کد خبر: DT-8863
تعداد بازدید: 43بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳
مجله مهندسی برق آمریکا مطرح کرد ؛
<div class="subtitle">در سال 2012 نیز شرکت انرژی هسته‌ای هند و شرکت روس اتم روسیه قرارداد راه اندازی پروژه کودانکولام را که با تاخیر زیادی مواجه شده بود را امضا کردند و واحد نخست آن در ماه جولای گذشته راه اندازی شد و واحد دوم آن نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.</div><div class="title" style="text-align: center; margin-bottom: 10px; margin-top: 4px;" align="justify"> </div><div class="subtitle" style="margin-bottom: 10px;" align="justify">مجله مهندسی برق آمریکا نیروگاه اتمی بوشهر را به عنوان پروژه برتر سال ۲۰۱۴ انتخاب کرد.</div>

به گزارش دلیران تنگستان و به نقل از اسپاتنیک، دو نیروگاه هسته‌ای بوشهر ایران و کودانکولام هند توسط مجله مهندسی برق آمریکا به عنوان پروژه‌های برتر سال ۲۰۱۴ در بخش انرژی هسته‌ای نام گرفتند.

سردبیر این مجله نوشت : این پروژه‌ها گرایش هسته‌ای جهانی را به فناوری‌های نوین نشان می‌دهد که آنها به دنبال استفاده از منابع انرژی پاک تر و موثرتر هستند.

در ارزیابی این مجله درباره نیروگاه‌های اتمی، ظرفیت، فناوری و تاثیر این پروژه بر صنعت و جوامعی که نیروگاه در آنجا احداث شده، مد نظر قرار گرفته شده است.

ساخت نیروگاه بوشهر نحست توسط شرکت آلمانی «کرافت‌ورک» انجام شد که به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران با تاخیرهایی مواجه شد. زمانی که آلمان از ادامه کار بر روی این نیروگاه امتناع کرد، در آگوست ۱۹۹۲، روسیه و ایران قرارداد ساخت نیروگاه اتمی را امضا کردند و در ژانویه ۱۹۹۵ دو کشور قرارداد تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر را نهایی کردند.

شرکت روس‌اتم اسپرت روسیه وظیفه جایگزینی تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر را بر عهده داشت و و رآکتور نخست این نیروگاه در سال ۲۰۱۱ عملیاتی شد و در نوامبر سال ۲۰۱۴ روسیه و ایران توافق کردند که دو نیروگاه اتمی دیگر احداث کنند.

در سال ۲۰۱۲ نیز شرکت انرژی هسته‌ای هند و شرکت روس اتم روسیه قرارداد راه اندازی پروژه کودانکولام را که با تاخیر زیادی مواجه شده بود را امضا کردند و واحد نخست آن در ماه جولای گذشته راه اندازی شد و واحد دوم آن نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین