کد خبر: DT-47320
تعداد بازدید: 185بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
فرماندار تنگستان:
فرماندار تنگستان گفت: همه تلاش و برنامه مدیریت استان و مجموعه دستگاههای خدماتی این شهرستان برای حل مشکلات تامین آب و برطرف کردن نارضایتی روستاییان بکار گرفته شده است.عادل دهدشتی درگفت وگو با ایرنا افزود: بحران آب به عنوان یک موضوع ملی مطرح است و در زمان حاضر بیشتر نقاط کشور و استان بوشهر با تنش و بحران بی آبی روبرو هستند.

فرماندار تنگستان گفت: همه تلاش و برنامه مدیریت استان و مجموعه دستگاههای خدماتی این شهرستان برای حل مشکلات تامین آب و برطرف کردن نارضایتی روستاییان بکار گرفته شده است.
عادل دهدشتی درگفت وگو با ایرنا افزود: بحران آب به عنوان یک موضوع ملی مطرح است و در زمان حاضر بیشتر نقاط کشور و استان بوشهر با تنش و بحران بی آبی روبرو هستند.
وی اضافه کرد: شهرستان تنگستان با توجه به داشتن ۱۰۰ روستا که ۷۵ درصد جمعیت آن روستایی هستند و پراکندگی شدید این روستاها در پهنه شهرستان مشکلات بیشتری درزمینه تامین مطلوب آب آشامیدنی مناطق روستایی دارد.
دهدشتی ادامه داد: با این وجود آبرسانی به روستاهای باغک و بنه گز مطابق برنامه زمانبندی در روزهای زوج با فشار کم و در روزهای فرد با فشار مطلوب توزیع می شود ولی باتوجه به اینکه روستای باغک جنوبی از تجمیع ۱۲ روستای پراکنده ایجاد شده و فاصله آنها تا خط انتقال اصلی بالاتر است در برخی محله ها با مشکل افت فشار برای تعدادی از مشترکان روبرو است.
وی اظهارکرد: هم اکنون مشکل کمبود آب در این روستاها بوسیله آبرسانی سیار برطرف شده است که از خرداد سال جاری تاکنون ۱۱۲تانکر آبرسانی به صورت سیار برای تامین آب مورد نیاز روستاهای باغک و بنه گز انجام داده اند.
دهدشتی افزود: برای بهبود وضعیت آبرسانی در روستاهای باغک و بنه گز تمهیداتی از جمله نوسازی شبکه توزیع آب بنه گز در دو فاز به طول ۲۲هزار و ۷۸۷ متر و اعتبار ۱۸میلیارد و ۴۴۲میلیون ریال که فاز اول آن آماده بهره برداری است، اجرای خط انتقال برای وصل به خط کوثر به طول ۱۴هزار و ۸۰۰ متر و با ۱۵میلیارد ریال که در هفته دولت به بهره برداری می رسد انجام شده است.
وی گفت: تهیه دو دستگاه پمپ به منظور افزایش فشار آب در شبکه آب باغک ها با ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار تهیه شده که یکی از آنها تا پایان هفته جاری نصب و مورد دوم نیز در کوتاه ترین زمان راه اندازی می شود.
دهدشتی نوسازی کل شبکه آب داخلی روستای باغک شمالی به طول پنج هزار و۵۲۴متر با پنج میلیارد و ۴۵۰میلیون ریال و باغک جنوبی به طول ۲۳هزار و ۵۱۱ متر و ۱۹میلیارد و ۵۵۰میلیون ریال از محل اعتبارات ملی را از جمله دیگر اقدام های انجام شده برای برطرف کردن مشکل کم آبی مردم این روستاها عنوان کرد.
دهدشتی افزود: با اجرای پروژه های یاد شده وضعیت آبرسانی در این روستاها متحول و مشکلات کنونی برطرف می شود.
حسین پولادی دهیار باغک جنوبی در گفت وگو با ایرنا گفت: روستای باغک جنوبی به دلیل ارتفاع بالایی که نسبت به روستاهای باغک شمالی و کاکلی دارد فشار آب در آن بسیار ضعیف است.
وی یادآورشد: در این شرایط با تلاش مدیران آب و فاضلاب روستایی شهرستان تنگستان زمینه آبرسانی با تانکر برای مردم این منطقه فراهم شده ولی با توجه به اینکه مردم روستا در منزل دام نیز نگهداری می کنند این آب تنها جوابگوی مدت زمان محدودی است.
وی ادامه داد :اقدامات دولت یازدهم در روستای باغک جنوبی با تمامی کارهای انجام شده از بدو انقلاب به بعد برابری می کند . وی ادامه داد برعکس آنچه از زبان اینجانب در برخی رسانه ها منتشر شده ،با توجهی که استاندار محترم به روستاها نموده است،کسانی که از روستاها مهاجرت نموده بودند به روستا برمی گردند و اکنون با کمبود فضای مسکونی در طرح هادی روبرو هستیم . وی ادامه داد: مشکل کم آبی در روستای باغک جنوبی وجود دارد ولی این نافی خدمات شبانه روزی مسئولین آب و فاضلاب روستایی و پیگیری های بخشداری و اهتمام فرماندار محترم جهت رفع این مشکلات نیست . در مدت تابستان بیش از ۷۰ تانکر آب به نقاطی که مشکل جدی تامین آب داشته اند اعزام شده است و اطمینان کامل دارم که با اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی که جهت بازسازی کل خطوط روستای ما از محل ملی در نظر گرفته شده است در آینده مشکل جدی نخواهیم داشت.
سردار پولادی رئیس شورای اسلامی بنه گز شهرستان تنگستان نیز گفت:
دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به مناطق روستائی نموده است و در طی این چند سال شاهد تحول روستای بنه گز از لحاظ فیزیکی و زیربنایی بوده ایم که مهاجرت معکوس از شهر به روستا را منجر شده است. نوسازی نزدیک به ۲۳ هزار متر شبکه آب روستا که قریب به ۱۹ میلیارد ریال اعتبار داشته تحول عظیمی در وضعت آبرسانی روستا ایجاد خواهد نمود ، لذا بر خلاف آنچه برخی رسانه های مجازی بصورت غیر واقع منتشر نموده اند،از خدمات دولت و مجموعه آب و فاضلاب روستایی در شهرستان کمال رضایت را داریم و امید است که مشکلات فعلی کمبود آب و سهمیه بندی آن نیز با همراهی مسئولین در آینده ای نزدیک و با بهره برداری از خط انتقال جدید مرتفع گردد. وی از رسانه ها خواست تا در انتشار مطالب اصل صداقت و امانتداری را رعایت کنند

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین