کد خبر: DT-5025
تعداد بازدید: 41بازدید
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳
<p>رایزنی وزرای خارجه ایران و آمریکا به پایان رسید.</p>

به گزارش خبرنگار  باشگاه خبرنگاران، رایزنی “محمدجواد ظریف” و “جان کری”  وزرای خارجه ایران و آمریکا با حضور معاونین پایان یافت.

شایان ذکر است دور بعدی گفتگوهای کری و ظریف ساعت ۱۴ به وقت ژنو برگزار می‌شود.

قرار است دوازدهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای قرار است ۲۸ دی ماه (۱۸ ژانویه) در شهر ژنو  و در سطح معاونان برگزار شود.

همچنین وزیر امورخارجه کشورمان روز یکشنبه ۲۱ دی ماه در تهران و در نشست خبری مشترک با همتای قبرسی با بیان اینکه روز چهارشنبه با کری درباره موضوع هسته‌ای و فقط موضوع هسته‌ای دیدار می‌کنم تا ببینیم آیا می‌شود روند مذاکرات را تسریع کرد، یادآور شد: ما با آمریکا فقط در حوزه هسته‌ای مذاکره داشته‌ایم و باید ببینیم این مذاکرات تا چه میزان مفید بوده و ما میزان مفید بودن آن را تحت بررسی داریم.

گفتنی است سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به دور جدید گفتگوهای ایران و ۱+۵ بیان کرد: بر اساس اراده سیاسی که از ابتدا جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات اعلام کرده، گفتگوها را ادامه می‌دهد و در این مسیر مصر و به دنبال رسیدن به یک توافق جامع و پایدار است، در طول این مدت گفتگوهایی میان ایران و اعضای ۱+۵ انجام شده تا دیدگاه‌ها بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شود اما در عین حال این مهم به این مفهوم نیست که ما از دیدگاه‌های خود کوتاه بیاییم. از این رو دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران برای ۱+۵ تبیین و اعلام شده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین