کد خبر: DT-48870
تعداد بازدید: 140بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۵
بدنبال اظهارات برخی از مقامات استان بوشهر از جمله نماینده بوشهر ، گناوه و دیلم درخصوص ممنوعیت بکارگیری نیروی انسانی استان کهگیلویه و بویراحمد در تاسیسات نفتی استان بوشهر ،نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به آن واکنش نشان داد.

بدنبال اظهارات برخی مقامات استان بوشهر از جمله نماینده بوشهر ، گناوه و دیلم درخصوص ممنوعیت بکارگیری نیروی انسانی استان کهگیلویه و بویراحمد در تاسیسات نفتی استان بوشهر ، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به آن واکنش نشان داد.

به گزارش سوک ؛ این واکنش هم اینک در کانال تلگرام غلام رضا تاجگردون قابل رویت است که به شکل یک نامه خطاب به استاندار بوشهر و نیز نماینده مردم بوشهر، دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی خود را نشان می دهد.

تاجگردون در این یادداشت آورده است:

جناب آقای سالاری
استاندار محترم بوشهر
جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدری
نماینده محترم مردم شریف شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه  در مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام

مستحضرید ارتباط تنگاتنگ قومی و عشیره‌ای بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بالأخص مردم شریف شهرستان گچساران با مردم شریف آن استان و بالأخص مردم شریف دیلم و گناوه به دیرباز برمی‌گردد و سال‌هاست که مردم گچساران میزبان عزیزان بندری بوده و به همزیستی با آنان افتخار کرده و می‌کنند.

در طول دوران نمایندگی‌ام افتخار داشتم در هر موضعی که قرار داشتم از حقوق و فرایند خطه جنوب و بالأخص آن استان که همواره خود را برادر آنان می‌دانستم، دفاع کنم. پیشنهاد شخصی این‌جانب و تصویب آن در مجلس مبنی بر بهره‌مندی مناطق دارای پتروشیمی در مناطق ویژه که ۹۰ درصد آن مربوط به منطقه ویژه عسلویه می‌باشد، مقاومت و ایستادگی در تأمین مالی طرح‌های پارس جنوبی که حتماً نطق‌های این‌جانب را دراین‌باره شنیدید و… ازجمله اقداماتی بود که به‌عنوان وظیفه انجام دادم.

چند صباحی است با اظهار نظراتی توسط برخی از مسئولین آن استان مواجه، که ضرورت دیدم این یادداشت را تقدیم نمایم. تحریک مردم توسط یکی از مسئولین سیاسی در آن استان و تعرض به کارکنان و تأسیسات شرکت نفت، عدم جذب نیرو از این استان در منطقه عسلویه و… ازجمله این اقدامات می‌باشد.

تمایلی نداشتم این‌گونه سخن بگویم ولی ازآنجاکه راغب می‌باشم ارتباط حسنه و قدیمی این دوخطه تداوم یابد از حضورتان درخواست دارم مانع از ادامه این حرکات بخصوص توسط مسئولین دولتی گردید. ضمناً فراموش نفرمایید مردم شریف گچساران و این استان در شرایطی که هنوز شهر دوگنبدان، دهدشت، لنده، سوق، چرام و لیکک از آب شرب سد کوثر بهره‌مند نیستند و مناطق محروم باباکلان و دشت گز از آب کشاورزی سد چم شیر بی‌بهره‌اند، مقاومتی در قبال این انتقال آب انجام نداده‌اند و بیم آن دارم به‌واسطه این تحریکات غیرمسئولانه توسط مقامات سیاسی آن استان، کمپین ضد انتقال آب در این منطقه صورت گیرد و دود آن به چشم همگان و بالأخص مردم عزیز بنادر برود.

امیدوارم این توصیه حقیر را بپذیرید و ضمن برداشتن ممنوعیت به‌کارگیری نیروهای این استان در پارس جنوبی (بر اساس قانون) شرایط را برای تداوم هر نوع حرکت تحریک‌آمیز بالأخص در خصوص صنعت نفت قطع و از دخالت غیرمسئولانه نیز جلوگیری به عمل آید.

ارادتمند غلامرضا تاج گردون

t2

گفتنی است حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری پنجشنبه گذشته در نشست با مسئولان شرکت نفت و گاز گچساران اظهار داشت: شنیده‌ایم که در گچساران برخی از نیروهای چند سال سابقه را به سیاه‌مکان و… می‌فرستند و مجددا به جای آنها نیروی جدید به کار می‌گیرند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این موضوع اثبات شود، من به شدت از طریق وزارت نفت پیگیری می‌کنم.

گناوه

وی در ارتباط با مسائل مطرح شده از سوی مسئولان شهرستان دیلم در مورد عدم هماهنگی در زمینه بکارگیری نیروها در شرکت نفت و گاز با شهرستان دیلم، بیان کرد: نحوه بکارگیری نیروهای حراست و خدماتی  ۵۰ درصد نیست و طبق صحبتی که با وزیر نفت داشته‌ام، باید ۱۰۰ درصد بومی باشد.

حجت‌الاسلام خدری افزود: در همه نقاط حوزه انتخابیه و حتی روستاهای تک خانوار رفته‌ام و نظرات مردم را گرفته‌ام؛ مردم از وضعیت شرکت‌های نفتی به شدت گله‌مند هستند و متاسفانه به نیروهای بومی توجه نمی‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به پیمانکاران بومی در این منطقه، اضافه کرد: در مورد بکارگیری نیروها و نحوه اشتغال آنها باید شفاف‌سازی لازم صورت گیرد تا مردم مطلع شوند که این نیروها به چه شکلی وارد این‌مجموعه شده‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت نفت و گاز گچساران موظف است که از بودجه فرهنگی و ورزشی خود به شهرستان گناوه و دیلم نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران نیز در این نشست اظهار داشت: موضوعات مطرح شده در این نشست را به صورت کامل پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم شاهد افزایش رضایت‌مندی مردم باشیم.

امین محمدی خاطرنشان کرد: همین جا قول می‌دهیم که اگر تخلفی صورت گرفته باشد به صورت کامل بررسی کنیم و برخورد لازم با تخلفات در زمینه های مختلف انجام شود.

معاون فرماندار دیلم نیز در این نشست خواستار مشخص شدن وضعیت اشتغال نیروهای بومی در شرکت نفت و گاز شد و افزود: نماینده مردم در مجلس پیگیری زیادی در رابطه با مشکلات مردم داشته است و امیدواریم شاهد احقاق حقوق مردم باشیم.

مهدی حسینی افزود: حجت‌الاسلام خدری در جزئی‌ترین‌ مسایل هم ما را همراهی می‌کنند و این‌جای تقدیر دارد؛ در جلسه‌های قبلی که با نفت داشتیم، نتایج خوبی نگرفتیم ولی این‌جلسه که حجت‌الاسلام خدری حضور دارند، امیدواریم که نتیجه کار به ما اعلام شود.

وی گفت: انتظار داریم دبیر کمیسیون انرژی مجلس وضعیت را تغییر دهد و حقوق از دست رفته استان در این زمینه را برگرداند.

در پایان این نشست، سه مورد از مصوبات مورد نظر صورت‌جلسه شد.

۱- شرکت نفت گچساران همه اطلاعات ‌مربوط به کارکنان با سابقه کمتر از سه سال و همه پیمانکاران را در اختیار اداره کار دیلم قرار دهد.

۲- تکلیف ۲۲ نفر نیروی غیربومی که وارد منطقه شده‌اند مشخص شود و قرارداد آنها با شرکت در اختیار اداره کار دیلم‌ قرار گیرد.

۳- باتوجه به استقرار شرکت‌های نفتی در شهرستان‌های گناوه و دیلم، در زمینه مسائل‌ فرهنگی و ورزشی براساس اختیارات این مدیریت در صدی از آن  به این مناطق اختصاص یابد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین