جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 24
کد خبر: DT-26631
تعداد بازدید: 223بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴
<h2 align="justify"><span style="color: #000000; font-family: tahoma; font-size: small;"> علیرضا کریمی، ستاره 21 ساله و قهرمان سال گذشته جوانان جهان در 6 نبرد رویایی 65 امتیاز گرفت و دنیا را انگشت به دهان کرد. </span></h2>

اگر او مغلوب تجربه بالاتر و قدرت اداره کشتی حریف روس یعنی عبدالرشید سعدلوف نمی‌ شد، همه حریفان را با امتیاز عالی می‌ برد.
علیرضا کریمی ۶۵ امتیاز از کلکسیون فن های زیبا دریافت کرد، هر چند زیر ۲ خم و درخت کن ها و باراندازهای رویایی او، بی نقص و تاریخی بود اما فن های دیگری هم رد و بدل شد و یک اتفاق جذاب باعث شد همه، سال بعد او را گزینه اول قهرمانی دنیا بدانند. تازه او برای کسب مدال برنز، قرعه سختی را هم داشت.

۱٫ برابر ایسمانوف ازبک، او در ۲ دقیقه و ۵۹ ثانیه با امتیاز عالی ۱۱ ـ صفر کشتی را تمام کرد. او کار را با زیرگیری و خاک و انجام بارانداز شروع کرد و سپس با یک خم بالا و سر زیر بغل پای حریف را از تشک خارج کرد و نتیجه را ۵ ـ صفر کرد. در ادامه ۲ خاک از زیرگیری های بی نقص و یک بارانداز دیگر نتیجه را ۱۱ ـ صفر کرد.


۲٫ در کشتی دوم برابر آینولوف اهل مولداوی، ابتدا پای کریمی از تشک خارج شد و یک امتیاز از دست داد اما در ادامه او با یک زیر دو خم عالی حریف را خاک کرد و نتیجه را ۲ ـ یک کرد و سپس با یک کش و قوس، حریف را بیرون از تشک برد و ۳ ـ یک شد اما در دقیقه ۲:۳۶، در خاک حریف نتیجه را ۳ ـ ۳ کرد. او دردقیقه ۳:۲۴ با درخت کن حریف را به خاک برد و کار را ۵ـ۳ کرد اما از مچ پا خاک شد و کار ۵ـ۵ شد. از دقیقه ۴:۱۴ موتور علیرضا روشن شد و در یک دقیقه و نیم ۹ امتیاز گرفت و ۲ امتیاز داد. او ابتدا در ۴۰ ثانیه توفانی با ۲ خاک و یک خروج حریف ۵ امتیاز گرفته و سپس خاک شد، هر بار که امتیازی می‌ گرفت چنان با سرعت و قدرت برخاسته و آماده ادامه کشتی می‌ شد انگار چند امتیاز عقب است. او در دقیقه ۵:۲۵ با یک خورجین تکان تماشایی حریف را یک ضر به پل برد و ۴ امتیاز گرفت تا کشتی ۱۴ بر ۷ تمام شود، تا اینجای کار او ۲۵ امتیاز گرفته بود.

۳٫ در کشتی سوم، هینوی فنلاندی به مصاف علیرضا آمد، او در ۲۰ ثانیه اول با یک درخت کن و ۲ بارانداز نتیجه را ۶ ـ صفر کرد و سپس برای اولین بار فن فتیله پیچ را به کار برد و کار را ۸ ـ صفر کرده در دقیقه ۱:۴۳ با یک زیر دیگر کار را ۱۰ ـ صفر تمام کرد.


۴٫ علیرضا کریمی با کسب ۳۵ امتیاز در ۳ کشتی در میدان چهارم به مصاف آلداتوف اوکراینی رفت که ۵ مدال جهانی و المپیکی و عنوان قهرمانی جهان را داشت. کریمی ابتدا خاک شد اما در ثانیه ۳۰، حریف را خاک کرد و ۲ـ۲ شد، در ثانیه ۴۱، او خاک را به ۲ بارانداز متوالی بدل کرد و ۶ ـ۲ و سپس با یک فتیله بارانداز به ۸ ـ ۲ رسید. در دقیه ۱:۴۴ خاک شد و ۲ امتیاز داد اما در دقیقه ۲:۲۰ خاک کرد و ۱۰ ـ ۴ پیش افتاد. سپس بار دیگر بارانداز کرد و ۱۲ ـ ۴ پیش افتاد اما در ادامه از یک زیر دوخم و درخت کن بار دیگر حریف را مستقیم به پل برد و ۱۶ ـ ۴ نتیجه را به پایان رساند. او در پایان ۴ کشتی ۵۱ امتیاز گرفت …


۵٫ علیرضا کریمی همان علیرضا کریمی کشتی های قبلی بود اما تجربه و کشتی بلدی عبدالرشید سعدلوف روس باعث شد تا او ۶ ـ ۲ ببازد. او هر ۲ بار حریف روس را خارج تشک برد … حریف روس هم او را ۲ بار خارج تشک برد و ۲ بار هم با زیرگیری خاکش کرد که یک بار نصفه و نیمه بود و ارزش یک امتیاز را داشت اما ۵ ـ ۲ با ۶ ـ ۲ تفاوتی برای کریمی نداشت.


۶٫ کریمی در کشتی آخر به مصاف کانف بلغار رفت و او را با ۲ خاک، ۲ بارانداز و ۲ بزکش که اسم اصلی آن سربند وپی است، ۱۲ امتیاز گرفت و در دقیقه ۲:۲۵، با امتیاز عالی حریف را برد.


***
علیرضا کریمی در ۶ پیکار، ۶۵ امتیاز گرفت و ۱۷ امتیاز داد و در نبردهای او ۸۲ امتیاز رد و بدل شد که عملکردی رویایی بود.
کریمی آینده کشتی ایران است، سرمایه ای که در المپیک می‌ تواند طلایی باشد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین