کد خبر: DT-47317
تعداد بازدید: 136بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی شامگاه گذشته در در کنفرانسی مطبوعاتی که در هتل پرواز بوشهر برگزار شده بود به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه مناطق آزاد که پیش تر با دو فوریت در مجلس مطرح شده بود، جهت اطمینان از تصویب آن، در رایزنی هایی که با هیئت رئیسه انجام شد به یک فوریت تغییر کرد و سپس نمایندگان استان تلاش های خود را در این زمینه شروع کردند.

در خصوص منطقه آزاد خوشبین هستم
حجت الاسلام خدری ضمن اشاره به کمک استاندار بوشهر در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه در مجلس برخی از نمایندگان سرشناس علیه لایحه بسیج شدند و با آن مخالفت کردند.

وی یکی از اساسی ترین موانع منطقه آزاد بوشهر را گنجاندن هر ۷ منطقه آزاد در این لایحه عنوان کرد و گفت: نمایندگان به ما اعلام کردند اگر بوشهر به تنهایی مطرح شده بود مانعی وجود نداشت و با آن مخالفتی نمی کردیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: با این حال بنده در خصوص منطقه آزاد بسیار خوشبین هستم، ضمن اینکه با نمایندگان مخالف هم رایزنی کرده و به آنها گفته ایم اگر این بحث را قبول ندارید، حداقل مخالفت هم نکنید و حداقل به آن رای ندهید.

وی با بیان اینکه بنده خود در مجلس داعیه دار منطقه آزاد هستم، در پاسخ به سوالی در رابطه با راه آهن استان بوشهر تاکید کرد: منطقه آزاد تجاری و راه آهن لازم و ملزوم یکدیگر هستند و بسیار خوشبین هستم که با به نتیجه رسیدن منطقه آزاد راه آهن نیز بطور جد پیگیری خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان هفته آینده انتخاب می شود
حجت الاسلام خدری همچنین با اشاره به بحث مجمع نمایندگان استان بوشهر و تعیین ریاست آن اظهار داشت: تا دو هفته پیش هیچ نشستی برای انتخاب رئیس نداشته ایم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ریاست رییس مجمع نمایندگان در سال اول باید بسیار قوی ظاهر شود تا مسئولان از مجمع نمایندگان استان حساب ببرند به اظهارات نماینده جنوب استان اشاره کرد و به شوخی گفت: خانم الماسی اظهار می دارد: بعضی ها می گویند خانم ها مقدم هستند، بعضی ها هم می گویند بر اساس حروف الفبا باشد و…؛ اما آیا کسی پیدا نمی شود بگوید یک آخوند داریم، رئیس بشود.

خدری با اشاره به اینکه آقای سعادت در بحث تعیین رئیس مجمع اصرار خاصی نداشتند افزود: قرعه کشی را خانم الماسی نپذیرفتند، رای گیری را هم آقای شهریاری نپذیرفتند، وقتی اینطور شد بنده نیز حروف الفبا را قبول نکردم.

وی زمان تعیین تکلیف درباره رئیس مجمع نمایندگان استان را حداکثر تا ساعت ۲ یکشنبه هفته آینده دانست و گفت: ان شاءالله تا آن زمان به هر طریقی که باشد رئیس مجمع مشخص خواهد شد.

بیکاری زیبنده استان بوشهر نیست
عضو فراکسیون امید بیکاری را از معضلات اساسی استان دانست و گفت: با توجه به منطقه پارس جنوبی و سایر ظرفیت های استان بوشهر در حوزه اشتغال زیبنده استان بوشهر نیست که آمار بیکاری آن با سایر استانها برابر یا بیشتر باشد.

اندیشه های من تغییر نکرده / افراط و تفریط به کشور ضربه زده است
خدری در پاسخ به سوالی در رابطه با رویکردهای سیاسی اش در مجلس، اعتدال را مشی سیاسی خود دانست و گفت: همچنان بر همان باور روز اول هستم و اندیشه من تغییر نکرده و نخواهد کرد.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم با بیان اینکه با افراط و تفریط مخالفم تصریح کرد: افراط و تفریط به کشور ما ضربه زده است و بنده حتی در دوران قضاوت خود هم احکامی را که صادر می کردم بر اساس اعتدال بود.

وی در واکنش به پرسش یک خبرنگار اصلاح طلب در خصوص رای نمایندگان مجلس به ریاست علی لاریجانی گفت: آقای لاریجانی هم در لیست امید بود و هم در لیست ولایت، و از آنجا که نمایندگان وی را فرد معتدلی دیدند به ریاست او رای دادند.

خدری تاکید کرد آقای عارف خود نام آقای لاریجانی را در لیست امید قرار داده بود و این به آن معنا است که اگر اندیشه های این دو نفر به هم شبیه نباشد، در تقابل با هم نیز نیستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین آقای کدخدایی عضو حقوق دان شورای نگهبان را فردی معتدل ارزیابی کرد و گفت: نام آقای کدخدایی نیز در هر دو لیست امید و ولایت گنجانده شده بود و نمایندگان هم با شناختی که از وی داشتند به ایشان رای دادند.

نماینده ملت هستم نه دولت
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تذکر جدی خود به رئیس جمهور در خصوص روستاهای هلیله و بندرگاه اظهار داشت: برخی به من گفتند که چرا از رئیس جمهور انتقاد می کنید که در پاسخ گفتم: ما نماینده دولت نیستیم، بلکه نماینده ملت هستیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد دارم در سال جاری تکلیف مردم هلیله و بندرگاه مشخص خواهد شد، خاطرنشان ساخت: به آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفتم اگر برای رفع مشکل هلیله و بندرگاه اقدام عاجلی نکنید، برای همدردی با آنها در روستاهای هلیله و بندرگاه ساکن می شوم.

خسروتاج به مردم بوشهر، گناوه و دیلم توهین کرد
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم همچنین با شاره به اظهارات توهین آمیز قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مردم گناوه و دیلم گفت: آقای خسروتاج به مردم بوشهر، گناوه و دیلم توهین کرد، و بنده او را به مناظره تلویزیونی دعوت کرده ام و به صدا و سیما هم گفته ام باید این فرصت را در اختیار ما قرار بدهید.

حجت الاسلام خدری افزود: یک مدیر ارشد نظام وقتی می خواهد صحبت کند باید همه جوانب را در نظر بگیرد، و بنده در برنامه هفته آینده به وی ثابت خواهم کرد که قاچاق چیست و قاچاقچی کیست.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین