کد خبر: DT-21662
تعداد بازدید: 48بازدید
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴
<h3 id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دیر بوشهرگفت: مسوولان باید نگاه ویژه ای به حادثه دیدگان آتش سوزی روز گذشته (جمعه ) شناورهای صیادی و باری در این بندر داشته باشند.</h3>

سید علی پاک نژاد روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: باید حادثه آتش سوزی در بندر دیر همانند حوادث و بلایای طبیعی مد نظر قرار گیرد تا بتوان بخشی از این خسارات جبران شود.

وی یادآورشد: هرشناور باری و صیادی حداقل ۱۵ کارگر فصلی و دائم دارد که بدلیل سوختن شناورآنها اکنون بیکارشده اند و اکثر صاحبان شناورها نیز با دریافت وام های سنگین خود را بدهکار کرده و توان پرداخت بدهی خود را ندارند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دیر اظهارداشت: کارگران که در اصطلاح محلی به آنان جاشو می گویند به صورت ماهانه و مرتب بیمه خود را پرداخت می کنند و باید دولت با انجام راه کاری بیمه بیکاری به آنان را پرداخت کند تا خللی در روند بیمه ای آنها ایجاد نشود.

وی ضمن تشکر از ستاد مدیریت بحران شهرستان دیر و استان بوشهر گفت: با عزم همگانی آتش سوزی در زمان ممکن مهار شود تا به شناورهای دیگر آتش سرایت نکند .

پاک نژاد یادآورشد: میزان خسارت حادثه آتش سوزی به شناورهای صیادی و باری در شهرستان دیر ۱۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

در حادثه آتش سوزی در اسکله بندردیر که روز گذشته (جمعه) رخ داد تعداد ۱۹ شناور باری و صیادی بین ۵۰ الی ۱۰۰ درصد آسیب دیدند.

بندردیر(dayyer) به عنوان بزرگترین بندر صیادی جنوب کشور دارای چهار پست اسکله است که ۵۰۰ قایق، موتورلنج و کشتی در زمینه صیادی و سفاری در آن فعالیت می کنند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین