چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶- 2017 September 20
کد خبر: DT-9244
تعداد بازدید: 35بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
<p>معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همچنین از حذف پیش دانشگاهی و 3 ساله شدن دروس هنرستان در سال های آینده خبر داد.</p>

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: پایه نهم ، از سال تحصیلی آینده به نظام آموزشی دوره اول متوسطه افزوده می شود .

به گزارش واحد مرکزی خبر، زرافشان در گردهمایی مدیران و معاونان نواحی و مناطق آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قم از تغییرات در دوره متوسطه اول و دوم در سال تحصیلی ۹۴ خبر داد و گفت:دوره اول متوسطه شامل پایه هفتم و هشتم است که با اضافه شدن پایه نهم در سال آینده ، این دوره به سه پایه افزایش می یابد .

وی همچنین با اشاره به حذف پایه اول تحصیلی دوره دوم متوسطه در سال تحصیلی آینده گفت: معلمانی که در این پایه تدریس می‌کردند، در همان دوره متوسطه و در پایه نهم مشغول به کار خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همچنین از حذف پیش دانشگاهی و ۳ ساله شدن دروس هنرستان در سال های آینده خبر داد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه وجود حوزه علمیه قم را از مهمترین مولفه های مثبت جامعه فرهنگی استان قم دانست و گفت: باید با استفاده بهینه از ظرفیت های حوزه های علمیه به دنبال بالا بردن شاخصه هاس کیفیت آموزشی در مباحث مختلف به ویژه مباحث دینی و الگو سازی این شاخصه ها برای سایر استان ها باشیم.

آقای زرافشان با اشاره به افق سند تحول ۱۴۰۴ در مباحث تعلیم و تربیت گفت: طبق این چشم انداز هر سال باید شاهد تحولات نظام تعلیم و تربیت در مدارس باشیم که این امر با برنامه ریزی و بالابردن توان مشارکت پذیری جامعه فرهنگی کشور مسیر می شود.

منبع: واحد مرکزی

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین