کد خبر: DT-44489
تعداد بازدید: 95بازدید
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۵
تیم ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در رقابتهای انتخابی المپیک برابر لهستان که صعود خود را به المپیک قطعی کرده بود به میدان رفت و با برتری مقابل این تیم قدرتمند برای نخستین بار به المپیک راه یافت.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۱:۱۰ به مصاف لهستان رفت و به برتری ۳-۱ دست یافت تا به حسرت ۵۲ ساله والیبال پایان داد و به المپیک راه یافت.شاگردان لوزانو در ست‌های اول و دوم و چهارم با نتایج ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۹ و ۳۴-۳۲ به برتری رسیدند و در ست سوم ۲۵-۲۰ بازی را واگذار کردند.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک

تیم ملی که با لباس‌های سورمه ای به میدان رفت بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی،مهدی مرندی،میلاد عبادی پور و عادل غلامی آغاز کرد.

ست اول؛ ۲۵-۲۰ ایران

اولین امتیاز این بازی با برخورد سرویس بازیکن لهستان به تور برای ایران به دست آمد. آنتیگا سرمربی لهستان با توجه به قطعی شدن صعود این تیم به المپیک به پاسور اصلی خود لوماچ و همچنین کورک و کوبیاک استراحت داد. با بیرون رفتن سرویس موسوی تیم ایران ۵-۳ از حریف پیش افتاد.

توپ‌گیری خوب داخل زمین ایران باعث تیم ایران دو امتیاز عقب افتاده خود را جبران کند و بازی ۷-۷ شود و با دفاع غلامی و محمودی ایران زودتر از لهستان به امتیاز ۸ برسد.

عادل غلامی با سرویس جهشی – موجی خود از بازیکنان لهستان امتیاز گرفت و بازی ۱۰-۱۰ شد. چند اشتباه پشت سر هم “بینیک” و “بوژک” ایران را ۱۴-۱۱ پبش انداخت تا سرمربی این تیم درخواست وقت استراحت فنی کند. این وقت استراحت فایده نداشت و محمودی از خط سرویس امتیاز ۱۵ را گرفت. “بوژک” سرویس خود را به تور زد و امتیاز ۱۶ به ایران رسید.

روند خوب توپ‌گیری بازیکنان ایران در ست اول ادامه داشت تا بازی ۲۰-۱۶ به نفع ایران شود.

در امتیاز ۲۲-۱۷ مهدوی و میرزاجانپور به جای محمودی و معروف به میدان آمدند.

پاس یک دست مهدوی مهدوی برای موسوی امتیاز ۲۳ را برای ایران به ارمغان آورد.بیرون رفتن سرویس لهستانی ها امتیاز ۲۴ را به ایران داد اما موسوی سرویس خود را با فاصله زیاد به بیرون زد و بازی ۲۴-۲۰ شد. در این امتیاز کورک به میدان آمد .

بابیرون رفتن سرویس “کونارسکی” امتیاز ۲۵ نصیب ایران شد و بازی در ست نخست ۲۵-۲۰ به نفع ایران به پایان رسید.

پایان حسرت 52 ساله/ والیبال ایران با شکست لهستان المپیکی شد +جدول

ست دوم ۲۵-۱۸

در آغاز ست دوم عادل غلامی با سرویس خود امتیاز اول را برای ایران به دست آورد و جای خالی سعید معروف و سرویس فرهاد قائمی ایران را ۴-۲ از حریف پیش انداخت.

با دفاع خوب بازیکنان ایران، لهستانی‌ها ۶-۳ عقب افتادند و به همین دلیل این تیم درخواست وقت استراحت فنی کرد.

سرویس فرهاد قائمی نیز امتیاز ۸ را به ایران داد و بازی به وقت استراحت فنی نخست رفت.

“کونارسکی” که در ست نخست بیشتر سرویس‌های خود را از دست می‌داد از خط سرویس امتیاز ۱۱ را برای لهستان گرفت. در ادامه هم معروف با سرویس جهشی -موجی بازی را ۱۴-۱۱ کرد.

عبادی پور از خط سرویس مستقیما امتیاز گرفت و بازی ۱۷-۱۲ به نفع ایران شد. در امتیاز ۱۴-۱۹ معروف و محمودی از زمین بیرون رفتند و میرزاجانپور و مهدوی به میدان آمدند.

امتیاز سرویس فرهاد قائمی بعد از بازبینی صحنه به ایران داده شد و بازی ۲۱-۱۵ شد و آنتیگا درخواست وقت استراحت کرد اما سرویس بعدی این بازیکن هم با امتیاز برای ایران همراه شد.

در امتیازهای پایانی این ست هم “کورک” و “لوماچ” به میدان آمدند اما نتیجه ای برای تیم لهستان نداشت.

این ست هم با دفاع مهدوی ۲۵-۱۸ به نفع ایران به پایان برسد تا یک امتیاز ایران در این بازی قطعی شود.

پایان حسرت 52 ساله/ والیبال ایران با شکست لهستان المپیکی شد +جدول

ست سوم ۲۵-۲۰

ست سوم این دیدار پایاپای پیش رفت و بازی با تساوی ۴-۴ پیش رفت. با بیرون رفتن اسپک غلامی امتیاز ۵ به لهستان رسید.

با دفاع و توپ‌گیری داخل زمین بازیکنان ایران یک امتیاز عقب افتادگی خود را جبران کردند و حتی ۱۰-۸ هم از حریف پیش افتادند هرچند در ادامه با دو دفاع بازیکنان لهستان و یک امتیاز سرویس “بینیک” بازی ۱۱-۱۰ به نفع این تیم اروپایی شد.

امتیاز ۱۶ در ست سوم برای لهستان زودتر از ایران به دست آمد و دوتیم در امتیاز ۱۵-۱۶ به وقت استراحت فنی دوم در این ست رفتند.

در حالی که بازی ۱۹-۱۸ به نفع لهستان بود “کورک” به جای “دژیزگا” وارد زمین شد.با به دست آمدن امتیاز ۲۱ برای لهستان لوزانو در خواست وقت استراحت کرد.

این وقت استراحت فایده ای نداشت و لهستانی‌ها اختلاف امتیاز خود را با ایران زیاد کردند و بازی در این ست ۲۵-۲۰ به نفع لهستان به پایان رسید.

پایان حسرت 52 ساله/ والیبال ایران با شکست لهستان المپیکی شد +جدول

ست چهارم ۳۴-۳۲ ایران

در ست چهارم ملی‌پوشان ایران خوب کار کردند و موفق شدند ۴ بر صفر از حریف خود پیش بیفتند. حمزه زرینی در این ست به میدان آمد.

آبشار شهرام محمودی بازی را در ست چهارم ۶-۲ به نفع ایران کرد. “بوشک” نیز اسپک خود را به بیرون زد تا بازی ۸-۴ به سود ایران شود.

لهستانی ها در ادامه بازی اختلاف راکمتر کردند و بازی ۱۲-۱۰ شد.

اختلاف امتیاز ۴ بین ایران و لهستان بار دیگر ایجاد شد و ایران ۱۵-۱۲ از حریف پیش افتاد تا به المپیک نزدیک تر شود. میلاد عبادی‌پور ایران را به امتیاز ۱۶ رساند و دوتیم به وقت استراحت فنی رفتند.

تیم ملی لهستان موفق شد با چند توپ گیری و درخواست بازبینی صحنه بازی را به تساوی ۱۸-۱۸ برساند.

در امتیاز ۱۹ که دو تیم به تساوی رسیدند میرزاجانپور و مهدوی به میدان آمدند اما میرزجانپور با اشتباه خود توپ را به تور زد تا بازی ۲۰-۱۹ به نفع لهستان شود.

در امتیازهای پایانی این ست هم “لوماچ” و “کورک” از بازیکنان اصلی لهستان به میدان آمدند. با سرویس فرهاد قائمی ایران ۲۲-۲۰ از حریف پیش افتاد.

تیم ملی ایران که تنها یک امتیاز برای پیروزی احتیاج داشت با اشتباه محمودی بازی به تساوی ۲۴-۲۴ رسید و حتی دو تیم تا امتیاز ۲۸-۲۸ با تساوی پیش رفتند.

بادفاع موسوی ایران ۲۹-۲۸ پیش افتاد اما با دفاع خوب “موزدونک” این لهستان بود که ۳۰-۲۹ از ایارن پیش افتاد تا این ست حساس ادامه داشته باشد.

بعد از تساوی درامتیاز ۳۰ “کوبیاک” کاپیتان و ستاره تیم ملی لهستان وارد میدان شد.

ایران با بیرون زدن توپ توسط کوبیاک ۳۳-۳۲ پیش افتاد.

تیم ملی ایران در انتهای این ست با نتیجه ۳۴-۳۲ برابر حریف به برتری رسید تا با پیروزی برابر یکی از مهم‌ترین حریفان خود برای نخستین بار راهی المپیک شود.

پایان حسرت 52 ساله/ والیبال ایران با شکست لهستان المپیکی شد +جدول

پیش از این لهستان و فرانسه صعود خود را به المپیک قطعی کرده بودند و به احتمال زیاد استرالیا نیز به عنوان تیم چهارم به المپیک برسد.

جدول عملکرد
ردیف تیم امتیاز بازی برده باخته ۳-۰ ۳-۱ ۳-۲ ۰-۳ ۱-۳ ۲-۳ ست برده ست باخته نسبت پوئن های کسب کرده پوئن های از دست داده نسبت
۱ فرانسه ۱۵ ۶ ۵ ۱ ۲ ۲ ۱ ۰ ۰ ۱ ۱۷ ۷ ۲٫۴۳ ۵۷۳ ۴۹۶ ۱٫۱۶
۲ ایران ۱۳ ۶ ۵ ۱ ۱ ۲ ۲ ۱ ۰ ۰ ۱۵ ۹ ۱٫۶۷ ۵۵۵ ۵۳۴ ۱٫۰۴
۳ لهستان ۱۲ ۶ ۵ ۱ ۲ ۰ ۳ ۰ ۱ ۰ ۱۶ ۹ ۱٫۷۸ ۵۶۲ ۵۲۳ ۱٫۰۷
۴ استرالیا ۱۰ ۶ ۳ ۳ ۱ ۲ ۰ ۱ ۱ ۱ ۱۲ ۱۱ ۱٫۰۹ ۵۳۸ ۵۳۵ ۱٫۰۱
۵ چین ۸ ۶ ۲ ۴ ۲ ۰ ۰ ۰ ۲ ۲ ۱۲ ۱۲ ۱٫۰۰ ۵۳۱ ۵۲۶ ۱٫۰۱
۶ کانادا ۷ ۵ ۲ ۳ ۱ ۰ ۱ ۱ ۰ ۲ ۱۰ ۱۱ ۰٫۹۱ ۴۴۷ ۴۶۰ ۰٫۹۷
۷ ژاپن ۳ ۵ ۱ ۴ ۰ ۱ ۰ ۳ ۱ ۰ ۴ ۱۳ ۰٫۳۱ ۳۸۸ ۴۱۱ ۰٫۹۴
۸ ونزوئلا ۱ ۶ ۰ ۶ ۰ ۰ ۰ ۳ ۲ ۱ ۴ ۱۸ ۰٫۲۲ ۴۲۱ ۵۳۰ ۰٫۷

** رده بندی تیم ها در جدول بر اساس تعداد برد است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین