کد خبر: DT-21038
تعداد بازدید: 170بازدید
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: 24 خرداد فرصتی دیگر برای نمایش اقتدار ملی و پیام تغییر از طریق صندوق رای بود و دولت نیز با وجود کوهی از مشکلات باقی مانده از گذشته، با تکیه بر حمایت مردم، رهبری و خرد جمعی برای برون رفت از مشکلات در تلاش است.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: ۲۴ خرداد فرصتی دیگر برای نمایش اقتدار ملی و پیام تغییر از طریق صندوق رای بود و دولت نیز با وجود کوهی از مشکلات باقی مانده از گذشته، با تکیه بر حمایت مردم، رهبری و خرد جمعی برای برون رفت از مشکلات در تلاش است.

 

مجید انصاری در همایش “روحانی تنها نیست” که به مناسبت دومین سالگرد انتخابات ۲۴ خرداد از سوی “جوانان حامی دولت” در سینما بهمن برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.

اقتصاد دچار خونریزی شدید بود

وی با بیان اینکه همه می دانند دولت یازدهم میراث دار چه مشکلات بزرگی بوده، ادامه داد: اقتصاد ایران دچار خونریزی شدید شده بود، طوری که با تورم ۴۰ درصدی، رشد اقتصادی منفی ۶ درصد، حدود ۳۰ هزارمیلیاردتومان واگذاری ناموزون و بی بهره و کوهی از بدهکاری به پیمانکاران و بانکها مواجه بود، طوری که تنها وزارت نیرو ۲۰ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و نیروگاههای بخش خصوصی بدهی داشت.

وی افزود: علاوه بر آن مردم صبح از خواب بلند شده و با قیمت های ملتهب سکه، ارز و بازارهای مالی مواجه بودند و فضای آرامش برای سرمایه گذاری دچار اختلال شدید شده بود، ضمن اینکه دولت میراث دار اجرای هدفمندی ناقص، مسکن مهر ناتمام و مشکلات متعدد دیگر بوده است.

انصاری گفت: با برنامه های انجام شده، دولت خونریزی اقتصاد ملی را مهار، تورم را به ۱۵ درصد کاهش و رتبه فضای کسب و کار را ۲۴ رتبه ارتقا داد که یک معجزه اقتصادی است.

گشایش در عرصه فرهنگ

انصاری یادآور شد: پارسال در عرصه فرهنگ گشایش های خوبی حاصل شد، در حالی که حرکت روی مین بود و ایجاد آرامشی که در فضای سینما، کتاب، فعالیت های هنرمندان و عرصه موسیقی انجام شده بیانگر موفقیت برنامه های دولت است.

وی با بیان اینکه در نگاه دولت شهروند درجه دو وجود ندارد، افزود: این دولت مکتب سیاسی امام که فرمود میزان رای ملت است را پیگیری می کند.

سرداران ما دیروز با تفنگ و امروز با دیپلماسی از کشور دفاع می کنند

معاون پارلمانی رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: اگر در زمان جنگ سرداران ما با تفنگ و ابزار نظامی به دفاع از تمامیت کشور پرداختند، امروز هم سرداران ما در عرصه دیپلماسی قوی و استوار با منطقی نیرومند از حقوق ملت دفاع می کنند.

انصاری با بیان اینکه به آنهایی که واقعا دلواپس هستند احترام می گذاریم، افزود: مردم ایران فرق دلسوزی واقع بینانه یا بهانه جویی حسودانه را خوب می دانند.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: اگر قرار بود در مذاکرات هسته ای سرداران دیپلماسی به منافع ملی و خطوط قرمز نظام پایبند نباشند مذاکرات ۲۰ ماه به طول نمی انجامید.

برخی باید از تیم مذاکره کننده استغفار کنند

وی گفت: دکتر ظریف حقوق آمریکا را بهتر از حقوقدانان آمریکایی می داند و در برخی اوقات به مصاف گروه هفت نفره ما ۵۰ نفر یا ۱۵۰ نفر می آیند اما تا این لحظه مردان دیپلماسی ما منطق حقوقی ملت را بر منطق زور آنها مسلط کرده اند.

انصاری اظهار کرد: در مذاکرات ژنو پیروزی های زیادی به دست آمده است، اما چون هنوز مذاکرات به پایان نرسیده، نمی توانیم نتایج حاصله را اعلام کنیم.

وی تصریح کرد: به خواست خدا بعد از پیروزی مذاکرات هسته ای اگر پشت صحنه این جریانات و اتفاقات پخش شود، ملت خواهند فهمید که چه ظلم هایی به سرداران دیپلماسی شده و گروهی باید بابت اهانت ها و تهمت های شان استغفار کنند.

وی با اشاره به برخی مخالفت ها با مذاکرات هسته ای با ۵+۱ گفت: یا باید رجز خوانی های گذشته را ادامه می دادیم تا به روند تحریم نفت در برابر غذا برسیم یا از موضع دیگر به مذاکره با ۵+۱ بپردازیم که رای مردم نشانه راهبرد دوم بود.

انصاری خاطرنشان کرد: توقف تحریم های جدید، آزاد سازی بخشی از دارایی های ملت و پذیرفتن حقوق هسته ای در توافق ژنو از پیروزی های نظام در مذاکرات ژنو بوده که در آینده بهتر قابل درک است.

انصاری افزود: همانطور که سرداران دوران دفاع مقدس خرمشهر قهرمان را آزاد کردند امروز سرداران عرصه دیپلماسی نیز تحریم های ظالمانه را به لطف خدا از سر ملت برمی دارند.

رسانه هایی که با پول بیت المال علیه دولت جنگ روانی راه می اندازند

انصاری یادآور شد: خواسته اکثریت قاطع مردم از همه رسانه ها، گروهها، قوا و مجلس حمایت از تیم هسته ای است و این انتظار به حقی است، اما متاسفانه برخی رسانه ها که از بیت المال اداره می شوند یک جنگ روانی برعلیه دولت در آستانه پیروزی دولت راه انداخته اند که این رقابت و برخورد اخلاقی نیست.

تحریم ظلم شیطانی است نه موهبت الهی

وی با بیان اینکه دولت در این دو سال گام های اساسی در توسعه اشتغال برداشته است البته این گامها اولیه است گفت: انسان تعجب می کند از کسانی که تحریم را موهبت الهی می دانند در حالی که تحریم ظلم شیطانی است.

وی با بیان اینکه دولت برای شرایط تحریم برنامه دارد ولی از آن استقبال نمی کند، گفت: دولت تدبیر و امید یک فرد نیست امروز اگر در این کشور افتخاری کسب شود به پای اسلام نوشته می شود، چون دشمن درصدد القای ناتوانی حکومت دینی در عرصه جهانی است.

بهترین دفاع از نظام، اداره درست کشور است

انصاری تصریح کرد: کسانی که مدعی و احیانا دلسوز هستند بدانند هیچ دفاعی از انقلاب و رهبری بهتر از اداره درست کشور نیست، از این رو تلاش برای ناکارآمد نشان دادن دولت یا ایجاد مانع در مسیر برنامه های آن درست نیست.

این مقام دولت یازدهم بیان کرد: اگر موفقیت در زمینه استفاده از منابع و ظرفیت های مختلف دریا، انرژی، نیروی انسانی و اشتغال، امید و سلامتی توسط دولت کسب شود جوانان خواهند گفت درود بر اسلام، ایران و سلام بر رهبری که توانسته چنین تدبیری را در کلان داشته باشد ولی اگر شاهد بیکاری روزافزون، فقر، فلاکت مردم و توسعه فساد و اعتیاد باشیم به چه چیزی می توانیم افتخار کنیم؟

تلاش برای برچیده شدن سازمان های حمایتی

انصاری اضافه کرد: وجود چند میلیون نیازمند زیر پوشش سازمانهای حمایتی در خور شان ملت ایران نیست ما باید با همت مردم و تدبیر مسوولان و به کار گیری امکانات جشن برچیده شدن این سازمانها و پایان فقر را بگیریم.

وی یادآور شد: دولت در دو سال گذشته در حوزه سلامت گام های مهمی برداشته و ۹ میلیون نفر که فاقد پوشش بیمه ای بودند، بیمه شده اند.

معاون پارلمانی دولت گفت: همین که امروز بر لب و دل ایرانیان نشاط و بر فضای ایران آرامش برقرار است از دستاوردهای دولت تدبیر و امید است که باید قدر آن را دانست.

اصلاح طلبان و حامیان دولت منسجم شوند

وی با اشاره به اینکه دولت متعلق به همه مردم و دکتر روحانی نیز رییس جمهور همه ایرانیان است، گفت: از همه گروههای سیاسی به خصوص حامیان دولت و اصلاح طلبان انتظار است که دولت را حمایت کنند، سزاوار است در انسجام و همدلی بکوشید و بگذارید اخلاق سیاسی و اعتدال سیاسی به وسیله شما همراهان بیشتر ترویج شود.

انصاری افزود: بین جریان اعتدال گرا و اندیشه خشونت گرایی که کم هستند اما صدای بلندتری دارند، باید در اخلاق سیاسی تفاوت وجود داشته باشد؛ از این رو جواب خشونت را با مهر، پرخاشگری را با سلام، تهمت را با گذشت دهیم، آنگونه که رییس جمهوری انجام داده است.

ایرانی ها با ادبیان داعشی هیچ نسبتی ندارند

وی با اشاره به اینکه انسجام و وحدت ملی مساله مهمی است، گفت: دشمن درصدد اختلاف افکنی است که ایران را دست خوش دعواهای قبیله ای کند اما همه دلسوزان نظام باید هوشیار باشند.

انصاری اضافه کرد: مردم ایران با زبان خشونت و ادبیات داعش و داعشیان هیچ نسبتی ندارند و اگر کسانی درصدند چهره تابناک انقلاب و تمدن مردم را با چنین ادبیاتی معرفی کنند از سوی مردم طرد می شوند.

به گزارش خلیج فاس؛ حاشیه های آیین نکوداشت ۲۴ خرداد در بوشهر

 • این همایش که با یک ساعت تاخیر در ساعت ۱۸ آغاز شد.
 • قرائت قرآن، سرود جمهوری اسلامی، سخنرانی حسین دهجان نماینده جوانان حامی دولت تدبیر و امید در استان و عضو شورای شهر دیر، سخنرانی پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان، سخنرانی استاندار درباره عملکردش و سخنرانی معاون پارلمانی رییس جمهور از برنامه های این همایش بود. گروه موسیقی محلی شبدیز به خوانندگی غلامرضا وزان هم به عنوان مراسم پایانی به اجرا پرداخت.
 • مسعود فیروزی گوینده صداوسیمای مرکز بوشهر مجری این همایش بود.
 • ظرفیت سالن سینما بهمن بوشهر ۶۰۰ نفر است که همه صندلی ها پر بود، ضمن اینکه به گفته مجری برنامه ۱۰۰ صندلی سیار هم به سالن اضافه شد. شماری از حاضران هم به صورت ایستاده این همایش را دنبال می کردند. انصاری هم در سخنرانی خود خواستار آن شد که استاندار احداث سالنی بزرگتر برای جلسات را در دستور کار قرار دهد.
 • دکور روی سن که برگرفته از بافت تاریخی شهر بوشهر بود، با نوشته “روحانی مچکریم” و تصویری از رییس جمهور همراه بود.
 • اجرای کلیپ تبلیغاتی زمان انتخابات دکتر روحانی نیز از دیگر برنامه های جنبی این همایش بود. در یکی از بخش های آن، روحانی در یکی از سخنرانی های زمان تبلیغات اعلام کرد که با مشورت آیت الله هاشمی رفسنجانی و رییس جمهور اصلاحات وارد این عرصه شده که حاضران در سالن به تشویق وی پرداختند.
 • زمانی که انصاری به تشریح موفقیت های دولت یازدهم می پرداخت، یادداشتی به وی داده شد. وی بعد از مکثی کوتاه گفت: در این یادداشت از عملکرد برخی مدیران و وزارتخانه ها در بوشهر انتقاد شده است که بنده هم آن را انتقال خواهم داد.
 • بنرهایی با شعارهایی مبنی بر “روحانی تنها نیست” و سخنان رهبری درباره رییس جمهور در گوشه های سالن نصب شده بود، ضمن اینکه پوسترهای مراسم، پرچم های ایران و بادکنک های آبی میان حاضرات توزیع شد.
 • علاوه بر استاندار و معاونین وی، فرمانداران بوشهر، دشتستان، دیر، دشتی و جم هم در این مراسم حضور داشتند.
 • دهجان نماینده جوانان حامی دولت تدبیر و امید و عضو شورای شهر دیر در سخنانش با اشاره به اینکه ۲۴ خرداد نمادی از عقلانیت سیاسی در کشور برای حرکت در مسیر منطقی بود، خواستار برنامه ریزی دولت برا
 • ی حل مشکل بیکاری، تشکیل خانواده و فراهم شدن فرصت های برابر در صنایع استان جهت اثبات توانمندی نیروی انسانی بوشهر شد. وی در پایان خطاب به معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: از قول جوانان حامی دولت به ایشان بفرمایید “روحانی تنها نیست.”
 • این مراسم در ساعت ۲۰ خاتمه یافت.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین