کد خبر: DT-44490
تعداد بازدید: 89بازدید
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۵
امام جمعه اهرم گفت: وحدت و اتحاد میان اقشار مختلف جامعه از دیگر ویژگی‌های است که در اندیشه سیاسی امام (ره) وجود دارد.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اهرم ضمن تسلیت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام(ره) و سالروز ۱۵خرداد اظهار داشت: در میان رهبران الهی حضرت امام خمینی(ره) شخصیت بزرگی است که از ویژگی‌های بلند انسانی کم‌نظیر و اعجاب‌انگیز است.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: امام خمینی(ره) در بعد علمی فیلسوف، فقیه ادیب، مفسر، شاعر و متکلمی بزرگ بودند.

وی افزود: امام(ره) در بعد معنوی عبد صالح خدا و موفقیت امام(ره) در عبودیت و اخلاص آن بزرگ مرد است.

راستگو ادامه داد: امام(ره) در عین حالی که عارفی بزرگ، سیاستمدار قرن و در اوج مبارزات سیاسی بود، هیچ‌گاه در بعد روحانی و معنوی او تغییری ایجاد نشد.

امام جمعه اهرم خاطرنشان کرد: امام(ره) یک تفکر و یک اندیشه سیاسی جدید به دنیا دیکته کرده و چهره اسلام را به بهترین شیوه معرفی کردند.

وی گفت: برجسته‌ترین ویژگی و اندیشه در بعد سیاسی امام(ره) این است که دین و سیاست هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند.

راستگو ادامه داد: تفکر سکولاریسم در غرب دیکته شد و در واقع دین و مذهب را به کلیسا بردند و گفتند سیاست از دین جداست، اما امام(ره) این سیاست را کاملاً اشتباه و غلط دانستند.

امام جمعه اهرم افزود: امام(ره) از جمله علمایی است که معتقد بودند زمینه حکومت جهانی مهدی(عج) باید فراهم شود.

وی بیان داشت: از نظر امام(ره) هدف اصلی حکومت اسلامی رسیدن به عدالت اجتماعی است زیرا حکومت ابزاری برای تحقق عدالت و معنوی است.

راستگو بیان داشت: دیگر اندیشه امام(ره) آزادی است زیرا امام(ره) آزادی را از حقوق ابتدایی مردم می‌داند تا جایی که به مصالح کشور صدمه‌ای وارد نشود، نباید آزادی مردم محدود شود.

امام جمعه اهرم اظهار داشت: از ویژگی سیاسی حضرت امام(ره) استقلال بود که در تمام زمینه‌ها عدم وابستگی، دخالت اجانب و قطع نفوذ بیگانگان باید وجود داشته باشد.

وی به وحدت و اتحاد از نظر امام(ره) اشاره و بیان داشت: وحدت و اتحاد میان اقشار مختلف جامعه از دیگر ویژگی‌های است که در اندیشه سیاسی امام(ره) وجود دارد.

راستگو ادامه داد: تمسک به گذشته افراد هنگامی قابل قبول است که حالی فعلی آنها مقابل گذشته آنها قرار نگیرد ممکن است زمان امام(ره) کسانی در خط و مبارزات امام(ره) همراه و در زندان بودند اما الآن خط فکری آن‌ها از گفتمان امام جدا شده که اگر زمان فعلی افراد متفاوت از زمان گذشته آن‌ها باشد ارزشی ندارد.

امام جمعه اهرم به انتخاب مقام معظم رهبری پس از رحلت امام(ره) توسط خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: پس از رحلت امام(ره) همه مردم نگران بودند موضوع رهبری و جانشین امام(ره) چه خواهد شد، اما خبرگان ملت انتخاب سرنوشت سازی انجام دادند و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به رهبری انتخاب کردند.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین