای این کشور فراهم می سازد تا بطور مطمئن امنیت تأسیسات مهم شهری و مجتمع های صنعتی خود را تأمین کند.

کارشناس روس یاداوری کرد: قرارداد تحویل سامانه ضد موشکی « اس-۳۰۰» در سال ۲۰۰۷ میلادی بین مسکو و تهران به امضا رسید اما پس از برقراری تحریم های بین المللی بر علیه ایران این قرارداد اجرا نشد.

در زمان ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین، تحویل سامانه ضد موشکی « اس -۳۰۰» دوباره مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و قرارداد جدیدی در این رابطه میان ایران و روسیه به امضا رسید که در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی اجرای آن آغاز شد. ایران نیز در این رابطه شکایت خود از روسیه به دلیل عدم تحویل « اس -۳۰۰» را باز پس گرفت.

کوروتچنکو خاطرنشان کرد: اجرا نشدن قرارداد اس-۳۰۰ میان ایران و روسیه در چند سال اخیر، صدمه جدی به مناسبات دو کشور وارد آورد.

کارشناس روس گفت: هم اکنون روسیه مطابق با مفاد قرارداد جدید تحویل سامانه پدافند هوایی « اس-۳۰۰» به ایران را آغاز کرده است. رئیس جمهوری روسیه با اتخاذ این تصمیم به حق این کشور برای تحویل سیستم های دفاعی به متحدان خود توجه نشان داد.

رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: ایران متحد و شریک مهم روسیه است. ایران کشوری است که مناسبات مهم نظامی – سیاسی و تجاری و اقتصادی با روسیه دارد. هم اکنون این کشور، به ویژه با توجه به جنگ های معاصر و عملیات آمریکا، ناتو و متحدان آنها در این جنگ ها به سیستم مطمئن دفاعی نیاز دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین