کد خبر: DT-36750
تعداد بازدید: 49بازدید
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه پرونده مقصر اصلی کرسنت هنوز مفتوح نشده است گفت: قرارداد ننگین کرسنت را به هیچ وجه نمی‌توانند تطهیر و پاک کنند.

سیدمسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به فساد بزرگ اقتصادی در قرارداد کرسنت، اظهار داشت:‌ به نظرم امنیتی کردن خبرگزاری فارس: پرونده مقصر اصلی کرسنت هنوز مفتوح نشده/ قرارداد ننگین کرسنت را نمی‌توانند تطهیر کنندمسائلی مانند کرسنت که فساد اقتصادی بسیار بزرگی بوده و هزینه‌های زیادی را به نظام تحمیل کرده است، اصلاً به نفع مصالح ملی کشور نیست.

وی افزود: افرادی که امروز اجازه نمی‌دهند نمایندگان مجلس درباره فساد بزرگ کرسنت صحبت کنند، فردا باید پاسخگوی خسارت‌های کرسنت باشند. نمی‌دانم چه کسی از آقای زاکانی شکایت کرده است، ولی اصولاً اینکه وقتی روزنامه‌ای علیه آل سعود می‌نویسد و آن را دادگاه می‌فرستند یا راجع به کرسنت می‌نویسند دادگاهی می‌کنند یا به دولت انتقاد می‌کنند به دادگاه می‌فرستند، این تفسیر را به ذهن آدمی متبادر می‌کند که اصلاً این دولت تبدیل به «دولت دادگاهی» شده است.

نماینده تهران در مجلس یادآور شد: آقای روحانی باید بداند اینگونه نمی‌شود کشور را اداره کرد، آقایان باید ظرفیت‌شان را بالاتر ببرند و بدانند فساد در کرسنت و قرارداد ننگین کرسنت را تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند پاک و تطهیر کنند، آنقدر مستندات قوی در اختیار نمایندگان مجلس قرار دارد که اگر روزی قرار باشد این اسناد را مطرح کنند، عموم مردم متوجه می‌شوند که چه خیانت‌هایی علیه کشور در حوزه نفت در قرارداد ننگین کرسنت انجام شده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: عده‌ای برای اینکه خودشان را تطهیر کنند می‌خواهند بگویند که کرسنت مشکلی ندارد در حالی که این قرارداد ننگین دارای مشکلات فراوانی است.

میرکاظمی در پایان خاطرنشان کرد: از حکم دادگاه تشکر می‌کنیم که برخی افراد در قرارداد کرسنت را مشمول ماده ۱۸ کرده است، ۴ پرونده در این زمینه وجود دارد که پرونده مقصر اصلی کرسنت هنوز مفتوح نشده است و به نظرم باید قوه قضائیه آن را دنبال کند تا عدالت برقرار شود.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین