کد خبر: DT-38984
تعداد بازدید: 29بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴
سوشما سواراج »پنجشنبه شب در هشتمین نشست مشترک هند با کشورهای «آ.سه .آن» در دهلی نو افزود:برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی که در یک سال گذشته شاهد رشد آن بوده ایم، نیازمند اقدام مشترک همه کشورها هستیم.

وی خاطرنشان کرد:داعش و کاهش رشد اقتصادی از مهمترین مشکلات کشورهای منطقه و جهان در یک سال گذشته بوده است.

«سواراج »هشتمین دوره مذاکرات بین هند و «آ.سه .آن »که باحضور سیاست گذاران صاحب نظران تجاری ، بازرگانی و دانشگاهیان در دهلی نو در حال برگزاری است را فرصت مناسبی برای گفت وگو برای چالش های جهانی و دستیابی به نیتجه برای رفع بحران های منطقه ای دانست.

وی دستاوردهای «آ.سه.آن» در پنج دهه گذشته را قابل توجه ارزیابی کرد و اظهار کرد نقش «آ.سه.آن»برای مقابله با چالش های فعلی جهان و منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزیر خارجه هند با اشاره به گسترش روابط این کشور با «آ.سه.آن»گفت در ۲ سال گذشته مقام های ارشد هند مانند رئیس جمهوری ،معاون رئیس جمهوری و نخست وزیر از ۹ کشور عضو این اتحادیه دیدن کردند.

وی با اشاره به روند کاهش رشد اقتصادی جهان افزود:هند و «آ.سه.آن» دو نقطه روشن در اقتصاد جهانی هستند افزود:دهلی نو خواهان گسترش مناسبات اقتصادی با کشورهای این منطقه است.
«سواراج» صلح و ثبات را از عوامل اصلی توسعه دانست وتصریح کرد:حفظ امنیت راههای دریایی برای افزایش مبادلات تجاری ضروری است.

وی افزود: تضمین امنیت اقیانوس ها و دریاها از جمله دریای جنوب چین و اقیانوس آرام برای اقتصاد هند از اهمیت حیاتی برخوردار است. وزیر خارجه هند گفت که حل و فصل اختلافات بین کشورها باید از طریق مسالمت آمیز و بدون استفاده از زور صورت گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین