کد خبر: DT-33723
تعداد بازدید: 73بازدید
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۴
جنگ میان نیروهای عراقی با گروه تروریستی داعش، در محدوده مرکزی شهر الرمادی و در اطراف مجتمع های دولتی (ساختمان های حکومتی) غروب جمعه، پس از ورود نیروهای امنیتی و کمکی از بغداد، شدت گرفت و فاصله تفنگ هایی که دو طرف به سمت همدیگر نشانه روی کرده اند، بسیار نزدیک شد.

به گزارش دلیران تنگستان، روز جمعه پس از آنکه دهها تن از اهالی غیر نظامی الرمادی توانستند از بند داعش که آنان را به عنوان سپر انسانی در جنگ مورد استفاده قرار می داد، رها شده و به مناطق امن انتقال یابند، نیروهای تازه نفس عراقی حمله جدیدی را برای آزاد کردن مرکز الرمادی آغاز کردند.
به گزارش منابع امنیتی از الانبار، ساختمان های حکومتی که داعش در آنها سنگر گرفته است، عمدتا برای هدف گیری تک تیراندازها سوراخ سوراخ شده و تعداد زیادی نیروی انتحاری داعش در آن پناه گرفته اند.
فاصله نیروهای عراقی هم اکنون با مراکز و ساختمان های دولتی از ۴۰۰ تا کمتر از ۱۰۰ متر است و درگیری های شدیدی در این مناطق جریان دارد.
داعش عمده این ساختمان ها و مراکز عمومی الرمادی را بطور بی سابقه ای بمب گذاری و تله گذاری کرده است و به همین دلیل کار نیروهای امنیتی عراق در این عملیات بسیار دشوار شده است.
درگیری های عصر جمعه به دنبال ضد حمله داعش در ظهر همین روز انجام شد.
«احمد البیلاوی» فرمانده یک گردان از نیروهای عشایری الانبار که به همراه نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی وارد الرمادی شده اند، به رسانه های عراقی گفته است که هم اکنون نبرد در منطقه مجتمع های حکومتی به شدت جریان دارد.
در همین حال جنگنده های عراقی نیز برفضای الرمادی در پرواز هستند و تحرکات داعش را بویژه در مناطق مسکونی این شهر زیر نظر دارند.
عملیات آزادسازی الرمادی که از دو ماه پیش آغاز شده، طی چندین مرحله به آزادسازی مناطق گسترده ای مناطق و بخش های اطراف مرکز استان الانبار انجامیده است و از هفته گذشته ورود نیروهای ارتش عراق به داخل شهر آغاز شده است.
با اینحال نیروهای عراقی برای جلوگیری از تلفات انسانی، بویژه برای محافظت از اهالی غیر نظامی شهر که به گروگان داعش در آمده بودند و از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده می شد، با صبر و بصورت کنترل شده عملیات را ادامه دادند.
پیش بینی می شود با ورود نیروهای مهندسی برای خنثی کردن و پاکسازی میدان های مین و بمب های کارگذاشته شده، تا یکی دو روز آینده کار پاکسازی الرمادی بطور کامل پایان یابد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین