کد خبر: DT-36444
تعداد بازدید: 328بازدید
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۴
دولت‌های چند کشور در آمریکای جنوبی و مرکزی از بانوان خواستند که تا زمان رفع خطر ویروس "زیکا" از باردار شدن خودداری کنند.

زیکا

دولت‌های چند کشور در آمریکای جنوبی و مرکزی از بانوان خواستند که تا زمان رفع خطر ویروس “زیکا” از باردار شدن خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی آنا،چهار کشور آمریکای لاتین و منطقه کاراییب به بانوان هشدار داده‌اند که به علت وجود نگرانی‌هایی در مورد وجود پشه ناقل بیماری زیکا، فعلاً باردار نشوند.

بیماری زیکا نوعی نقص مادرزادی است که سبب معلولیت جسمی و ذهنی نوزادان می شود و عامل آن ویروسی است که نوعی پشه در مناطق جنوبی قاره آمریکا ناقل آن است. شیوع این بیماری اخیراً در برزیل گزارش شده است.

اولین مورد این بیماری در ایالات متحده هفته گذشته در هاوایی مشاهده شد و نوزادی که مادرش برای تعطیلات به برزیل رفته و در آنجا توسط پشه ناقل گزیده شده بود، به عنوان اولین قربانی ویروس زیکا در ایالات متحده شناخته شد.

سم‌پاشی در ال‌سالوادور علیه پشه ناقل زیکا

به گزارش بی‌بی‌سی، مقامات دولتی در چهار کشور آمریکایی اکوادور، کلمبیا، ال‌سالوادور و جاماییکا از بانوان درخواست کرده‌اند اقدام برای باردار شدن را تا رفع خطر ویروس زیکا در آن کشورها به تأخیر بیندازند.

برزیل اعلام کرده است که تعداد نوزادان مشکوک به بیماری میکروسفالی –یا ناهنجاری سرِ کوچک- که از ویروس زیکا ناشی می‌شود تا ماه اکتبر (مهر) گذشته به ۴۰۰۰ نفر رسیده است.

در همین حال ایالات متحده نیز به بانوان باردار هشدار داده است که از سفر به ۲۰ کشور در آمریکای جنوبی و مرکزی که موارد زیکا در آن مشاهده شده است، خودداری کنند.

گفتنی است هنوز واکسنی برای پیشگیری و مصونیت از این بیماری ساخته نشده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین