کد خبر: DT-23832
تعداد بازدید: 54بازدید
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۴
<div class="subtitle">مصطفی سالاری تصریح کرد: اینکه عده ای به روستاها رفته و مدعی شوند، به دنبال جا برای احداث پتروشیمی دشتستان هستیم و می‌گویند می‌خواهیم جا برای احداث پتروشیمی پیدا کنیم، اشتباه است چرا که جای آن، گم نشده که کسی بخواهد آن را پیدا کند.</div>
مصطفی سالاری در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر در سال ۹۴ گفت: در این شورا، بیشتر تمرکزها بر برنامه ریزی باشد چرا که تحقق برخی کارها تنها به بودجه متکی نیست بلکه به برنامه ریزی صحیح و استفاده از سرمایه گذاران و ظرفیت مشارکت ها نیز بستگی دارد.

تاکید بر جذب سرمایه گذاران و مشارکت آنان فعالیت های زیربنایی استان
وی ادامه داد: وضعیت کلی کشور به سمتی است که در جذب سرمایه گذاران و مشارکت آنان در فعالیت های درآمدزای زیربنایی، جهش چند برابری داشته باشد و استان بوشهر نیز باید در این راستا حرکت کند.
استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه تصمیمات شورای برنامه ریزی استان برای انجام پروژه ها باید دقیقا اجرا شود، ابراز داشت: اعتبارات برخی از پروژه ها به ویژه پروژه های مصوب شده ی استان در سفر هیات دولت به بوشهر، ابلاغ شده اما بخشی از پروژه ها که اعتبارشان تاکنون ابلاغ نشده باید دستگاه های اجرایی مرتبط پیگیر دریافت ابلاغ آن در بودجه سال ۹۴ باشند تا اجرای آنان به شکل مطلوبی دنبال شود.

سالاری با اشاره به ثمربخش بودن استفاده مدیران استان از کتب راهنمای بودجه متمرکزِ مستخرج از قانون بودجه و ضمائم آن که سال گذشته توسط معاونت برنامه ریزی استانداری تدوین شده بود، خاطرنشان کرد: این کتب راهنما، امسال نیز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت عمرانی استانداری تدوین خواهد شد تا مدیران دستگاه های اجرایی بتوانند با استفاده از آن، حداکثر وجوه متمرکز را اخذ کنند.

اجرای مجموعه طرح‌های امید و ساماندهی اعتبارات

وی یکی از اهداف اجرای مجموعه طرح های امید را ساماندهی اعتبارات و برابری در توزیع امکانات و خدمات در سراسر استان عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح ها، به یک سطح بندی متوازن و عادلانه بر اساس نُرم جمعیت و سایر شاخص ها در سطح استان خواهیم رسید و بر اساس همین سطح بندی ها، اعتبارات توزیع می شوند.

رئیس شورای برنامه ریزی استان بوشهر ادامه داد: در مجموعه طرح های امید پیش بینی شده است که امسال در بخش مینی فوتبال چمن مصنوعی روستاها، به سطح خوبی برسیم و سال دیگر نیاز به برنامه ریزی در این زمینه نداشته باشیم ضمن اینکه در نظر داریم به شاخص خوبی در زمینه بوستان امید و نصب تجهیزات پارک و بازی برای کودکان و نوجوانان دست یابیم.

مصطفی سالاری با بیان اینکه در سال جاری و با استفاده از محل اعتبارات استانی، تملک، درآمد ۲درصدی نفت و درآمدهای آلایندگی، سرانه فضای پارک و فضای سبز استان به هفت متر خواهد رسید افزود: هدف ما ایجاد توازن در شهرها و روستاهای استان است تا بر اساس آن، در سال آینده نیز نُرم ها را به طور عادلانه افزایش دهیم.
موافقت وزارتخانه ها و معاونت های ریاست جمهوری با تخصیص اعتبار به طرح‌های امید استان

وی این اقدام را در بالا بردن قدرت پیگیری جذب وجوه متمرکز در مرکز، تاثیر گذار دانست و گفت: معاون عمرانی وزیر کشور برای اجرای طرح روستای پاک در استان با تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار عمرانی بعلاوه ۵۱ دستگاه خودرو حمل زباله موافقت کرد که بخش قابل توجهی از هزینه این طرح را پوشش می دهد.

استاندار بوشهر همچنین از موافقت وزیر بهداشت با سه درخواست استان شامل تخصیص ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار برای مواد مصرفی یکسال دندانپزشکی استان، مجوز به کارگیری ۳۵ تا ۴۰ پزشک متخصص برای فعالیت در استان و واگذاری ۳۵ دستگاه یونیت دندانپزشکی به استان خبر داد.

سالاری اضافه کرد: معاون اول رئیس جمهور با تخصیص اعتبار ۹ میلیارد تومان کمک به احداث زمین های ورزشی در شهرها و روستاهای استان بوشهر موافقت کرد ضمن اینکه تخصیص اعتبار برای توسعه فضاهای سبز روستایی نیز در دست بررسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری است.

تاکید بر تشکیل کارگروه برای برگزای مناقصات در استان

وی بر تشکیل کارگروه برای برگزای مناقصات در استان تاکید کرد و گفت: همه مناقصات استان باید عمومی برگزار شوند مگر اینکه بنا به شرایط خاصی، نیاز به تعجیل در اجرا وجود داشته باشد ضمن اینکه ترک تشریفات در مناقصات را به جز در موارد استثناء و ناچاری نخواهم پذیرفت.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره به اینکه نظارت بر مناقصات عمومی، بسیار مهم است و صرفه جویی در هزینه کرد منابع باید در دستور قرار بگیرد، ادامه داد: اگر مهندسین مشاور و ناظرین پروژه ها به درستی انتخاب شوند، در مدیریت کیفیت، زمان و هزینه اجرای پروژه ها نقش بسزایی خواهند داشت.
سالاری اظهار داشت: تمرکز استان بر اجرای پروژه های نیمه  تمام است و لذا باید این پروژه ها بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی و تاثیرگذاری آنان برای مردم، در اولویت اتمام قرار بگیرند.

وی از دستگاه های اجرایی خواست طرح های خود را برای جبران عدم توازن فعلی در بخش های مختلف استان ارائه دهند تا برای جبران آنها در سال آینده پیش بینی لازم صورت گیرد.

جلوگیری از اجرای همایش‌های غیرضروری

استاندار بوشهر بر نظارت بر اجرای همایش‌ها تاکید کرد و ابراز داشت: کارگروهی متشکل از دو معاون استاندار و سه مدیر دستگاه های اجرایی مرتبط تشکیل شده و با در نظر گرفتن ضرورت، اهمیت و میزان هزینه برگزاری همایش ها، اجرای همایش‌ها را ساماندهی کنند.

اطمینان به مردم برای انتخاب بهترین مکان احداث پتروشیمی دشتستان

سالاری با اشاره به اینکه ۲ طرح پتروشیمی در دشتستان و گناوه اجرا خواهد شد، ابراز داشت: هر کسی می گوید در این زمینه پیگیری‌هایی را صورت داده است اما روش پیگیری ما در این رابطه فنی، تخصصی و منطقی است و با توجه به اینکه تعداد صنایع در قسمت میانی استان، محدود است، معتقدیم این پروژه‌ها نیاز مردم بوده و باید اجرایی شوند.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم در این خصوص انجام شده و سرمایه گذار پروژه را از «سپهر انرژی» به «پتروشیمی خارک» تغییر دادیم زیرا توانایی مالی و تجربه کاری موفقی را در کارنامه دارد که می تواند اجرای موفق پتروشیمی های دشتستان و گناوه را نیز به دنبال داشته باشد.

استاندار بوشهر ابراز داشت: طبق جانمایی اولیه و کلی، قرار بود پتروشیمی دشتستان در بخش آبپخش و هم مرز با شبانکاره اجرا شود اما مشخص نیست که حتما از اراضی ملی در این طرح استفاده شود بلکه بر اساس پارامترها و معیارهای فنی، اقتصادی و محیط زیستی که سازمانهای مرتبط مانند صنعت و معدن و محیط زیست، تعیین می کنند، مکان احداث، طوری مشخص خواهد شد که هم سرمایه گذار توانایی انجام آن را داشته باشد و هم هزینه مالی و زیست محیطی کمتری برای مردم در پی داشته باشد.

مکان پتروشیمی دشتستان گم نشده که کسی بخواهد آنرا پیدا کند

مصطفی سالاری تصریح کرد: اینکه عده ای به روستاها رفته و مدعی شوند، به دنبال جا برای احداث پتروشیمی دشتستان هستیم و می‌گویند می‌خواهیم جا برای احداث پتروشیمی پیدا کنیم، اشتباه است چرا که جای آن، گم نشده که کسی بخواهد آن را پیدا کند.

وی تاکید کرد: ملاک عمل ما در این زمینه، تنها شیوه فنی و تخصصی است و هیچ انگیزه دیگری برای ما قابل قبول نیست لذا به مردم اطمینان می دهیم که هرجا به نفع آنان باشد، مکان احداث پتروشیمی را جانمائی خواهیم کرد تا بعدا هم بتوان زنجیره‌های دیگری را به آن افزود.

استاندار بوشهربیان کرد : گاهی انتخاب نابجا و نادرست یک طرح می تواند توجیه فنی و اقتصادی آنرا زیر سوال ببرد لذا دلسوزان اجازه دهند، متخصصان، کار را انجام دهند زیرا مطمئنا آنها کار خود را بلد هستند.

سالاری بر شروع به موقع پروژه ها، صرفه جویی و شفاف سازی در آنان تاکید کرد.

منبع: مهر
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین