کد خبر: DT-46954
تعداد بازدید: 113بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵
تعمیرات اساسی پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی با دو هزار مجوز تعمیراتی و پس از هفت روز فعالیت شبانه‌روزی به پایان رسید و این پالایشگاه به‌صورت کامل در مدار قرار گرفت.

اکبر غلامی رئیس تعمیرات پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: تعمیرات اساسی امسال با تلاش متخصصان همه‌ واحدها و برای آماده‌سازی و استمرار تولید پایدار گاز، طی هفت روز انجام شد.

غلامی افزود: این عملیات با انجام ۷۰۲ دستور کار و صدور دو هزار مجوز تعمیراتی و با صرف سی هزار نفر ساعت کار بر اساس برنامه زمان‌بندی با موفقیت کامل به پایان رسید.

وی اعلام کرد: بیشترین صدور مجوز تعمیراتی مربوط به عملیات جوشکاری با ۲۲۰ مورد مجوز کار که خوشبختانه بدون هیچ‌گونه حادثه انجام شد.

غلامی یادآور شد: تعمیرات پیشگیرانه سه ‌ساله و یک ‌ساله کمپرسورهای پروپان، صادرات و تعمیر کامل پکیج‌های نم‌زدایی، آمین و سیکل تبرید و همچنین ارتقاء سیستم‌های کنترلی DCS از ورژن ۵٫۳ به ۱۱٫۳ و بومی ‌سازی دانش فنی این حوزه دریچه‌ای برای طراحی دستگاه‌های کنترل اصلی، رفع اشکالات موجود و بهینه شدن کنترل فرایند، از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته در تعمیرات اساسی است.

وی ادامه داد: پیشگیری از خطرات حمله‌ سایبری یکی از دستاوردهای مهم در تعمیرات اساسی این پالایشگاه بود.

این مقام مسؤول با اشاره به اقدامات انجام‌شده در بخش تعمیرات برق گفت: اجرای پروژه ارتقاء و بهینه‌سازی سیستم مدیریت توان شبکه برق پالایشگاه ازجمله دیگر پروژه‌ هایی بود که با انجام آن، سیستم نرم‌افزاری و سخت ‌افزاری و مانیتورینگ، تغییرفلوچارت برنامه ریزش بار تا ۶ مرحله روز آمد شد.

غلامی تصریح کرد: عملیات پیشگیرانه همه‌ سیستم‌های UPS و ترانسفورماتورهای قدرت و باس بارهای ۳ -۶-۱۱و ۳۳ کیلوولت و موتورهای فشارقوی ۱۱ کیلوولت از دیگر اقدامات مهم انجام‌شده به شمار می‌رود که با تلاش متخصصان در واحد برق به ثمر نشست.

به گفته‌ وی، باهدف حفاظت از محیط‌زیست و جلوگیری از آلایندگی زیست ‌محیطی، تعمیرات اساسی واحدهای SRU با دقت بالا و نظارت دقیق انجام گرفت.

رئیس تعمیرات پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی در پایان از زحمات مدیر پالایشگاه اول و تلاش شبانه‌ وزی کارکنان واحدهای تعمیرات، بهره‌ برداری، ایمنی و آتش ‌نشانی، مهندسی بازرسی فنی، واحدهای پشتیبانی و حراست در گرمای طاقت ‌فرسا و همچنین خانواده ‌های کارکنان با حمایت ‌های خود در انجام این مهم نقش شایانی داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

13940708000347_PhotoA

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین