چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-30804
تعداد بازدید: 107بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر گفت: راه اندازی نهضت سواد آموزی مالی - اقتصادی برای دانش آموزان نقش بسزایی در تحقق تئوری اقتصاد مقاومتی دارد.

 

به گزارش دلیران تنگستان، محمد جلیلی شامگاه چهارشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی در سالن همایش های بصیرت سپاه ناحیه ابهر افزود: امروزه در کنار تحصیلات، علوم کامپیوتر و زبان، داشتن سواد مالی- اقتصادی برای دانش آموزان و همه افراد ضروری است تا دچار ضرر و زیان در فعالیت های اقتصادی خود نشوند.
وی با اشاره به اینکه بخشی از سواد مالی در خانواده ها شکل می گیرد، یادآورشد: سطحی از سواد مالی – اقتصادی نیز تحت عنوان ریاضی مالی باید در مدارس و از طریق آموزش و پرورش به دانش آموزان آموزش داده شود و این موضوع با درس ریاضیات تفاوت دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابهر با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید از حالت شعاری خارج شود، گفت: این تئوری آینده روشنی برای کشور رقم می زند که لازمه آن سواد مالی و اقتصادی است که باعث می شود تمامی فعالیت های اقتصادی، کشاورزی، بانکی و صنعتی افراد علمی شود.
جلیلی خاطرنشان کرد: امروزه نهضت سواد مالی – اقتصادی در دنیا مطرح است و برای اینکه افراد در فعالیت های اقتصادی متضرر نشوند و توانایی محاسبه ارزش واقعی هر چیز را داشته باشند، لازم است به این دانش مسلط شوند.
وی با تاکید بر اینکه اقتصاد ریاضتی که در کشور یونان در حال اجرا است با اقتصاد مقاومتی تفاوت دارد، اظهار کرد: اقتصاد ریاضتی برای کشورهایی است که بدهی های فراوانی داشته و در مرز ورشکستگی قرار دارند، ولی خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران به دلیل اینکه یکی از مستقل ترین کشور های دنیا از نظر مالی است در وضعیت اقتصاد ریاضتی قرار ندارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابهر، گفت: هم اکنون دنیا به این نتیجه رسیده است که الگوی بانکداری اسلامی شیوه درست بانکداری را دارد که در کشور سنگاپور بزرگترین بخش بانکداری اسلامی در حال اجرا است در حالی که بانکداری در ایران علمی نیست و برای اینکه وام های ارائه شده از مسیر خود خارج نشوند نظارت کافی وجود ندارد.
فرمانده سپاه ابهر نیز در این مراسم افزود: بسیج کشاورزی دارای اهمیت بسیاری است که در آن تصمیم بر آن است که کار کشاورزی بسیج به خود بسیجیان شهرستان ابهر واگذار شود.
سرهنگ محمد فروزنده به اهمیت اقصاد مقاومتی و علمی شدن کشاورزی اشاره و اظهار کرد: معنای ساده این اقتصاد مقاومتی این است که خودمان به خودمان رحم کنیم و اجازه ندهیم سرمایه های ملی موجود در کشور از دست برود.
وی در پایان این مراسم که با حضور اعضای شورای اسلامی و مسئولان فرمانداری و جهاد کشاورزی شهرستان ابهر برگزار شد محمد نوروزی را به عنوان مسئول کانون نظام صنفی بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان ابهر معرفی کرد.
۳۰۰۱/۶۰۸۵

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین