شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 21
کد خبر: DT-3880
تعداد بازدید: 130بازدید
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳
<p>گرچه در روز ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۴ خبر توقف تولید پیکان اعلام شد، این خودرو به اندازه‌ای در ذهن ایرانیان جا باز کرده است که هنوز هم با قیمت‌ها میلیونی و دور از ذهن خرید و فروش می‌شود.</p>

به گزارش آنا، تولید پیکان در ایران از سال ۱۳۴۵ و در پی امضای قرارداد میان ایران خودرو و شرکت روتس انگلیس آغاز شد، اما با گذشت سال‌ها از شروع و حتی توقف تولید آن، نوستالژی آن در ایران عمیق و ریشه‌دار است، به طوری که نوع تغییر شکل یافته آن یعنی وانت پیکان همچنان هم مدل‌های صفر و کارنکرده دارد.

نگاهی به آگهی‌ روزنامه‌ها نشان می‌دهد پیکان همچنان با قوت خرید و فروش می‌شود، چرا که هم قیمت آن به نسبت بسیاری از خودروهای متوسط رو به پایین کمتر است و هم هنوز خدمات پس از فروش آن به وجود دارد.

مالک یک پیکان آلبالویی مدل ۵۹ با سند دست اول، آن را برای فروش آگهی کرده‌ است. این پیکان از نوع دولوکس است که ۳۰ سال تخفیف بیمه شخص ثالث دارد. قطعات آن تعویض نشده و قیمتش برای خریدار ۱۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده‌است.

پیکان دیگری که گازسوز و مدل ۱۳۸۳ است، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پیکان مدل ۸۰ بدون رنگ نیز ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان آگهی شده، ولی برای پیکان مدل ۷۶ شش دنده که ۱۶ سال از پارکینگ خارج نشده، قیمت ۱۷ میلیون تومان اعلام شده‌است.

نگاهی به آگهی‌های فروش پیکان نشان می‌دهد که تقریبا معیار خاصی برای قیمت‌گذاری این خودرو وجود ندارد و اغلب قیمت‌ها بسته به توافق افراد و نیز پولی که آنها حاضرند برای پرداختن به دلخوشی‌هایشان هزینه کنند،‌ برمی‌گردد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین