کد خبر: DT-38779
تعداد بازدید: 91بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
اصلاح‌طلبان با انتشار لیست‌های متعدد با عناوین مختلف درصدد جذب اصولگرایانی بودند که در لیست واحد نیستند که تلاش آنها تا حدودی ناموفق ماند.
با رصد کانال‌های تلگرامی که این روزها بازارشان داغ شده، می‌توان بسیاری از اخبار را سریعتر و بدون پرده دریافت کرد؛ جذابیت اخبار تلگرامی موجب شد تا به صورت گزینشی، اخبار رسمی و غیررسمی و همچنین انتخاباتی منتشر شده در این کانال‌ها مورد بررسی قرار دهبم.

* درخواست حداد از نامزدهای اصولگرایی که در فهرست نهایی نیستند

غلامعلی حدادعادل، سخنگوی ائتلاف اصولگرایان از دهمين جلسه شوراي ائتلاف به رياست آیت الله موحدی کرمانی خبر داد و گفت: در این جلسه ضمن تایید مجدد فهرست واحداصولگرایان و تشکر از کسانی که با درک شرایط موجود انصراف دادند از دیگر نامزدهای اصولگرایی که در لیست نیستند خواسته شد تا برای حفظ به نفع لیست واحد تهران انصراف دهند.

همچنین مقرر شد در شهرستانها و مراکز استانها که شوراهای اصولگرایان براساس معیارها و ضوابط موردنظر به وحدت رسیده اند اسامی خود را به تهران اعلام کنند تا پس از تایید نهایی به عنوان نامزدائتلاف معرفی نمایند.

* بالاترين رأی تاریخ مجلس خبرگان را چه کسی كسب کرد؟

نخستین مجلس خبرگان رهبری در شرایطی تشکیل شد که کشور در حال جنگ با عراق بود. انتخابات این مجلس در تاریخ ۱۹ آذر ۱۳۶۱ برگزار شد که نزدیک ۱۸ میلیون نفر در آن شرکت کردند. در این دوره ۷۵ نفر از نمایندگان مجلس خبرگان تعیین شدند و انتخابات بقیه نمایندگان به دور دوم کشید.

در این میان، آنچه جالب به نظر می‌ رسد، میزان آرای کسب شده توسط کاندیداهای تهران است که بنابر اسناد، حضرت آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه‌ای در این دوره، به عنوان نفر اول از حوزه تهران وارد مجلس خبرگان رهبری می‌شود.

لیست‌سازی خبرنگاران اصلاح‌طلب برای چهره‌های اصولگرایان/ تبلیغات کاندیدای خبرگان از طریق عکس یادگاری با پرسپولیسی‌ها

* تشابه اسمی وزیر سابق ارشاد با عضو لیست انتخاباتی مطهری

سید محمد حسینی عضو جبهه یکتا و وزیر سابق ارشاد با بیان اینکه بنده عضو لیست صدای ملت نیستم، اظهار داشت: نامی در لیست صدای ملت وجود دارد که تشابه اسمی با نام بنده است.

وی افزود: فردی که نام وی در لیست صدای ملت قرار دارد، در گذشته در زمان رئیس دولت اصلاحات سفیر بوده است و در دوره قبل مورد حمایت مشایی قرار گرفته و در حال حاضر وی حوزه انتخابیه خود را از ابهر به تهران تغییر داده است.
فهرست ۲۰ نفره “صدای ملت” برای حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر،شمیرانات و پردیس به شرح زیر است.

لیست‌سازی خبرنگاران اصلاح‌طلب برای چهره‌های اصولگرایان/ تبلیغات کاندیدای خبرگان از طریق عکس یادگاری با پرسپولیسی‌ها

* انصراف نائب رئیس سابق مجلس به نفع “لیست واحد اصولگرایان”

برخی کانال های تلگرامی از انصراف شهاب الدین صدر خبر دادند. کانال اخبار ویژه انتخابات خبر داد: سید شهاب الدین صدر رئیس سابق سازمان نظام پزشکی و نائب رئیس سابق مجلس، پس از قرار نگرفتن در “لیست واحد اصولگرایان”، با صدور بيانيه ای اعلام كرد در راستای ائتلاف اصولگرايان و در احترام به ليست اين ائتلاف و فهرست واحد از كانديداتوری خود اعلام انصراف می دهم.

پيش از اين برخی رسانه های اصلاح طلب كوشيده بودند با تبليغات رسانه ای، وی را در مقابل اصولگرايان قرار دهند.

* پست تلگرامی رسایی در مورد سلامت و صداقت تبلیغات انتخاباتی کاندیداها

این روزها که رقابت های انتخاباتی آغاز شده، نکته ای را که در این چند سال از باب تجربه حضور در انتخابات ها و همنشینی با نمایندگان دو دوره مجلس لمس کرده ام، به کاندیداهای محترم و مردمی که می خواهند به آنها رأی بدهند یا هوادارانی که می خواهند برایشان فعالیت انتخاباتی کنند، یادآور می شوم.

بدیهی است که در رقابت انتخاباتی، یک رأی هم یک رأی است و سرنوشت ساز. برای همین کاندیداهای مختلف تلاش می کنند تا با طرح شعارهای جذاب، ترفندهای تبلیغاتی و استفاده از ابزار و افرادی که بر افکار عمومی تأثیرگذارند، آرای جامعه را به نفع خود کسب کنند. در این بین برخی کاندیداها که ظاهری موجه و پیشینه قابل دفاعی دارند، وقتی رقبای خود را می بینند که از هر شیوه و از هر چهره ای برای کسب آرای بیشتر استفاده می کنند، اندک اندک در دام مشاوره هایی قرار می گیرند تا آنها نیز تن به این رفتارها بدهند. در این بین گاها یک توجیه به ظاهر منطقی هم به مدد این انحراف می آید و گفته می شود، چون ما و کاندیدای ما حق است و در انتخابات یک رأی هم سرنوشت ساز، اگر در دوران رقابت انتخاباتی برای جذب رأی بیشتر از این شیوه ها و افراد بدنام استفاده کنیم، عیبی ندارد، طبعا اگر به مجلس راه پیدا کردیم، دور این روش ها، این افراد و این اموال شبه ناک را خط خواهیم کشید.

در حالی که این جز وعده شیطان چیز دیگری نیست و باید بدانید که یکی از قواعد عالم دموکراسی این است که در عرصه انتخابات، کاندیدای مورد حمایت شما با هر شیوه و ادبیاتی که آرای جامعه را به دست آورد، در طول دوره نمایندگی، به همان شیوه و ادبیات پایبند خواهد ماند تا این رأی را حفظ کند.

بنابر این اگر با کاندیدایی مواجه اید که در خصوص مسائلی که باید شفاف سخن بگوید، برای به دست آوردن آرای مختلف، دو پهلو موضع می گیرد و مبهم سخن می گوید، تردید نکنید که این فرد اگر بر صندلی سبز مجلس تکیه بزند هم دو پهلو موضع خواهد گرفت و مبهم سخن خواهد گفت.

اگر با کاندیدایی مواجه اید که برای به تأمین هزینه های تبلیغاتی ستاد خود، تن به ارتباط با افراد و اموال شبه ناک می دهد، تردید نکنید که این فرد در طول دوره نمایندگی هم به این جنس ارتباطات و اموال شبه ناک تن خواهد داد.

اگر با کاندیدایی مواجه اید که برای به دست آوردن آرای بیشتر با چهره ها و جریانات سیاسی مختلف و حتی مقابل هم، نشست و برخاست می کند، تردید نکنید که این کاندیدا اگر به مجلس راه پیدا کند هم ارتباطش را با تمام این جریانات و افراد حفظ خواهد کرد.

قاعده بازی دمکراسی این است، هر کس با هر شیوه ای رأی به دست آورد با همان شیوه، رأی اش را حفظ خواهد کرد. پس اگر می خواهید قبل از انتخابات، نمایی از نماینده آینده خود در مجلس را ببینید، خودتان را فریب ندهید، بلکه در میزان سلامت و صداقت تبلیغات انتخاباتی و گفتار و رفتار هر کاندیدا آن را جستجو کنید.

* تبعات پیوند جریان لاریجانی با اصلاح طلبان

رضا سراج، تحلیل‌گر مسائل راهبردی در کانال تلگرامی خود نوشت:

نگاه اول:
در نگاه اول همانطور که پیش بینی می شد، روند چرخش جریان رهروان لاریجانی به سمت جریان اعتدال و اصلاحات که از مدت ها قبل با ایفای نقش وکیل الدولگی این جریان در مجلس نهم آغاز شده بود، به فاز نهایی رسید. جریان رهروان لاریجانی پیش از این هم و در آغاز کار مجلس هشتم برای رسیدن به قدرت، ابتدا خود را با دولت دولت احمدی نژاد و برخی اصول گرایان همراه کرد اما پس از رسیدن به قدرت هم مقابل دولت قبل ایستاد و هم در اصول گرایان انشقاق ایجاد کرد. جریان رهروان لاریجانی در ادامه برای حفظ قدرت، متوسل به فراکسیون اصلاح طلبان در مجلس شد. پس از روی کار آمدن دولت آقای روحانی،این جریان برای حفظ قدرت، بادبان خود را با باد دولت یازدهم تنظیم کرد. اکنون جریان رهروان در راستای قدرت طلبی و با هدف در اختیار داشتن مدیریت مجلس دهم، ضمن پشت کردن به هویت و گذشته خود، عملا به صفوف فتنه گران می پیوندد.

نگاه دوم:
اما در نگاه دوم این پیوند، بیش از همه مؤید فروپاشی جریان موسوم به اصلاحات است. اصلاح طلبان پس از نقش آفرینی در فتنه آمریکایی ۸۸ برای خروج از کمای سیاسی،در یک خودزنی و اشتباه محاسباتی ( نگاه رحم اجاره ای ) ناگزیر به ائتلاف آقای روحانی شدند و گزینه خود ( آقای عارف )را مجبور به کناره گیری از رقابت انتخاباتی در سال ۹۲ نمودند. اصلاح طلبان در ادامه اشتباه محاسباتی با کسانی ائتلاف می نمایند که روزگاری در جستجوی خاموشی چراغ ریاست آنان بوده و از سوی احمدی نژاد پدیده سیاسی شدند. این روند که دقیقا مغایر ادعاهای جریان اصلاحات و مطالبات جامعه است،اصلاح طلبان را چند گام به فروپاشی نزدیکتر می کند.

بنابراین پیوند جریان رهروان لاریجانی با اصلاح طلبان، ازیک سو پایانی است بر هویت اصول گرایی جریان رهروان لاریجانی و از سوی دیگر نشانگر تشدید روند فروپاشی اصلاح طلبان است.

* ژست تبلیغاتی یک کاندیدای خبرگان در عکس یادگاری با پرسپولیسی‌ها

کانال های تلگرامی و تریبون های رسانه‌ای اکبر هاشمی رفسنجانی که این روزها در حال تبلیغات وی برای رقابت های مجلس خبرگان هستند امروز تصویری از وی با بازیکنان پرسپولیس را منتشر کردند که به نظر می‌رسد با دستکاری گرافیکی، هاله نوری نیز در اطراف وی ایجاد شده است.

لیست‌سازی خبرنگاران اصلاح‌طلب برای چهره‌های اصولگرایان/ تبلیغات کاندیدای خبرگان از طریق عکس یادگاری با پرسپولیسی‌ها

* دعوا بر سر لیست انتخاباتی اصلاح طلبان/ ماجرای جلسه ناموفق انتخاباتی
کانال های تلگرامی امروز از بی نتیجه ماندن جلسه شب گذشته اصلاح طلبان خبر دادند و نوشتند: علی‌رغم وعده‌های متعدد، شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی جبهه اصلاح‌طلبان که متشکل از همه تشکل‌های اصلاح‌طلب است، در جلسه شب گذشته نیز موفق به تصمیم واحد برای معرفی لیست انتخاباتی نشد.

این در حالی است که ستاد اصلاح‌طلبان چندی پیش در پیام  تلگرامی خود اعلام کرده بود، با توجه به پیگیری‌های گسترده اقشار مختلف مردم جهت اطلاع از لیست نهایی اصلاح طلبان برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و پردیس به استحضار شهروندان  می رساند جلسات فشرده اصلاح طلبان با احزاب و گروه های معتدل ادامه خواهد داشت و با جمع بندی نهایی فردا(روز گذشته) فهرست کاندیداهای مورد حمایت جریان اصلاحات منتشر خواهد شد، در حالی این خبر از سوی ستاد اصلاح‌طلبان منتشر شد که روز گذشته محمدرضا عارف رئیس شورای ائتلاف اصلاح‌طلبان در همایش جوانان حزب اسلامی کار اعلام کرد لیست ائتلافی را تا شنبه اعلام می‌کنیم.

* لیست سازی خبرنگاران اصلاح‌طلب برای چهره‌های جامانده اصولگرایان
طی روزهای اخیر چهره های رسانه ای اصلاح طلب با انتشار لیست های متعددی تحت عناوین مختلف درصدد به میدان آوردن چهره های دیگر اصولگرایان که در لیست واحد قرار نگرفتند بودند که تلاش آنها تا حدودی ناموفق ماند.

در روزهای اخیر لیست هایی تحت عنوان “من انقلابی ام”، لیست “اصولگرایان مستقل” و لیست “کاندیداهای هیات های مذهبی” در برخی کانال ها و گروه های تلگرامی منتشر شد که با واکنش چهره های اصولگرا مطرح شد.

* محکوم شدن عامل نشر اکاذیب به نام خانم آلیا در دادگاه

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخریب‌های انتخاباتی به بهانه اظهارات منتسب به او درباره حضور زنان در ورزشگاه، گفت: همان موقع که اظهاراتی درباره حضور زنان در ورزشگاه به نقل از بنده منعکس شده بود، آنرا تکذیب کرده و از رسانه‌ی که این خبراساسا کذب را منتشر کرده بود شکایت کرده که در نهایت، مدیر مسئول آن رسانه که یک دروغ را به اینجانب نسبت داده بود، محکوم شد.

لیست‌سازی خبرنگاران اصلاح‌طلب برای چهره‌های اصولگرایان/ تبلیغات کاندیدای خبرگان از طریق عکس یادگاری با پرسپولیسی‌ها
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین