کد خبر: DT-24149
تعداد بازدید: 68بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: نمایندگان عالی رتبه شرکت کشتیرانی WAN HAI تایوان در راس هیاتی از ظرفیت ها و اقدامات صورت گرفته در بندر بوشهر بازدید کردند.</p>

روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان بوشهر روز چهارشنبه به نقل از محمد راستاد در جریان این بازدید افزود: افق توسعه بندر بوشهر درمجتمع بندری نگین خواهد بود و این جزیره اکنون دارای ۴۰ هکتار مساحت است که از طریق یک راه دسترسی سه کیلومتری به بزرگراه خلیج فارس متصل شده است.
وی اضافه کرد: با احداث دایک حفاظتی به موازات این راه دسترسی امکان توسعه آن تا ۴۰۰ هکتار وجود دارد.
راستاد در ادامه به تشریح فعالیت ها و ظرفیت های بندر بوشهر پرداخت.
نمایندگان شرکت کشتیرانی تایوانی با حضور در برج کنترل ترافیک دریایی و محوطه عملیاتی بندر بوشهر، از نزدیک با فعالیت های این بندر بوشهر آشنا شدند.
شرکت WAN HAI تایوان بیست و یکمین خط لاینر جهان از لحاظ سایز و اولین خط برگزیده قاره آسیا با ناوگانی متشکل ۹۹ فروند کشتی با ظرفیت ۲۳۰ TEU کانتینر است.
بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هفت میلیون تن کالا را دارد و این روند با طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین به ۱۵ میلیون تن در سال خواهد رسید.
با توجه به محدودیت فضا، طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین با حدود ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود.
در جزیره نگین پایانه های کانتینری، چندمنظوره و مواد فله مایع احداث می شود.
عملیات اجرایی طرح توسعه جزیره نگین در سفر پارسال هیات دولت به استان بوشهر با حضور رییس جمهوری آغاز شد و در پنج سال آینده فاز نخست توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین تکمیل خواهد شد.
اکنون عملیات آماده سازی محوطه ها برای احداث زیرساخت و روبناها آغازشده و نخستین پایانه جزیره نگین که کانتینری است در دو سال آینده افتتاح می شود.
با تکمیل طرح توسعه بندر بوشهر ظرفیت کنونی که ۴۳۰ هزار TEU است به ۵۰۰ هزار TEU می رسد و برنامه زمان بندی برای تکمیل این طرح سه سال خواهد بود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین