کد خبر: DT-20636
تعداد بازدید: 40بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
نشست معاونان وزیر امور خارجه کشورمان با هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.
نشست عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه کشورمان با “هلگا اشمید” معاون “فدریکا موگرینی” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.
این نشست پس از اتمام جلسه داخلی و از ساعت ۱۱ امروز به وقت وین آغاز شد.
بر اساس این گزارش، عراقچی و تخت روانچی معاونان وزیر امورخارجه کشورمان صبح امروز(چهارشنبه) به منظور نگارش متن توافق جامع و از سرگیری هفتمین دور مذاکرات هسته‌ای با معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد وین اتریش شدند.
رایزنی‌های هسته‌ای ایران و ۱+۵ در سطح کارشناسان در وین که از روز شنبه پس از بازگشت معاونان وزیر امور خارجه کشورمان در جریان بود، روز گذشته پایان یافت.
ششمین دور این مذاکرات برای نگارش متن توافق جامع با برگزاری نشست عمومی معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۵ به ریاست عباس عراقچی و اشمید و مذاکرات چندجانبه پیگیری شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، این مذاکرات در حالی صورت می‌گیرد که بحث‌هایی چون ابدی بودن توافق مطرح می‌شود، در همین راستا عراقچی در پاسخ به اظهارات “آنتونی بلینکن” معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: توافق نهایی در صورتی که حاصل گردد دارای دوره زمانی مشخصی خواهد بود و هیچیک تمهیدات پیش بینی شده در آن دائمی نخواهد بود.
عراقچی خاطرنشان کرد: البته تعهداتی که ایران براساس معاهدات بین‌المللی همچون NPT پذیرفته است تا زمانی که الحاق ایران به این معاهدات ادامه دارد، تداوم خواهد داشت و تمسک طرف آمریکایی به این قبیل تعهدات که برای مصارف داخلی یا راضی کردن متحدین صورت می‌گیرد، صرفاً یک مغالطه بی ارزش است.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین