Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (16)

کد خبر: DT-25922
تعداد بازدید: 178بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">وزیر کشور گفت:پیروزی در مذاکرات هسته ای یک بخشی از نتیجه مقاومت و استقامت ملت ایران درسایه هدایت های مقام معظم رهبری بود.</p>

عبدالرضا رحمانی فضلی چهارشنبه شب در کنگره یکصدمین سالگرد شهادت شهید رییسعلی دلواری در دلوار افزود: در این مذاکرات در شرایطی که همه دنیا یک طرف وایران در طرف دیگر بود به دنیا اعلام کردیم که ملتی تابع حق، منطق، عقلانیت، صلح، عدالت و مقاوم و اگر لازم شود اهل جهاد و مبارزه هستیم.
وی اضافه کرد: در این مذاکرات دنیا درمقابل مقاومت، عظمت مردم، هدایت های رهبر معظم انقلاب و تدبیر دولت سرتعظیم فرود آورد.
رحمانی فضلی ادامه داد: با توجه به این که ملت ایران درهمه عرصه ها مقاومت را آموخته است و در نتیجه این ایستادگی ها به پیروزی های بزرگی رسیده است، امروز نیز باید در عرصه اقتصادی مقاومت و استقامت کنند.
وزیر کشور بیان کرد: امروز وقت آن است که تجلی اراده شهیدان تنگستان و رییسعلی دلواری و یارانش را در حوزه مشارکت های اقتصادی، سرمایه گذاری، تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب نمایان کنیم.
وی اظهار کرد: ما باید به دنیا ثابت کنیم که می توانیم چنان الگویی از اقتصاد درون زا و برون نگری که رهبرمعظم انقلاب مد نظر دارند، ایجاد کنیم که برای همه ملت های تحت ستم و توسعه نیافته الگو باشد.
وزیر کشور افزود: ثابت می کنیم دراین عرصه نیز مقاوم هستیم و می توانیم چنین شرایطی را بوجود آوریم.
وی بیان کرد: دولت در شرایط کنونی با تاسی از رهبر معظم انقلاب به دنبال آن است که گام بعدی پس از پیروزی در مذاکرات هسته ای را بردارد.
وزیر کشور گفت: در این شرایط تمام اراده دولت معطوف به ساختن جمهوری اسلامی در حوزه اقتصادی با مشارکت و حمایت مردم و هدایت های رهبرمعظم انقلاب است.
رحمانی فضلی با بیان این که باید معنی مقاومت را در توسعه اقتصادی و بهبود وضع اجتماعی این جامعه تجلی ببخشیم ادامه داد: همه عزم دولت و مجلس براین است که با تدوین برنامه های اقتصاد مقاومتی در قالب برنامه ششم تمامی ظرفیت ها و امکانات را بکار گیرد تا بتوانیم در حوزه اقتصادی نیز با گردنی افراشته، قامتی برافراشته و سینه ای سپرکرده به تمام دنیا بگوییم به خودکفایی، استقلال اقتصادی و بلکه به قدرت اقتصادی تبدیل شده ایم و همه امکانات را برای این کار داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملت ایران دارای ریشه های عمیق حماسی و الگوهای توام با ایثار، فداکاری و شهادت است.
رحمانی فضلی افزود: امروز به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت رییسعلی دلواری جمع شده ایم تا به همه دنیا و فرزندانمان بگوییم این سرزمین کهن دارای ریشه های عمیق، اصالت و هویت است، ریشه هایی که توانستند میوه های شیرین مقاومت، استقامت و پیروزی را برای این مردم به ارمغان بیاورند.
رحمانی فضلی گفت: ملت ایران ملتی موحد و تابع ائمه با هدف گسترش عدل و برپایی پرچم مبارزه علیه ظلم است.
وزیر کشور با بیان این که هدف ما کمک به مظلومان عالم است بیان کرد: این سرزمین کهن از اصال تها، هویت تاریخی، اعتقادات دینی برای توسعه صلح، عدالت جهانی و مبارزه با ظلم استفاده می کند.
وی افزود: ما به همه دنیا اعلام می کنیم تا زمانی که تعهد به ریشه هایمان، اعتقادات دینی و هدایتگری رهبری دینی داریم در مسیر هدفمان راهمان را ادامه می دهیم.
وزیر کشور یادآورشد: جغرافیای ایران پر از تحول و حماسه است و امروز اینجا جمع شده ایم که یکی از حماسه های بلند تاریخی را که مردم تنگستان دلوار و بوشهر سروده اند را همنوایی کنیم.
رحمانی فضلی اضافه کرد: جمع شده ایم با صدای بلند بگوییم به نیاکان، پدران، سرزمین، اعتقاداتمان وفاداریم و هیچ قدرتی نمی تواند این ملت مسلمان را تهدید و یا از مسیر خود منصرف کند.
وزیر کشور افزود: بررسی تاریخی حماسه عظیم رییسعلی دلواری و مردم جنوب به ما نشان می دهد که چگونه استعمارگران به خود اجازه می دهند برای تامین منافعشان درهر مقطعی از زمان به سرزمین دیگران دست درازی وحقوق دیگران را ضایع، ملت ها را سرکوب و خود را امپراطور دنیا معرفی و استعمار و استثمار کنند اما درمقابل آنها کشورها و مردمانی هستند که با ایمانی راسخ و و اراده ای مصمم و با هدفی مقدسی در مقابل زور مقاومت و استقامت می کنند.
وی اضافه کرد: دلوار به معنی شجاع، جگر دار، اهل محبت، عشق، صفا و یکرنگی است و وقتی صفا و صداقت با شجاعت توام شود، تاریخ ساز، ایثارگر، فداکار و سرونوشت ساز می شود و خوش به حال شما که دارای چنین سرزمینی هستید.
رحمانی فضلی، بصیرت، اعتقادات دینی، مقاومت و استقامت را از ویژگیهای قیام رییسعلی دلواری عنوان کرد و افزود: سراسر کشور ایران پر از حماسه است اما جنوب و بویژه بوشهر سنگر اولیه، اصلی، پیشانی مقاومت با دولت های غربی که ادعای امپراطوری داشتند، است.
وی یادآورشد: در جریان انقلاب اسلامی تبعیت از رهبری، تکیه بر اعتقادات دینی، وحدت و انسجام مردم، داشتن فرماندهان شجاع باعث پیروزی انقلاب شد.
وزیرکشور اضافه کرد: استمرار این اهداف در جنگ هشت ساله و حوادثی که برای انقلاب پیش آمد تجلی پیدا کرد.
رحمانی فضلی افزود: آخرین مقاومت و استقامت مردم ایران درمقابل تحریم های ظالمانه و ظلمی است که نظام ظالم بین الملل برعلیه ایران وارد کرده است.
وی اظهارکرد: هریک از این تحریم ها و مجموعه تهدیدها و شرایطی که برای ملت ایجاد کردند به تنهایی برای از بین بردن هر ملتی بجز ملت ریشه دار، کهن، مسلمان و مقاومی مثل ایران اسلامی، کافی بود.
وزیر کشور یادآورشد: ملت ایران در آخرین مرحله مقاومت و استقامتی که تاکنون از خود نشان داده باعث شد که دشمن این گونه در مقابل ما تسلیم شود.
استاندار بوشهر دراین کنگره گفت: امروز با تاسی از قیام دلیران تنگستان، وحدت و همدلی در مسیر اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی گام بر می داریم.
مصطفی سالاری افزود: با هدایت ای علمای استان در بهترین شرایط از انقلاب اسلامی پشتیبانی می کنیم.
کنگره یکصدمین سال شهادت رییسعلی دلواری عصر روز چهارشنبه با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور در بندر دلوار از توابع شهرستان تنگستان زادگاه این سردارمبارزه با استعمار انگلیس برگزار شد.
علی دلواری (۱۲۶۱-۱۲۹۴ خورشیدی ) آزادی خواه مشروطه طلب و رهبر قیام جنوب در تنگستان و بوشهر علیه نیروهای متجاوز و استعمارگر انگلیس در جنگ جهانی اول بود.
شهید رییسعلی دلواری در۱۲ شهریور۱۲۹۴هجری شمسی در حالی که به نیروهای متجاوز انگلیسی در محله تنگ صفر بوشهر شبیخون زده بود از پشت سر مورد اصابت گلوله یک خائن قرار گرفت و در سن ۳۳ سالگی به شهادت رسید.
به همین مناسب با مصوبه شورای عالی انقلاب در سال ۸۹ روز ۱۲ شهریور به عنوان روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس نامگذاری شده است.
هم اکنون مزار شهید رییسعلی دلواری در جوار حرم علی بن ابی طالب(ع) در وادی السلام در شهر نجف اشرف در عراق قرار دارد.
بندر دلوار یکی از شهرهای تابعه شهرستان تنگستان در فاصله ۵۰ کیلومتری جنوب بوشهر است.

 

DSC04760 (Copy) DSC04763 (Copy) DSC04765 (Copy) DSC04766 (Copy) DSC04767 (Copy) DSC04769 (Copy) DSC04770 (Copy) DSC04773 (Copy) DSC04775 (Copy) DSC04778 (Copy) DSC04780 (Copy) DSC04782 (Copy) DSC04784 (Copy) DSC04787 (Copy) DSC04790 (Copy) DSC04792 (Copy) DSC04795 (Copy) DSC04800 (Copy) DSC04802 (Copy) DSC04803 (Copy) DSC04805 (Copy) DSC04806 (Copy) DSC04808 (Copy) DSC04809 (Copy) DSC04810 (Copy) DSC04811 (Copy) DSC04813 (Copy) DSC04815 (Copy) DSC04816 (Copy) DSC04818 (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین