کد خبر: DT-41495
تعداد بازدید: 33بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه مجلس 5 هزار و 200 میلیارد تومان برای بودجه سال 94 وزارت ارتباطات مصوب کرد، گفت: باوجود مبلغ زیاد بودجه این وزارتخانه، محل هزینه کرد آن شفاف نیست.

محمد سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۴، مبلغ ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: این مبلغ از درآمد بخش ICT کشور حاصل می شود که پس از واریز به خزانه به وزارت ارتباطات اختصاص می‌یابد. با توجه به این مبلغ زیاد بودجه این وزارت بین دستگاه‌های اجرایی، گزارش وزارت ارتباطات درباره محل هزینه‌کرد این بودجه شفاف نیست.

وی گفت: آخرین گزارشی که وزارت ارتباطات به مجلس ارائه کرده مربوط به گزارش ۶ ماهه اول سال ۹۴ بود که در این گزارش ابهامات زیادی درباره اینکه چه مبالغی در چه بخش هایی هزینه شده وجود داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که به گفته وزیر ارتباطات به علت کاهش قیمت نفت و محدودیت‌ بودجه‌ای همه مبلغ پیش‌بینی‌شده بودجه ۹۴ به وزارت ارتباطات تعلق نگرفته شده، گفت: اینکه وزارت ارتباطات نتوانسته بودجه ای که مجلس پیش بینی کرده را در اختیار بگیرد، ناشی از ضعف مدیریت است.

سلیمانی تصریح کرد: مجلس قانون‌گذار با توجه به ضرورت و نیازی که احساس کرد و با در نظر گرفتن شرایط کشور، تصمیم گرفت بودجه وزارت ارتباطات را برای توسعه این بخش افزایش دهد.
وی ادامه داد: اگر وزارت ارتباطات به دلیل همراهی با دولت از بخشی از بودجه قانونی خود صرف‌نظر کرده، مجاز به تشخیص و بخشیدن بخشی از بودجه خود به بخش های دیگر نبوده است.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین