کد خبر: DT-22057
تعداد بازدید: 49بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">امام‌ جمعه بوشهر گفت: متاسفانه مسئولان فرهنگی ما فرهنگی در تراز انقلاب ایجاد نکردند در حالی که این توقع جدی مقام معظم رهبری است.</p>
&nbsp;

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی ششم توسعه نکات راهبردی و مهمی تذکر داده‌اند که باید سرلوحه برنامه‌های نظام قرار گیرد و مسئولان اجرایی نیز باید بر همین مبنا حوزه اجرایی مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه این برنامه حول سه محور است، تصریح کرد: تنها راه نجات، پیشرفت و توسعه بر اساس مبانی اصیل دینی و دانش اقتصاد، برنامه‌ریزی و مدیریت بر اساس اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اقتصاد مقاومتی بر اساس ظرفیت‌های مادی و انسانی جامعه و به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها، اظهار داشت: عدم اتکا به دشمنان، خودباوری و خوداتکایی، به کار و کالای داخلی اهمیت دادن، عدم اصراف استفاده از مواد اولیه و ایجاد محصولات دانش‌بنیان برای ثروت ملی و رفاه اجتماعی از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه علم، دانش و فناوری موجب اقتدار یک نظام است، افزود: علم اقتدارآفرین است و در حال حاضر جهان سلطه با استعمار علم و کنترل مدیریت علم و اسارت و تبعیض علمی فشار فوق‌العاده‌ای به جهان آزادی‌خواه می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه ما نیاز به جهاد علمی داریم و با پشتیبانی‌های مقام معظم رهبری روبه پیشرفت و جلو در حال حرکت هستیم، ادامه داد: بوشهر به استان علمی و ولایی مطرح است و در این راه باید در عرصه علم توانمندی‌های خود را به خوبی نشان دهد.

امام‌ جمعه بوشهر با بیان اینکه انقلاب ما انقلابی فرهنگی و رویکرد جهان سلطه نیز رویکردی فرهنگی دارد، بیان داشت: دشمنان در تهاجم نظامی علیه ما شکست خوردند و در تهاجم نیمه سخت نیز شکست خوردند لذا آنها به دنبال شکست فرهنگی ما هستند و به‌ دنبال شکست فرهنگی دیگر شکست‌ها نیز صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند ما را از اسلام، مکتب اهل بیت و نگاه جدی به نظام جدا کنند و انسان غرب‌گرا ایجاد کنند، ابراز داشت: اگر دشمنان انسان غرب‌گرا ایجاد کنند آن جامعه در درون آماده حضور غرب خواهد بود لذا باید در عرصه فرهنگی کار بسیار شود.

صفایی‌بوشهری بابیان اینکه مسئولان در این عرصه ضعیف عمل کرده‌اند، اظهار داشت: تاکنون مسئولان در عرصه فرهنگی ضعیف عمل کرده‌اند و باید تغییر جدی در برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت شود و همچنین پروژه‌های جدی فرهنگی تولید شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اینکه این نبرد نبردی پنهانی است و آثار آن عملی می‌شود و شما گاهی این آثار را در جامعه می‌بینید، گفت: همگان و مسئولان فرهنگی باید در این نبرد باشند.

صفایی‌بوشهری با ابراز تاسف از عملکرد مسئولان فرهنگی در این عرصه، تصریح کرد: متاسفانه مسئولان فرهنگی ما فرهنگی در تراز انقلاب ایجاد نکردند در حالی که این توقع جدی مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به شهادت امام علی(ع) در هفته آینده، خواستار شد: متصدیان و مسئولان فرهنگی و مراکز فرهنگی شخصیت حضرت علی(ع) را به خوبی معرفی کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر استفاده معنوی از لیالی قدر تصریح کرد: شب قدر شبی مهم و سرنوشت‌ساز و بهترین فرصت برای جبران گناهان است.

وی اضافه کرد: انسان با استفاده از ظرفیت معنوی شب قدر می تواند علاوه بر رسیدن به اوج معنویت آینده خود را سراسر از نور رقم بزند.

امام جمعه بوشهر با تقدیر از تلاش‌های روحانیون ، مداحان و بانیان مراسم‌های ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: افراد متصدی امور فرهنگی باید در این ایام حضرت علی (ع) را به خوبی معرفی کرده و برای زنده کردن مکتب اهل بیت (ع) اهتمام ویژه داشته باشند.

صفایی بوشهری همچنین با محکوم کردن جنایات صورت گرفته علیه شیعیان گفت: جنایات گروه‌های تروریستی و تکفیری در موضوع انفجار مساجد شیعیان به شدت محکوم است.

وی عنوان کرد: افراد گروه‌های تروریستی و تکفیری در دنیا خوار و ذلیل شده و در آخرت نیز عذابی سخت در انتظار آنها است.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین