کد خبر: DT-41506
تعداد بازدید: 50بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
بنا به اعلام مقامات کره‌ای شرکت مهندسی و ساخت هیوندای در کنار شرکت پوسکودووی کره جنوبی قصد دارند، با همکاری بانک صادرات و واردات کره جنوبی در شیراز یک بیمارستان احداث کنند.

مقامات صنعت بانکی کره اعلام کردند، دو شرکت مهندسی و ساخت هیوندای و پوسکودوودی کره جنوبی به همراه بانک صادرات و واردات این کشور قصد دارند، تا برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز یک بیمارستان احداث کنند.

در آینده نزدیک توافق ساخت این بیمارستان هزار تخت‌خوابی بین طرف‌های کره‌ای و وزارت بهداشت به امضا خواهد رسید.

کئون او-جون مدیرعامل شرکت پوسکو، کیم‌یانگ‌سنگ مدیر شرکت پوسکو دوو و همچنین جونگ‌سو هیوان مدیرعامل شرکت هیوندای به همراه لی دوک‌هونگ مدیرعامل بانک صادرات و واردات کره جنوبی ماه آینده برای امضای توافق‌نامه ساخت این بیمارستان هزار تختخوابی با وزارت بهداشت ایران به کشورمان سفر خواهند کرد.

دو شرکت پوسکودوو و هیوندای توانسته‌اند نظر دولت ایران را در زمینه ساخت این بانک جلب کنند. اگزیم‌بانک یا همان بانک صادرات و واردات کره جنوبی نیز حجم قابل توجهی از بودجه مورد نیاز برای ساخت این بیمارستان را تأمین خواهد کرد.

پس از لغو تحریم‌ها ساخت بیمارستان یکی از اقدامات ایران در راستای بهبود زیرساخت‌های سلامت خواهد بود. قرار است یک بیمارستان ۱۲۰۰ تختخوابی را برای مرکز تحقیقات قلبی و عروقی و پزشکی شهید رجایی در تهران احداث کند.

شرکت هیوندای کره مسئولیت ساخت این بیمارستان را بر عهده داشته و هزینه ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در شیراز حدود ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شده است که ۸۵ درصد از این مبلغ را بانک صادرات و واردات کره تأمین خواهد کرد.

شرکت پوسکودوو نیز مسئولیت تجهیز این بیمارستان را بر عهده خواهد داشت. این شرکت همچنین در پروژه ساخت بیمارستان مهدیه در تهران همکاری خواهد کرد.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین