کد خبر: DT-40669
تعداد بازدید: 36بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
یک ژنرال آمریکایی که برای فرماندهی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه معرفی شده، گفت که وی نگران فقدان یک شریک معتبر و قابل اتکا در سوریه برای مقابله با گروه تروریستی داعش است.

به نقل از رویترز، ژنرال ژوزف ووتل که برای فرماندهی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه معرفی شده، روز چهارشنبه در کمیته نیروهای مسلح سنا تاکید کرد: من به دقت راهبرد واشنگتن برای مقابله با داعش را دنبال خواهم کرد. من به شدت نگران فقدان یک شریک قابل اعتماد در سوریه برای مقابله با گروه تروریستی داعش هستم.

وی در ادامه تصریح کرد: من به دنبال یک راهبرد قابل اطمینان برای مقابله با داعش هستم، راهبردی که منابع کافی داشته باشد.

ووتل در ادامه افزود: در عراق ما یک شریک داریم، ما یک دولت داریم ولی در سوریه ما چنین چیزی نداریم و من نگران آن هستم که حرکت برای مقابله با داعش در سوریه را چگونه پیش ببریم، بدون آنکه حمایت سیاسی در این کشور برای مقابله با داعش وجود داشته باشد.

این ژنرال آمریکایی گفت: من نگران راهبرد گسترده تر آمریکا علیه داعش هستم. عملیات برای آزادسازی شهرهای موصل عراق و رقه سوریه نیاز به منابع بیشتری دارد.

ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش متشکل از ۶۰ کشور جهان، از سپتامبر ۲۰۱۴ میلادی حملات هوایی علیه مواضع داعش را در خاک سوریه آغاز کرده اند. این حملات بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل انجام شده است.

منبع: تسنیم
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین