کد خبر: DT-21150
تعداد بازدید: 66بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
ماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: همه بدبختی ما به دلیل پذیرش معاهده NPT است که تاکنون هیچ کمکی به ما نکرده، بلکه بزرگترین مانع برای ما بوده و اسرار دانشمندان را به دشمنان ارائه کرده است.

بیژن نوباوه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی امروز (چهارشنبه ۲۷ خردادماه) اظهار کرد: نتیجه مذاکرات هسته‌ای در هر شرایطی نابودی توان علمی کشور و از بین بردن اعتماد به نفس عمومی به ویژه اقشار نخبه خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: برچیدن ۱۳ هزار سانتریفیوژ از ۱۹ هزار سانتریفیوژ در مجموع نطنز و فردو و همچنین ۱۵ سال ممنوعیت غنی‌سازی و منع تحقیق و توسعه عملا به معنای تعطیلی این مراکز است. پس چرا به مردم دروغ می‌گویید؟

وی ادامه داد: عدم توانایی ما برای تامین سوخت هسته‌ای در داخل و وابستگی به دشمنان مسئله مهمی است، زیرا سالی ۲۸ تن نیاز به اورانیوم غنی‌شده داریم که با ۵۰۰۰ سانتریفیوژ تنها ۷ تن می‌توانیم تولید کنیم و این بدان معناست که باید ۴ سال تولید کرد تا سوخت یکسال‌مان را تامین کنیم.

نوباوه تاکید کرد: همه بدبختی ما به دلیل پذیرش معاهده NPT است که تاکنون هیچ کمکی به ما نکرده، بلکه بزرگترین مانع برای ما بوده و اسرار دانشمندان را به دشمنان ارائه کرده است.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: می‌گویند ۱۲۴ کشور پروتکل الحاقی را امضاء کرده‌‌اند، آیا آن کشورهایی که دارای چرخه سوخت هسته‌ای هستند مانند انگلیس و فرانسه قبل از ساختن بمب اتمی آنرا امضاء کرده‌اند و یا بعد از ساختن بمب؟ اگر پروتکل روشی است برای ممانعت از تولید بمب هسته‌ای، آنها که بمب هسته‌ای و ۵۰ نیروگاه هسته‌ای داشتند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی با تاکید بر اینکه گره زدن تمام مشکلات کشور به تحریم‌ها دروغ بزرگ و ظلم به ملت ایران است، گفت: آمریکا تنها از ما یک امضاء می‌خواهد تا ما را زیر یوغ خود ببرد، بنده به عنوان یک نماینده برای خودم امضای پروتکل الحاقی را خیانت می‌بینم و آنرا هرگز امضاء نمی‌کنم.

وی خطاب به رئیس‌جمهور بیان داشت: به گفته دکتر شریعتی ندیدم پای هیچ‌یک از قراردادهای ننگین را یک روحانی امضاء کند، آقای روحانی؛ روحانی هم هستی، پس پای این قرارداد را امضاء نکن.

نماینده مردم تهران در پایان نیز خاطرنشان کرد: آمریکا تمامی مخارج عظیم خود را که به بیش از ۷۵ درصد می‌رسد، از طریق دریافت مالیات تامین می‌کند، چرا برای ما مقدور نیست با گرفتن مالیات از این مفت‌خورها، پول‌شوها و مالیات‌نده‌ها تامین کنیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین