کد خبر: DT-21348
تعداد بازدید: 257بازدید
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴
<p><span id="desc">انتصاب دو مدیر بوشهری در استان البرز، مسئولیت احتمالی فرماندار دیلم در استانداری، قطعی شدن تغییر سرپرست موسسه فرهنگی شهرداری بوشهر برخی از شنیدنی های هفتگی می باشد.</span></p>

در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • احتمال دارد ابراهیم میگلی نژاد در انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه بوشهر کاندیدا شود. وی امیدوار است از پایگاه رای برادرش –غلامعلی- که بجای حضور در انتخابات مجلس راهی شهرداری بوشهر شد نیز بهره مند باشد. ابراهیم میگلی نژاد در انتخابات مجلس ششم از حوزه انتخابیه بوشهر کاندیدا شده بود که اگرچه به عنوان نفر اول به دوره دوم راه یافت، ولی در آن مرحله رقابت را به محمد دادفر واگذار کرد.
 • در هفته گذشته دو مدیر هم استانی در البرز مسئولیت گرفتند. براین اساس، محمدحسین شیخیانی به عنوان مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری البرز منصوب شد. وی پیش از این سمت، شهردار محمدشهر البرز بود. شیخیانی سابقه مدیرکلی امور اتباع خارجه، سازمان همیاری شهرداری های استان و سرپرست شهرداری بوشهر را در سوابق قبلی اش داشته است. همچنین در انتصابی دیگر، دکتر علی اصغر شریفی به عنوان مدیرکل دامپزشکی استان البرز معرفی شد. شریفی که متولد دیلم است، پیش از این سابقه تصدی همین سمت در استان های بوشهر و خراسان شمالی را داشته است.
 • خبر می رسد کاندیداتوری علی افراشته در انتخابات مجلس دهم از بوشهر جدی تر از گذشته شده است. ظاهرا استاندار اسبق بوشهر هفته گذشته در دیدار با برخی دوستانش از تصمیم قطعی خود در این خصوص گفته است. افراشته که اکنون معاون اجرایی رییس مجلس می باشد، برای کاندیداتوری در انتخابات آتی نیازی به استعفا از این سمت ندارد.
 • شنیدیم در میان کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در دشتستان که به حامیان دولت نزدیکی دارند، محمد باقر سعادت فعالیت و نشست های بیشتری در بخش های مختلف این شهرستان برگزار کرده است. وی رییس ستاد تبلیغاتی دکتر روحانی در انتخابات سال ۹۲ و مشاور استاندار در امور اجتماعی می باشد.
 • گفته می شود تغییرات احتمالی مدیریتی در استان فارس تلاش استاندار برای جلب نظر نمایندگان اصولگرا و تلاش برای ابقا ارزیابی می شود. احمدی که عملکردش با نارضایتی حامیان دولت و اصلاح طلبان در این استان مواجه بوده و همایش دومین سالروز انتخاب حسن روحانی در شیراز هم با عدم استقبال این گروهها همراه شد، در نظر دارد با تغییراتی در مدیران، حمایت نمایندگان فارس را برای بقا داشته باشد. از این رو تغییر احتمالی کدخداپور معاون سیاسی امنیتی وی در این راستا ارزیابی می شود.
 • شنیده ها حکایت از آن دارد که در صورت انتقال قاسم قائدی از فرمانداری دیلم به استانداری، مدیرکلی ستاد مدیریت بحران بوشهر یکی از مسئولیت های درنظر گرفته شده برای وی می باشد. از سال ۹۱ تاکنون مرادی مدیرکل این ستاد می باشد.
 • در شرایطی که ورزش بوشهر با وجود فعالیت های گسترده وزارت نفت در این استان، در فقر حمایت های این وزارتخانه به سر می برد، روزنامه خبر ورزشی نوشته: تیم فوتبال نفت تهران برای فصل جدید لیگ برتر ور سیدن به جام قهرمانی، بودجه ای بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان در نظر گرفته است. این در شرایطی می باشد که تنها حمایت وزارت نفت از ورزش حرفه ای بوشهر شامل تیم های فوتبال پارس جم در لیگ دو، فوتبال ساحلی دریانوردان در لیگ برتر و ووشو پارس جنوبی در مسابقات کشوری می باشد که سرجمع هزینه صورت گرفته برای آنها کمتر از ۱٫۵ میلیارد تومان برآورد می شود.
 • خبرهای تایید نشده حاکی از آن می باشد که احتمال تغییراتی در طرح و نقشه کلی منطقه آزاد بوشهر وجود دارد. تاکنون مسئولان استانی اطلاعات دقیقی در خصوص محدوده منطقه آزاد اعلام نکرده اند و عدم ارائه نقشه آن نیز باعث شد تا کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه دولت در این خصوص را مسکوت بگذارد. با این همه، تاکنون محدوده احتمالی منطقه آزاد در شهرستان بوشهر و از منطقه ویژه اقتصادی به سمت جزیره صدرا و نگین ارزیابی می شده است، ولی شنیده ها از احتمال تغییراتی در نقشه کلی آن حکایت دارد؛ طوری که منطقه آزاد از بخش دلوار به سمت منطقه ویژه اقتصادی تعریف خواهد شد. گفته می شود در همین راستا ایجاد چند مرکز خرید در دلوار هم در دستور کار می باشد.
 • گفته می شود کارگران مخابرات روستایی در استان بوشهر نسبت به تاخیر در پرداخت حقوق و سنوات بیمه شان از سوی شرکت مخابرات گلایه مند بوده و خواستار چاره اندیشی مسئولان هستند. براساس مصوبه مجلس، کارگزاران مخابرات روستایی در قالب قرارداد مستقیم زیرپوشش شرکت مخابرات قرار دارند.
 • خبر می رسد در پی تشدید مشکلات آبی در دشتستان، از سال آینده بخشی از ذخیره سد رئیسعلی دلواری به آب شرب اختصاص می یابد. براین اساس شرکت آب منطقه ای طرح امکان سنجی این موضوع را انجام داده و قرار است بزودی اقدامات اجرایی آن آغاز شود. البته ذخیره آب این سد در سال آبی جاری که تا شهریور ادامه دارد نسبت به دوره قبل ۵۸ درصد کاهش یافته که در صورت تداوم این روند، اختصاص سهمی از آن برای آب شرب، محدودیت هایی برای آبیاری اراضی کشاورزی خصوصا مزارع در پی خواهد داشت.
 • خبر می رسد تغییر رحیمی سرپرست موسسه فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر قطعی شده است، از این رو انتصاب گزینه پیشنهادی وی برای معاونت فرهنگی این موسسه و جابجایی برخی نیروهای آن تا زمان انتخاب مدیر جدید متوقف شده است.
 • شنیدیم عبدالنبی امیری گزینه نهایی استانداری برای شهرداری تنگ ارم است. وی که متولد دشتستان می باشد، کارشناس مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان است. شهرداری تنگ ارم از تابستان ۹۳ و در پی انحلال شورای شهر، به صورت سرپرستی اداره می شود و انتخاب شهردار جدید در اختیار استاندار می باشد.
 • فرمانداران جدید شهرستان های جم و عسلویه بعد از ظهر امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار معارفه خواهند شد. پنج شنبه گذشته خبرها درباره تغییر اسماعیلی فرماندار عسلویه به حقیقت پیوست و طی حکمی از سوی استاندار، عبدالله نادری از فرمانداری جم به این فرمانداری منتقل گردید. همچنین فتح الله نوروزی معاون سیاسی فرماندار گناوه به عنوان سرپرست فرمانداری جم تعیین شد.
 • دست آخر اینکه افتتاح نمایندگی آموزش و پرورش آبپخش با حاشیه هایی همراه شد. براساس اطلاع رسانی های صورت گرفته، قرار بود این اقدام در هفته گذشته انجام شود، ولی فرماندار دشتستان با بیان اینکه این ساختمان ویرانه در شان مردم و فرهنگیان نیست، از تعویق این مراسم خبر داد. گفته می شود با پیگیری های صورت گرفته، قرار است دو هفته آینده و همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع)، نمایندگی  آموزش و پرورش آبپخش افتتاح و از اداره دشتستان مستقل شود.
 • منبع:خلیج فارس
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین