کد خبر: DT-42513
تعداد بازدید: 2768بازدید
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
حسین بیغش : شهر اهرم چند وقت است که در باب انجام پروژه های عمرانی در خواب زمستانی بسر می برد ( هر چند که مدتهاست زمستان را پشت سر گذاشته ایم و هوا نیز اندک اندک به گرما می گراید ) و شاهد هیچ گونه تحرکی در این زمینه نیستیم.

حسین بیغش : شهر اهرم چند وقت است که در باب انجام پروژه های عمرانی در خواب زمستانی بسر می برد ( هر چند که مدتهاست زمستان را پشت سر گذاشته ایم و هوا نیز اندک اندک به گرما می گراید ) و شاهد هیچ گونه تحرکی در این زمینه نیستیم.

به عنوان یک شهروند از تلاش های بی وقفه شورای شهر و شهردار در طول دو و نیم ساله ی روی کار آمدنشان نهایت سپاس دارم، ولی این بدین معنا نیست با اعتباراتی که سالیانه در اختیار آنها گذاشته می شود از انتظارات کاسته شود. انتظار می رود تلاش های جدی تر و پیگیری های بیشتری صورت گیرد تا شاهد نشاطی مضاعف در بحث مبلمان شهری و انجام پروژه های عمرانی باشیم.

با همین رویکرد به چند پروژه در بخش عمرانی می پردازیم که تا اواسط اسفند هیچ گونه پیشرفتی نداشته و تنها در روزهای آخر سال شهروندان شاهد فعالیت های عمرانی می باشند که به عنوان یک شهروند و تجربه سالهای قبل مدیریت کنونی آرزو داریم روند پیگیری های پروژه های عمرانی در شهر اهرم معطوف به اواخر اسفند ماه نبوده و این رویه بصورت یک امر مهم و ضروری بعنوان دستور کار همیشگی مسئولین محترم قرار بگیرد تا شهروندان طعم خدمات شهری و فعالیت پروژه های عمرانی بچشند.

حال با گذری در شهر اهرم می بینیم پروژه هایی از قبیل سنگفرش فاز اول آبگرم ،  ترمیم نوار حفاری سال های قبل و احداث چمن مصنوعی پارک معلم به یک باره شاهد اجرای این پروژه ها می باشیم و بعد از چند روز فعالیت باز به حالت اولیه خود رها می شود.

2-1-620x400

در بحث مبلمان شهری بنده سال قبل مقاله ای با موضوعیت عدم وجود علایم و تابلوهای مسیریاب و راهنمای مسافر به ویژه مسیرهای خروج از شهر نگاشتم که بدون هیچ توجهی به فراموشی سپرده شد . لذا در ایام نوروز سال جاری به دلیل احساس نیاز شاهد تابلو دست نویس از جنس کارتون بودیم که زیبنده شهر نبود .

در خصوص اعتبارات عمرانی سال ۹۴در کمیته برنامه ریزی و بودجه شهرستان حدود ۲۶۵۰۰۰۰۰۰۰۰(بیست و شش میلیارد و پانصد میلیون)ریال برای پروژ های فاز دوم آبگرم , زیرسازی آسفالت معابر , خیابان بهداری قدیم , اجرای میدان محله دشتی و …مصوب شده که به دلیل انجام نگرفتن پروژه های فوق جای تأمل دارد که ضعف از مرکز استان است یا شورا و شهردار که پیگیر این مصوبات نبودند و در تخصیص پروژه های فوق ناتوان عمل کرده اند.

IMG_2796

طبق شنیده ها از منبع موثق در سال ۹۴ علاوه بر مبلغ مصوب شده مبلغی حدود ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ (بیست وپنج میلیارد)ریال نیز تحت ارزش افزوده و کمک های دولت به شهرداری ها بحساب این شهرداری واریز شده که می بایست در صدی از آن در بخش عمرانی هزینه میشد لیکن در این مدت شاهد هیچ گونه فعالیت عمرانی نبودیم و مشخص نیست هزینه های بخش عمرانی در چه قسمت دیگری صرف شده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 4 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
فضول محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
با سپاس از اشاره نگارنده محترم به گوشه کوچکی از مشکلات شهر که از طرف مسئولان عمرانی شهر مغفول مانده است ، متاسفانه شورای شهر بجای فعالیت و ارایه ایده و استراتژی دچار روزمرگی شده است ، ظاهرا هیچ استیلایی بر عملکرد ادارات و بویژه شهرداری آنطور که بایسته و شایسته است ندارد ، بعضا که پیشنهاداتی در خصوص موارد عام المنفعه داده میشود هم نادیده می گیرند و بی توجهی می کنند وبا این رویه ناپسندخود ، شهروندان را سرخورده می نمایند ، نگارنده محترم از کدامین عملکرد برجسته شهردار و شورا در عمر دوساله و نیمه خود اطلاع دارد که نهایت سپاس برای آنها را بکار برده است ، در باب مقایسه حتی با شهر های کوچک همجوار ، ما هم پسرفت داشته ایم ، خیابان بهداری قدیم که به آن اشاره نموده آید اطلاع دارید چند شهردار و فرماندار و شورای شهر را پشت سر گذاشته و بخاطر چند باب منزل که باید به طریقی راضی و حق و حقوقشان پرداخت گردد معطل مانده است ؟ آیا دوستان عمران شهری می دونند که این خیابان (از خیابان ساحلی تا هنرستان فنی ) و دو تا از خیابان های فرعی های محله دهران به خیابان ساحلی اگر گشوده شود چقدر بار ترافیکی از خیابان های دیگر کاسته می شود ؟ وضعیت بد جمع آوری زباله در شهر که کمتر ظرف آشغال سالم داریم و نخاله ها و زباله هایی که فضای جای جای این شهر را مشمئز کننده نموده را ملاحظه نموده اید ؟ بستر رودخانه که چشم نواز باید باشدبخصوص خروجی خائیز چگونه است ، چندش آوره ؟ ! طولانی ترین خیابان شهر یعنی بلوارکشاورز(خیابان ساحلی) چند تا ظرف آشغال داره که چند تا آن سالم باشه ! ! وضعیت روشنائی معابر بعضی از خیابان ها و میادین و کوچه و نیز هزینه های چندده ملیونی یا بیشتر چراغ های تزئینی که درصد بالائی از آنها یا خاموشند یا مشکل دارند را در شب توجه کرده اید ؟ مربوط به قبل است به شهرداری فعلی چه مربوط ! ! ! ! ! ورودی شهر از طرف گادوئی در شب طی طریق نموده اید تا بدانید روشنائی اش چگونه است ؟ بله مشکلات شهر فراوان و در این زمینه کسی خود را ملزم به پاسخگوئی نمی داند ، فقط در زدن بنر حرف برای گفتن آنهم بنرهای خاص این دوستان که چند صباحی مسئولیت دارند وام دار رای مردم هستند پسندیده نیست هماکنون و در آینده قضاوت ناصواب در موردتان بکنند بایستی از حق و حقوق مردم دفاع جانانه کرد
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۸:۲۸ ق.ظ
متن فوق کاملا واضحه که از شهردار حمایت کرده در مقابل شورا شاید مردم از اختلافات پیش اومده بین شورا و شهردار اطلاع نداشتته باشند ولی این متن جانبدارانه مشخص است که در پی همون اختلاف نگاشته شده است. حال آنکه انتقادهایی نیز بر شهرداری وارد است. 1- قریب یکسال است که پرونده زمینخواری که همیشه دامنگیر اعتبارات شهر اهرم بود به لطف همین شهردار و شورا به نفع مردم شهر بسته شده است ولی با این وجود گشایشی قابل لمس در امور عمرانی شهر رخ نداده است و کوچه ها همان است که همان 2- در گفتگو با برخی از شهروندا متوجه خواهید شد که شهرداری محترم در دادن پروانه ای ساخت و ساز کاملا سختگیرانه و بدون هیچ انعطافی عمل می کند و هیچگونه تخفیفی را به متقاضیان نمی دهد حال آنکه این تخفیف در جهت تشویق شهروندان به ساخت و سازهای نوین در تغییر چهره شهر بسیار موثر خواهد بود
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۹:۲۰ ب.ظ
افرین شهروند دلسوز خیلیها هستند یا بی تفاوتند یا جرایت صحبت کردن ندارند
اكبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۸:۳۰ ق.ظ
انشالله درست ميشه چقدرعجله داري...
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین