This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-30250
تعداد بازدید: 447بازدید
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۴
مدیرکل حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی گفت: هویت 11 نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا که به کشور منتقل شده بودند، مشخص شد.
در فاجعه منا در روز عید قربان بر اثر بی‌تدبیری و بی‌کفایتی مسئولان عربستان سعودی، نزدیک به هشت‌هزار نفر از حاجیان حج ۹۴، جان خود را از دست دادند که از این تعداد، ۴۶۴ نفر، حجاج ایرانی بودند.

بر اساس این گزارش، با تلاش سازمان حج و زیارت و سایر دستگاه‌های مربوطه، اجساد ۳۸۹ جان‌باخته ایرانی فاجعه منا به کشور منتقل شد که از این تعداد، هویت ۲۲ جسد ناشناس بود.

هویت 11 نفر دیگر از اجساد حجاج ایرانی فاجعه منا مشخص شد

قدیرزاده مدیرکل حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی گفت: این اجساد برای تعیین هویت به پزشکی قانونی منتقل شدند که با تلاش‌های این سازمان و با استفاده از آزمایش‌های ژنتیک و نمونه‌گیری ژنتیکی از خانواده‌ها، هویت ۱۱ جسد مشخص شد. هویت ۱۱ جسد هنوز مشخص نشده که تلاش متخصصان پزشکی قانونی برای تعیین هویت اجساد مجهول‌الهویه همچنان ادامه دارد.

قدیرزاده درباره اعلام هویت اجساد شناسایی شده نیز اظهار داشت: اسامی این افراد را به سازمان حج و زیارت اعلام می‌کنیم و اطلاع‌رسانی لازم از سوی این سازمان انجام می‌شود.

وی درباره صدور ویزا از سوی کشور عربستان گفت: مدارک را تحویل دادیم و همچنان منتظر صدور ویزا هستیم. پروفایل ژنتیکی خانواده مفقودان تهیه شده است و فقط منتظر صدور ویزا هستیم.

به گزارش تسنیم، بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، از مجموع حجاج ایرانی جان‌باخته در فاجعه منا، ۲۹ جسد توسط سعودی‌ها در عربستان دفن شده و وضعیت ۳۶ جسد هنوز مشخص نشده است که قرار شده بر اساس موافقت طرف سعودی، یک گروه ۵نفره پزشکی قانونی از ایران برای شناسایی اجساد به عربستان اعزام شوند.

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت پیشتر اعلام کرده که کار نمونه‌گیری از خانواده‌های جان‌باختگان پایان یافته و گروه ۵نفره پزشکی قانونی به‌زودی با صدور روادید از سوی عربستان، به این کشور اعزام می‌شوند تا کار شناسایی اجساد جان‌باختگان با سرعت بیشتری انجام شود.

منبع: تسنیم
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین