کد خبر: DT-34160
تعداد بازدید: 91بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴
وزیر دفاع کلمبیا، از اقدام دولت‌های عربستان و یمن، در پیشنهاد حقوق‌های وسوسه‌انگیز به سربازان ارتش کشورش برای جنگ در یمن انتقاد کرد.

به گزارش دلیران تنگستان، دولت کلمبیا، از پیشنهادات وسوسه‌انگیز به سربازان ارتش ایم کشور برای جنگ به عنوان مزدبگیران عربستان سعودی و یمن، انتقاد کرده است.

«لوئیز کارلوس ویلگاس»، وزیر دفاع کلمبیا، روز جمعه، با بیان این مطلب گفت پیشنهادات وسوسه‌انگیز این دو کشور در حالی صورت می‌گیرد که دولت، برای مبارزه با گروه‌های شورشی و قاچاقچیان مواد مخدر به سربازانش نیاز دارد.

یک افسر سابق ارتش کلمبیا و یک مقام دولت این کشور که خواسته نامش فاش نشود روز جمعه در مصاحبه با بلومبرگ گفت که ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی سربازان پیمانی کلمبیا را برای جنگ در یمن اجیر کرده‌اند.

این افسر سابق ارتش می‌گوید سربازان ارتش کلمبیا همزمان با پایان قراردادشان با ارتش در ازای دریافت حقوق ۷ برابری به جنگ در خاورمیانه می‌پیوندند.

 وزیر دفاع کلمبیا می‌گوید مذاکرات دولت این کشور با دولت‌های خاورمیانه درباره استخدام سربازان اجیر تا کنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.

در حالی که دولت کلمبیا، اخیراً به توافقی موقت با بزرگترین گروه شورشی مسلح در حال جنگ علیه این کشور رسیده، نیروهای ویژه کلمبیایی با گروه‌های مافیایی دیگری درگیر هستند که در صدد سوءاستفاده از خلأ قدرتند.

ویلگاس گفت: «انتقاد من این است که چرا، امارات و عربستان، به عنوان مثال، نتوانسته‌اند درباره معاهده‌ای با کلمبیا برای قانون‌مند کردن این رابطه، مذاکره کنند. هر زمان که به این دولت‌ها نزدیک می‌شویم، جواب ما این است که نه، ما علاقه‌ای به معاهده نداریم.»

مقام سابق ارتش کلمبیا گفته یک سرباز باتجربه این کشور برای جنگ در خاورمیانه روزانه ۹۰ دلار دریافت می‌کند، این در حالی است که در صورت خدمت در ارتش کشورش، ماهانه ۳۷۵ دلار دریافت می‌کند. در صورتی که این فرد درجه‌دار باشد و بتواند انگلیسی هم صحبت کند، حقوق او، روزانه ۲۵۰ دلار خواهد بود.

منبع مورد استناد بلومبرگ ادعا کرده حدود ۲۰۰۰ کلمبیایی در حال حاضر به عنوان پیمانکار در امارات مشغول به کار هستند و تا آنجا که او اطلاع دارد، ۲۰۰ نفر از آنجا برای شغل‌هایی مانند نگهبانی از پایگاه‌های نظامی به یمن اعزام شده‌اند.

وزیر دفاع کلمبیا، در پاسخ به این سوال که آیا این مشکل را می‌توان با افزایش حقوق نیروهای ارتش جبران کرد گفت: «من توان رقابت را ابوظبی را ندارم.»

منبع: فارس
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین