کد خبر: DT-28663
تعداد بازدید: 109بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴
شهردار بوشهر افزود :هر چند لایحه اسفالت تمامی کوچه های شهر بوشهر در کمیسیون عمران شورا در دست بررسی است اما در صورت تصویب این لایحه در این کمیسیون و صحن علنی شورا تمامی کوچه های شهر بوشهر بدون گرفتن یک ریال از مردم آسفالت می شود .

دویست و هفدهمین نشست علنی شورای شهر بوشهر با حضور اعضاء شورای شهر ، شهردار ، اصحاب رسانه و مراجعین مردمی انجام شد .

غلامعلی میگلی نژاد ؛ شهردار بوشهر

* هر چند لایحه اسفالت تمامی کوچه های شهر بوشهر در کمیسیون عمران شورا در دست بررسی است اما در صورت تصویب این لایحه در این کمیسیون و صحن علنی شورا تمامی کوچه های شهر بوشهر بدون گرفتن یک ریال از مردم آسفالت می شود .

* برآورد کلی اجرای پروژه آسفالت تمامی کوچه های خاکی شهر بوشهر ۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است که سعی می کنیم پس از تصویب شورا با یک پیمانکار در محلات جنوبی شهر بوشهر و واحد امانی شهرداری در سطح محلات مرکزی شهر بوشهر این پروژه اغاز و تا پایان امسال به اتمام برسد .

*با نظر کمیسیون عمران شورا طرح اولویت بندی آغاز اسفالت کوچه ها انجام می شود که پیشنهاد می کنیم به دلیل محرومیت گسترده ۴۰۰ دستگاه که بیشترین تعداد کوچه های خاکی شهر بوشهر را دارد این محله در اولویت آسفالت رایگان قرار گیرد.

*هر چند معتقدیم باید حقوق مردمی که ملک شان در گذر قرار دارد به شکل قانونی و صحیح پرداخت شود اما در قالب یک لایحه که تقدیم شورای شهر شده است درخواست شده که به جای این که املاک در دست شهرداری را به شکل مستقیم به حالت معوض به مالکانی که ملکشان در گذر قرار دارد بدهیم این املاک شهرداری را در مزایده به فروش بگذاریم و پس از آن حقوق مردمی که ملکشان در گذر قرار دارد پرداخت شود . با این شرایط اگر به عنوان مثال ده ملک در اختیار داریم با فروش آن به شکل مزایده می توانیم به جای ده گذر تا بیست گذر هم پرداخت کنیم . البته با خبر شدم که این لایحه در کمیسیون عمران رد شده که تقاضا می شود اگر ممکن است تجدید نظر شود که در این صورت قادریم تا پایان سال گذرهای بیشتری باز کنیم .

*در خصوص وامی که شهرداری از بانک ملی گرفته است توانستیم پس از سال ها معوق ماندن مطالبات این وام با رایزنی با بانک ملی در تهران و بوشهر و با تخفیف ۱۰۰ میلیون تومانی به عنوان بخشودگی جرائم دیرکرد این وام را تسویه کنیم و بخش زیادی از املاک شهرداری که در رهن این بانک بود را آزاد کنیم .

*در پاسخ به قادریان : از انجا که تابستان امسال با کم آبی شدیدی در حوزه شرب و مصرفی مواجه بودیم سعی کردیم برای رفاه حال مردم آب آشامیدنی را برای فضای سبز حذف و از آب های سطحی برای این بخش استفاده جایگزین کنیم اما در مکان هایی که امکان بردن آب سطحی برای ابیاری فضای سبز نبود با صدمه شدید به فضای سبز مواجه شدیم که ترمیم آن زمان بر است ،هر چند که بوسیله تانکرهایی نیز آب رسانی شد که کافی نبود .

* احداث بزرگترین چرخ فلک در بوشهر با ارتفاع ۷۵ متر با اعتبار ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان که مجهز به دستگاه های سرمایشی و گرمایشی است و ۳۰۰ نفر ظرفیت دارد جانمایی شده و قرارداد نیز با پیمانکار بسته شده است . این پروژه در سطح کشور بی نظیر و در سطح آسیا نیز در خور توجه است . سه مکان برای ایجاد این چرخ و فلک در نظر گرفته شده بود که در نهایت مابین شغاب و جلالی ساخته می شود .

*در پاسخ به رضایی : اولویت شهرداری را به سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذران در حوزه خدمات شهری تعریف کرده ایم و از این باب حمایت های ویژه ای نیز به عمل می آوریم .برای این که پلاژ بانوان در زمستان از رونق نیافتد برنامه های ویژه ای برای ان تعریف کرده ایم تا در فصل پاییز و زمستان هم به شهروندان خدمات ارائه دهد.پلاژ ویژه آقایان نیز در دستور ساخت داریم که با کامل شده پکیج ساخت این مجموعه اطلاع رسانی لازم انجام می شود .

* در پاسخ به اسدی : فراخوان طراحی پروژه نصب فانوس دریایی به همراه میدان غدیر تا انتهای این هفته در نشریات کشوری و استانی منتشر و برمبنای طرح برگزیده اقدام می شود.

مهرزاد آسایش ؛ نایب رئیس شورا

* فاصله بین کلنگ زنی پروژه های شهری بوشهر باید مدیریت شود و زمان اجرای آنها شتاب بیشتری بگیرد.

* از زمان روی کار آمدن شهردار جدید بوشهر شاهد تحولات چشمگیری در سطح شهر هستیم که در کنار این تحولات مثبت باید روند اجرای پروژه های تسریع و در زمان تعیین شده اجرا شود.

* شهرداری در زمینه تحقق پنج خواسته مهم شهروندان بوشهری از جمله آسفالت و توسعه فضای سبز حرکت روبه رشدی دارد ولی در کنار آن باید موضوع اجرای پارکینگ در سطح شهر نیز جدی گرفته شود.

* با توجه به اینکه در برخی از محله های بوشهر امکان افزایش امکان توسعه گذر و خیابان ها وجود ندارد ایجاد پارکینگ شهری ضرورت پیدا کرده است.

* در برخی از محله های شهر بوشهر ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد پارکینگ طبقاتی وجود دارد که یکی از آنها روبروی فروشگاه رفاه (کنار میدان ۱۷شهریور) است.

*با تاکید بر ضرورت ساماندهی زمین ورزشی استقلال محله مخ بلند ، با توجه به مساحت ۱۳ هزار هکتاری این زمین و مالکیت شهرداری برآن ساماندهی این زمین ورزشی اهمیت زیادی دارد.

*برگزار نشدن کمیسیون ماده ۷ شهرداری بوشهر که تنها مرجع صادرکننده مجوز جابجایی و قطع درختان است ضرر و زیان های عمده ای را متوجه شهروندان می کند از این رو باید زمینه برگزاری آن هرچه زودتر فراهم شود.

زهرا رضایی ؛ عضو شورا

*از شهردار درخواست می شود تا پلاژ بانوان همانند سال گذشته در زمستان باز بماند تا هرچند امکان شنا به دلیل سرما وجود ندارد، ولی زمینه استفاده از آفتاب یا خدمات دیگری برای خانم ها وجود داشته باشد .

*با اشاره به مسکوت ماندن لایحه الحاق بخشی از پارک دانشجو به پلاژ بانوان جهت اختصاص به این قشر ، مسکوت ماندن این لایحه در شورا به دلیل اعتراضات برخی از شورایاران مناطق جنوبی و نگرانی در زمینه از دست رفتن محل شنای آقایان بوده که این هفته کمیسیون بانوان نشستی با آنها برگزار و طرح شهرداری ارائه می شود تا نظر آنها را جلب کنیم.

نصرالله اسدی ؛ رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری

* شهرداری با گشت ساختمانی و اجراییات خود اختیارات لازم را برای برخورد با تخلفات دارد، ولی وقتی توپ به زمین مرجع قضایی انداخته می شود، به دلیل طولانی شدن فرآیند تصمیم گیری، برای آن افراد حقی ایجاد شده و حتی اعضای شورا را هم می بینند و دیگر برخورد با تخلف مثل گذشته راحت نیست.

* مدتی است در چهار راه فضیلت دیوار منازل را شکاف داده و درب مغازه در آن جاگذاری شده و معرکه ای به راه افتاده که باید در همان ابتدا شهرداری پیگیری می کرد، ولی تاخیر در این موضوع باعث تثبیت این فعالیت ها و سپس دشوار شدن برخورد با آنها می شود.

الهام بارگاهی ؛ رئیس کمیسیون پژوهش شورا

*سال گذشته بوشهر در میان سه شهر برتر برای طرح پایتخت کتاب قرار گرفت که اگر با برنامه ریزی و طرح های جذاب به تقویت کتابخوانی در شهر بپردازیم، بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی از جمله وندالیسم کاهش می یابد.

*از شهرداری انتظار می رود حامی جدی و محکمی برای طرح “پایتخت کتاب” باشد. که البته پیشنهاداتی نیز به شهرداری دارم که به زودی مکتوب ارائه می شود .

اصغر گورکی ؛ رئیس کمیسیون فرهنگی

*سگ های والگرد به معظلی جدی در سطح شهر مبدل شده که از شهردار درخواست می شود تا اقدامات جدی تری در این خصوص صورت بگیرد.

*اخیرا فرزند یک شهروند در کنار درمانگاه حضرت ابوالفضل (ع) توسط یک قلاده سگ ولگرد گاز گرفته شد که وی نیز با چوب و چاقویی که در خودرو داشته و برای نجات فرزندش به آن حمله کرده و سگ کشته شده، اما پس از ان یکی از سازمان های متولی حیوانات برای این شهروند جریمه ۴۰۰ هزارتومانی تعیین کرده است که با پا درمیانی های انجام شده به ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

*سگ های ولگرد امان مردم خصوصا در محلات جنوبی را بریده اند که انتظار می رود شهرداری برای زنده گیری و عقیم کردن آنها برنامه ریزی بهتری داشته باشد.

ندا عبدالله زاده ؛ عضو شورا

*بجای ترویج نفرت از حیوانات، باید در خصوص حفظ حقوق آنها اطلاع رسانی صورت بگیرد، ضمن اینکه انجمن حمایت از حیوانات هم در سطح شهر داریم، برای همین از رییس کمیسیون فرهنگی مان می خواهیم در اظهارنظر پیرامون این موارد همه جوانب را در نظر بگیرد.

رسول رمضانی ؛ معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بوشهر

*سگ های ولگرد در شهر بوشهر به منظور انتقال به منطقه ای دوردست درانتهای محله تنگک سوم (یکی از محله های جنوب شهر بوشهر) جمع آوری خواهد شد.

* دراین ارتباط محدوده ای در منطقه یاد شده حصار کشی شده تا سگ های ولگرد شهر بوشهر در مرحله نخست در آن جمع آوری و به منطقه ای دوردست منتقل شوند.

*تاکنون تعدادی از سگ های ولگرد شهر بوشهر جمع آوری شده است اما محیط زیست باید در این زمینه همکاری بیشتری با شهرداری داشته باشد.

*محل جمع آوری سگ ها با فاصله کامل از ساکنان محله های تنگک قرار دارد و جای هیچگونه نگرانی برای ساکنان محله تنگک وجود ندارد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین