کد خبر: DT-21466
تعداد بازدید: 49بازدید
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۴
<span class="intro-text">مدیرعامل شرکت صنایع فراساحل ایران‌ گفت: پیش راه‌اندازی سکوی لایه نفتی پارس جنوبی با ظرفیت فراورش روزانه ٣٥ هزار بشکه نفت خام به ٩٠ درصد رسید.</span>

به گزارش خبرگزاری دلیران تنگستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، فرشید سید حسینی با اشاره به نصب سکوی لایه نفتی پارس جنوبی در موقعیت خود، گفت:‌ هم اکنون عملیات پیش راه اندازی به پیشرفت ٩٠ درصدی رسیده است که تا ١٥ روز دیگر این عملیات به پایان رسیده و سکوی لایه نفتی را به پیمانکار (شرکت پتروایران) تحویل می‌دهیم.

به گفته وی سکوی فرآورشی لایه نفتی پارس جنوبی با وزن ٨٩٠ تن، ظرفیت فرآورش روزانه ٣٥ هزار بشکه نفت خام دارد.

مدیرعامل شرکت صف تصریح کرد: بعد از تحویل سکو به شرکت پتروایران عملیات حفاری ادامه می‌یابد و یکسال بعد از این تاریخ، دوباره برای عملیات راه‌اندازی قطعی پروژه را تحویل می‌گیریم.

سید حسینی درباره طولانی شدن روند ساخت سکوی لایه نفتی نیز افزود: با این که ساخت این سکو از سال ٨٥ ابلاغ شده بود، اما به دلیل مشکلات فراوان از جمله نداشتن منابع این کار انجام نشد؛ اما طی یکسال اخیر با توجه به تاکید وزیر نفت مبنی بر برداشت از لایه نفتی پارس جنوبی ساخت این سکو نیز سرعت گرفت و توانستیم در مدت یک‌سال این کار را به پایان برسانیم.

پیش بینی می‌شود با تکمیل عملیات ساخت دیگر تجهیزات فرآورشی مورد نیاز برای تکمیل این طرح، بهره‌برداری از لایه نفتی پارس جنوبی در نیمه دوم سال ٩٥ آغاز شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین