کد خبر: DT-21210
تعداد بازدید: 53بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text">مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از تدوین نیازسنجی آموزش روستایی ۱۸۷ روستای استان خبر داد.</span>

به نقل از روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالرسول کازرونی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستائیان، عشایر و مناطق محروم و مرزی کشور با رویکرد اشتغال پایدار که در جلسه شورای عالی اشتغال به تصویب رسیده به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از تدوین نیازسنجی آموزش روستایی ۱۸۷ روستا از ۱۰ شهرستان استان خبر داد و اظهار کرد: نیازسنجی روستایی استان در بخش‌های خدمات، گردشگری، کشاورزی، صنعت، صنایع دستی و فرهنگ و هنر صورت پذیرفته و نیازهای آموزشی روستائیان هر شهرستان احصا شده است.

این مسئول به تشریح روند انجام نیازسنجی آموزش روستایی پرداخت و ضمن تبیین نقش ویژه دهیاران و بخشداران در شناسایی دقیق نیازها گفت: اولویت‌بندی نیازسنجی هر شهرستان بر اساس فرم‌های تکمیل شده و استخراج نیازهای آموزشی و اعمال نظرات کارگروه اشتغال شهرستان تدوین و نهایی شده که نهایتا با امضای فرماندار هر شهرستان و مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای تایید شده که تا ۲ سال قابلیت اجرا را دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در ادامه بیان داشت: توسعه روستاها و ایجاد بسترهای لازم برای ماندگاری روستائیان با ایجاد اشتغال می‌‌تواند نقش به سزایی در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به سمت شهرهای کوچک و کلانشهرها باشد.

وی به نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال و به تبع آن ارتقای سطح اقتصادی مردم اشاره کرد و بیان داشت: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز و ظرفیت‌های موجود در روستاها به افراد نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رفع مشکلات بیکاری در جامعه خواهد داشت.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
علی افسانژاد (سمل )
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲ تیر ۱۳۹۴ در ۵:۰۶ ب.ظ
برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان وتشویق به ماندگار شدن افراد در محل زندگی زمینه سازهای فراوانی لازم وضروری می باشد. وقتی انگیزه وجود داشته باشد ؛وقتی توسعه های راههای روستایی وفعالیت های عمرانی صورت بپذیرد وقتی مشکلات رفایی تا حد زیادی رفع شوند ومردم شهرهای کوچک وروستاهها بدانند که کار ؛ رفاه اجتماعی برای پیشرفت وتوسعه وجود دارد آیاباز هم مهاجرت به کلان شهرها صورت می گیرد؟
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین