یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-9477
تعداد بازدید: 35بازدید
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۳
<p>دفتر ارتباطات رسانه ای حزب الله تاکید کرده است که مطالب این گزارش عاری از صحت بوده و صرفا تهمت های باطل ، ظالمانه و خلاف واقع است.</p>

دفتر ارتباطات رسانه ای حزب الله لبنان روز جمعه با صدور بیانیه ای ادعای واهی روزنامه سعودی «الوطن» درباره طرح ترور«میشل سماحه» وزیراسبق اطلاع رسانی دولت لبنان را تکذیب و تاکید کرد که این حزب حق پیگیرد قضایی این ادعا را برای خود محفوظ می داند.

به گزارش ایرنا روزنامه «الوطن» چاپ عربستان سعودی در شماره روز چهارشنبه خود مدعی شده بود که دولت سوریه از حزب الله لبنان خواسته است تا میشل سماحه هنگام انتقال از زندان به بیمارستان ترور شود.

میشل سماحه به اتهام آنچه تلاش برای انتقال مواد منفجره از سوریه به لبنان با خودرو شخصیش خوانده می شود، از ماه اوت سال ۲۰۱۲ تاکنون در بازداشت بسر می برد.

روزنامه سعودی الوطن این ادعای واهی را به «برخی منابع مسئول در دولت لبنان» منتسب کرده اما به نام و سمت آنها اشاره نکرده است.

در بیانیه دفتر ارتباطات رسانه ای حزب الله لبنان آمده است: روزنامه الوطن عربستان سعودی روز چهارشنبه گذشته مورخ ۱۸/۲/۲۰۱۵ در صفحه چهارم خود گزارشی با عنوان «ناکام ماندن طرح سوریه برای ترور میشل سماحه» منتشر کرده است.

دفتر ارتباطات رسانه ای حزب الله تاکید کرده است که مطالب این گزارش عاری از صحت بوده و صرفا تهمت های باطل ، ظالمانه و خلاف واقع است.

در این بیانیه همچنین بر حق حزب الله در اتخاذ گام های قانونی لازم تاکید شده و آمده است که « امکان پیگرد قضایی روزنامه الوطن عربستان سعودی را به دلیل وارد کردن اتهام های باطل برای خود محفوظ می دانیم».

روزنامه لبنانی «اللواء» که گفته می شود روابط نزدیکی با دولت عربستان و حزب جریان المستقبل به ریاست « سعد الحریری» همپیمان اصلی عربستان در لبنان دارد روز سه شنبه گذشته به نقل از «اشرف ریفی» وزیر دادگستری لبنان مدعی شد:مسئولان ذیربط موفق شدند چند ساعت قبل از اینکه عملیات ترورمیشل سماحه هنگام انتقال وی از زندان به بیمارستان عملی شود، این نقشه را ناکام سازند.

اشرف ریفی درگفت وگو با این روزنامه ادعا کرده است که « اطلاعاتی از دستگاه های امنیتی خارجی بسیار مورد اعتماد که با دستگاه امنیتی لبنان همکاری می کنند، دریافت کردیم که دلالت بر امکان ترور سماحه هنگام انتقال وی از زندان به بیمارستان داشت.

وزیر دادگستری لبنان درادامه ادعای خود آورده است « سماحه به دلیل اینکه اطلاعاتی بسیار مهم و خطیر درباره نظام سوریه در اختیار دارد، در معرض ترور قرار گرفته است».

وی می افزاید:به محض دریافت این اطلاعات با « نهاد المشنوق» وزیر کشور و دادستان نظامی و دادستان کل لبنان تماس گرفتم و خواستار اقدامات مناسب در این خصوص شدم.

«واحد اطلاعات» که توسط حزب جریان المستقبل در اداره کل امنیت داخلی لبنان (پلیس) و به عنوان یک سازمان امنیتی رسمی راه اندازی شده است اقدام به بازداشت میشل سماحه وزیر اسبق اطلاع رسانی لبنان به اتهام تلاش برای انتقال مواد منفجره از سوریه به لبنان کرده است.

گفته می شود یکی از افراد نزدیک به میشل سماحه که بعدا معلوم شد با«واحد اطلاعات» به عنوان «خبرچین سری» همکاری دارد این نقشه را برای او ترتیب داده و باعث گرفتار شدنش در این قضیه شده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین