یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-31354
تعداد بازدید: 81بازدید
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۴
بوشهر - همایش روز جهانی کودک با حضور مسئولان استان بوشهر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از  خبرنگار مهر، مدیرکل کانون پرورش فکری استان بوشهر بعد از ظهر شنبه در همایش روز جهانی کودک در بوشهر اظهار داشت: کانون پرورش فکری استان بوشهر با سه ویژگی به‌روز بودن، هنرمندانه بودن و توجه به علایق و نیازهای کودکان و نوجوانان فعالیت های خود را سازماندهی و اجرا می‌کند.

زهره عالی‌نسب با تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: کانون پرورش فکری، کانون مهربانی‌ها است.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان بوشهر توسعه هر جامعه را در گرو نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در آن جامعه دانست و تصریح کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر پس از ۵ دهه فعالت با ۲۲ مرکز در استان در زمینه های فرهنگی، هنری، فکری و برگزاری همایش‌های بین‌المللی و ملی و تولید آثار هنری و کتابخانه‌های ثابت و سیار روستایی فعالیت دارد.

وی از وجود ۱۶۰ هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌های کانون استان خبر داد و گفت: کانون پرورش فکری استان بوشهر دارای ۱۶ هزار و ۲۲۰ عضو است که در ۴۴ واحد مشغول به فعالیت هستند.

عالی‌نسب با اشاره به طرح جان کتاب کانون پرورش فکری استان بوشهر به عنوان یکی از ۹ طرح برتر کشور در زمینه کتاب و کتابخوانی بیان کرد: ترویج کتاب و کتابخوانی به عنوان محور اصلی فعالیت‌های کانون پرورش فکری استان بوشهر مورد توجه قرار دارد که با استفاده از دو واحد کتابخانه سیار روستایی به کودکان و نوجوانان روستایی نیز کتاب امانت می‌دهیم.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه مربیان کانون‌ها خبر داد و افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزش مربیان کانون به منظور تقویت بنیه فلسفه فکری کودکان و رفع نیازها و مشکلات آموزش کودکان در کانون‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، آموزش کودکان در زمینه تقویت قوه تخیل و تقویت اعتماد به نفس و روحیه انتقاد و ایجاد نگرش و اخلاق شهروندی را از مهمترین موضوعات آموزش در کانون پرورش فکری برشمرد.

وی افزود: با تعامل با سازمان آموزش و پرورش  و اختصاص زنگ کتاب‌خوانی در مدارس می‌توان به‌عنوان دو سازمان مکمل در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و ارتقای مشارکت اجتماعی کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از مولفه‌های مهم آموزشی همکاری داشت.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین