کد خبر: DT-20105
تعداد بازدید: 42بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
سخنان دو مسئول ارشد لشکری و کشوری درباره نزدیکی داعش به مرزها در حالی مطرح شد که با واکنش ارشدترین مقامات نظامی از جمله مشاوران فرمانده کل قوا و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همراه بود.
در دو هفته اخیر سخنان دو مسئول لشکری و کشوری و برخی موج‌ها در رسانه درباره حضور داعش در نزدیکی مرزها مطرح شده که البته این موضوع با واکنش مسئولان ارشد نظامی و به خصوص مشاوران فرماندهی معظم کل قوا، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و دبیر شورای عالی امنیت ملی مواجه شد.
** آیا جمهوری اسلامی ایران قربانی دیگر جنگ نیابتی در منطقه خواهد شد؟
حضور احتمالی داعش در ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری مرزهای ایران در حالی مطرح شده که این سؤال اساسی را به وجود می‌آورد که آیا ایران هم قربانی دیگر تروریسم نیابتی در منطقه غرب آسیا خواهد شد؟
نظر مشاوران فرمانده کل قوا درباره نزدیکی داعش به مرزهای ایران/تروریست‌ها در حفظ مناطق اشغالی با مشکل مواجهند
** سرلشکر فیروزآبادی: داعش جرأت نزدیک شدن به ایران را ندارد
سرلشکر “سید حسن فیروزآبادی” رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این‌باره اظهار داشت: داعش به مرزهای ایران نزدیک نیست و جرأت نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد.
وی ادامه داد: داعش به هیچ وجه این توانایی را ندارد و اگر به ۴۰ کیلومتری مرزهای ایران برسد، نابود خواهد شد.
سخنان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این نکته را مطرح می‌کند که نه تنها داعش به مرزها نزدیک نیست، بلکه هر حرکتی توسط نیروهای مسلح رصد می‌شود و در صورت احساس خطر با واکنش جدی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.
** اتاق عملیات آزادسازی “الانبار” و “نینوا”
علاوه بر این اتاق عملیات آزادسازی استان “الانبار” و شمال استان “صلاح‌الدین” در عراق با حضور بیش از ۱۰ هزار نیروی “حشد الشعبی” تشکیل شده که تروریست‌های بعثی- تکفیری را هر چه بیشتر در تنگنا قرار می‌دهد و لذا نزدیک شدن به مرزهای ایران کاملاً‌ منتفی بوده و نه تنها این موضوع منتفی است بلکه تروریست‌ها در حفظ مناطق اشغالی با چالش جدی مواجه‌اند و یقینآ توان بازگشایی جبهه دیگری علیه ایران را نخواهند داشت.
نظر مشاوران فرمانده کل قوا درباره نزدیکی داعش به مرزهای ایران/تروریست‌ها در حفظ مناطق اشغالی با مشکل مواجهند
** نظر مشاوران فرماندهی معظم کل قوا چیست؟
امیر سرتیپ “ناصر آراسته” جانشین گروه مشاوران فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران؛  در این باره عنوان داشت: داعش جرأت نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد.
وی ادامه داد: تکفیری‌ها خود می‌دانند که خطوط امنیتی جمهوری اسلامی ایران فقط مرزهایش نیست و اگر چشم طمع به انقلاب اسلامی داشته باشند، نابود خواهند شد.
امیر سرتیپ “سیدحسام هاشمی” مشاور فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران؛  در این باره عنوان داشت: داعش جرأت نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد و نیروهای مسلح آماده پاسخ قاطع به هر گونه تهدیدی هستند.
** دکترین پیشروی و پاکسازی تدریجی، مدنظر ارتش و نیروهای مردمی عراق است
از سال گذشته تاکنون تنها دو استان از چهار استان تحت تصرف داعش یعنی “الانبار” و “نینوا” در اشغال این گروه تروریستی است و پاکسازی تدریجی مدنظر ارتش و نیروهای مردمی عراق است و یقیناً تروریست‌ها توان بازگشایی جبهه دیگری علیه ایران را ندارند.
نظر مشاوران فرمانده کل قوا درباره نزدیکی داعش به مرزهای ایران/تروریست‌ها در حفظ مناطق اشغالی با مشکل مواجهند
اگر این “دومینو” را در کنار هم قرار دهیم، می‌بینیم خطری جمهوری اسلامی ایران را -به صورتی که مطرح شده- تهدید نمی‌کند و این موضوع مورد تأکید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و مشاوران فرماندهی معظم کل قوا بوده، اما یقیناً نیروهای مسلح رصد و دقت را در همه برهه‌ها در دستور کار خود قرار داده‌اند.
** دریابان شمخانی: اگر با داعش در افغانستان نجنگیم، به زاهدان می‌آید
امیر دریابان “علی شمخانی” دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به لزوم مبارزه با تروریسم تکفیری در عراق و سوریه گفت:‌ اگر با داعش در “رقه” نجنگیم، به “خانقین” می‌آید و اگر با داعش در افغانستان نجنگیم، به “زاهدان” می‌آید.
نظر مشاوران فرمانده کل قوا درباره نزدیکی داعش به مرزهای ایران/تروریست‌ها در حفظ مناطق اشغالی با مشکل مواجهند
** داعش عددی نیست
جنگ با تروریسم در منطقه غرب آسیا و اقدامات مستشاری جمهوری اسلامی ایران باعث تقویت و گسترش امنیت ملی می‌شود و ضمن رصد مرزها از سوی نیروهای مسلح که به صورت مداوم انجام می‌شود؛ تهدیدی در مرزهای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و داعش عددی نیست که کشوری پهناور همچون جمهوری اسلامی ایران را تهدید کند؛ اما در عین حال مراقبت – در عین مقابله با ایجاد شانتاژ خبری- ضروری به نظر می‌رسد.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین