کد خبر: DT-24285
تعداد بازدید: 68بازدید
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text">نقش خبرنگاران در توسعه، لزوم اطلاع‌رسانی منصفانه و صادقانه و لزوم تلاش بیشتر برای موفقت دانش‌آموزان دشتی در کنکور از مهمترین موضوعات مطرح‌شده درخطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان بوشهر است.</span>

امام جمعه عسلویه در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با اشاره به موفقیت در عرصه هسته‌ای، اظهار داشت: از این توافق نباید استفاده جناحی شود و نباید فرصت طلبی کنند چرا که پیروزی حاصل شده این پیروزی متعلق به ملت، رهبری و همه آحاد جامعه است و متعلق به گروه یا جناح یا دولت خاصی نیست.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه بعضی‌ها شورای نگهبان را متهم می‌کنند، خاطر نشان کرد: تاکید حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بر این هست که بود و نبود انقلاب وابسته به شورای نگهبان است.

وی با تاکید بر اینکه نباید این رکن مهم در نظام را تضعیف کنند و یا به روستائیان توهین کنند، افزود: انقلاب متعلق به همه است ولی بعضی‌ها دارند به کجا می‌روند و چه حرکاتی می‌کنند؛ حرف‌هایی می‌زنند که سخن دشمن است.

امام جمعه عسلویه به روز خبرنگار اشاره کرد و با تقدیر از فعالیت‌های خیرنگاران، تاکید کرد: حضرت امام (ره) می‌فرماید خبرنگار و‌ کسانی که در رسانه‌ها کار می‌کنند مربی جامعه هستند و‌ می‌توانند مردم را هدایت کنند.

وی با ادای احترام به شهدای رسانه، گفت: این روز را خدمت همه خبرنگاران عزیز تبریک گفته و برای این عزیزان در زمینه رسالت خبرنگاری و‌ آگاهی بخشی به جامعه آرزوی توفیق دارم.

هاشمی‌نژاد در ادامه به سبک زندگی اسلامی و تاکیدات ائمه در این زمینه اشاره کرد و افزود: سبک زندگی اسلامی را باید در سیره و سنت پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) جستجو کرده و عمل کنیم.

لزوم تلاش بیشتر برای موفقت دانش‌آموزان دشتی در کنکور

امام جمعه خورموج نیز در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر با گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران شهرستان تلاش ویژه‌ای برای انعکاس اخبار مربوط به شهرستان دشتی در صداوسیما، خبرگزاری‌ها و سایر شبکه‌های خبری دارند که باید از آنها تقدیر کنیم.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح انعکاس اخبار واقعی را بسیار مهم دانست و ادامه داد: مسئولان می‌توانند با استفاده از اخبار سالم و صحیح تصمیم سازی و تصمیم‌گیری و مسائل و مشکلات مردم را پیگیری کنند.

وی با اشاره به تاسیس جهاد سازندگی به دستور امام خمینی(ره) برای ساخت‌وساز روستاها و مناطق مردم کشور، اضافه کرد: حضرت امام (ره) در مسائل علمی، اقتصادی، عمرانی و سازندگی کشور از عنوان مقدس جهاد استفاده کردند که باعث تحرک بیشتر در این زمینه شد.

امام جمعه خورموج به عدم کسب رتبه‌های مناسبت توسط دانش‌آموزان دشتی در کنکور سراسری اشاره کرد و افزود: رتبه‌های زیر هزار شهرستان دشتی در شأن و منزلت جوانان این شهرستان نیست.

وی با بیان اینکه جوانان شهرستان دشتی مشکل استعداد ندارند، اضافه کرد: موفقیت جوانان در رقم زیر هزار نسبت به جمعیت شهرستان رقمی پایین است و مسئولان آموزش و پرورش و والدین باید به این مهم توجه کنند وبرای سال‌های آینده برنامه‌ریزی شود.

لزوم اطلاع رسانی منصفانه و صادقانه

امام جمعه موقت گناوه نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه به موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و گفت: در همه ایام سال باید به این موضوع توجه شود و به رمضان و محرم محدود نشود.

حجت الاسلام عبدالعلی بدری خواستار خدمات‌دهی مناسب از سوی همه مسئولت به مردم شد و ادامه داد: مردم سرمایه نظام بعد از خداوند هستند و باید از همه ابزارها برای ارائه بهترین خدمات به مردم استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۷ مردادماه روز خبرنگار اشاره کرد و افزود: خبرنگاران در جامعه اسلامی دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و در طول دوران انقلاب اسلامی همواره در عرصه اطلاع‌رسانی فعالیت چشمگیری داشته‌اند.

امام جمعه موقت گناوه خواستار توجه ویژه خبرنگاران به اصول اطلاع‌رسانی مناسب شد و تصریح کرد: خبرنگاران با اطلاع رسانی منصفانه و صادقانه می‌توانند نقش مهمی در توسعه و پیشرفت جامعه داشته باشند.

وی به مسئولیت و رسالت خطیر خبرنگاران در جامعه اشاره کرد و افزود: فعالیت خبرنگاران برای همه جامعه مهم و حساس است و باید با دقت در این مسیر قلم بزنند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین