دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 20
کد خبر: DT-40667
تعداد بازدید: 50بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با محکوم کردن آزمایش موشکی ایران، آن را «نقض آشکار» قطعنامه‌های شورای امنیت دانست.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب (شب گذشته) آزمایش موشکی ایران را محکوم کرد و آن را «نقض آشکار» قطعنامه‌های شورای امنیت دانست.

به گزارش پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، وزارت خارجه اسرائیل در بیانیه خود مدعی شده، این آزمایش موشکی سئوالاتی را درباره تعهد ایران به توافق هسته‌ای میان این کشور و ۱+۵ به وجود آورده است.

در این بیانیه آمده، موشک‌هایی که آزمایش شدند، قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند و قادرند اسرائیل و بخشی از خاورمیانه را هدف قرار دهند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین ادعا کرده، «این آزمایش موشکی نشان‌دهنده نقض آشکار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است که توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی را تصویب کرد. این قطعنامه ایران را از پرتاب موشک‌هایی که ظرفیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند منع کرده است؛ دقیقا همان موشک‌هایی که ایرانی‌ها آزمایش کردند».

در ادامه این بیانیه ادعا شده، ایران در حال تولید موشک‌هایی است که برای جنگ هسته‌ای مناسب هستند و این، سئوال بزرگی را درباره اهداف ایران برای پایبندی کامل به بخشی از توافق هسته‌ای به وجود آورده است.

رژیم صهیونیستی مدعی شد ایران قدرت‌های جهانی را به چالش کشیده از این رو، جامعه بین‌المللی را تشویق کرد تا با قدرت و قاطعیت فعالیت موشکی ایران را متوقف کند.

منبع: فارس
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین