This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-6349
تعداد بازدید: 158بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
در نشست خبری عبدالله آورا مطرح شد:
<p>مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با معرفی شرکت های فعال این منطقه، از عدم خرید محصولات آن در استان گلایه کرد و گفت: انتظار می رود با حمایت و خرید تولیدات این شرکت ها، هم زمینه ادامه فعالیت شان فراهم و هم از ورشکستگی و کاهش فرصت های شغلی این بخش جلوگیری شود.</p>

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر می گوید: معافیت از پرداخت عوارض واردات و صادرات و معافیت از پرداخت مالیات ارزش افزوده برای واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پیش بینی شده، اما مورد اول در هیچکدام از مناطق ویژه اجرایی نشده، مورد دوم نیز مشروط به فاصله ۳۰ کیلومتری از شهر است که بوشهر این شرط را ندارد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالله آورا در نشستی خبری افزود: معافیت واحدهای تولیدی درون منطقه ویژه از پرداخت مالیات ارزش افزوده در مبادلات کالا با هم نیز یکی از فرصت های حمایتی است که برای استیفای حقوق تولیدکنندگان، نهایت حمایت قانونی را خواهیم داشت.

انتقاد از برق منطقه ای فارس
آورا با اشاره به اینکه زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیازمند تکمیل و توسعه است، افزود: اکنون منطقه ویژه به شبکه گاز وصل شده، ضمن اینکه برای برق مورد نیاز جهت توسعه واحدها تفاهم نامه ای با شرکت برق منطقه ای فارس منعقد شده است.

وی افزود: مقرر بوده تا فروردین ماه زیرساخت موردنیاز برای تنظیم ولتاژ برق در منطقه ویژه از سوی شرکت برق منطقه ای فارس ایجاد شود، اما با گذشت ۳ ماه از امضای تفاهم نامه، هنوز اقدامی صورت نگرفته است که جای گلایه دارد.

گلایه از عدم حمایت محصولات تولیدی استان
وی با اشاره به وجود شرکت های فعال در این منطقه و تولیدات استاندارد آنها، گفت: انتظار می رود با حمایت و خرید تولیدات این شرکت ها، هم زمینه ادامه فعالیت آنان فراهم و هم از ورشکستگی و کاهش فرصت های شغلی  آنها جلوگیری گردد.

آورا با پاویورپونتی به معرفی شرکت های فعال منطقه ویژه پرداخت و گفت: تولید کود شیمیایی، سیم و کابل، فرآوری و بسته بندی میگو، بسته بندی خشکبار، لامپ سازی، تولید لوله سبز، کارتن ساز، سنگ فرش، تولید انواع طلق و پوشش های ساختمانی از واحدهای فعال منطقه ویژه می باشند که ظرفیت توسعه را داشته و آماده تحویل زمین ارزان قیمت به همراه زیرساخت ها به متقاضیان هستیم.

تامین پکیج های بسته بندی میگوی بوشهر از آفریقا
وی ادامه داد: مجهزترین چاپخانه جنوب ایران با نام آریانا در منطقه ویژه اقتصادی راه اندازی شده که ظرفیت بالایی خصوصا در زمینه سفارشات مربوط به بسته بندی دارد، ضمن اینکه مشکل سرمایه در گردش آن برای تامین مواد اولیه هم مرتفع شده است.

این مقام مسئول افزود: پکیج های بسته بندی میگوی صادراتی بوشهر در سالهای گذشته از آفریقای جنوبی تامین می شده که این چاپخانه قابلیت انجام آن را دارد.

آیا منطقه ویژه اقتصادی بوشهر منطقه آزاد می شود؟
خبرنگار «خلیج فارس» با اشاره به دیدگاه برخی کارشناسان مبنی بر اینکه اگر بجای محدوده های جدید، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به عنوان منطقه آزاد معرفی شود، با توجه به فراهم بودن زیرساخت های نسبی در آن، سریع تر اهداف منطقه آزاد محقق می شود، دیدگاه عبدالله آورا را جویا شد؟

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با بیان اینکه یکی از دیدگاهها درباره منطقه آزاد بوشهر همین نکته است، گفت: ایجاد منطقه آزاد بوشهر بدون درنظر گرفتن مزیت و معافیت های جدید برای منطقه ویژه اقتصادی، نقض غرض می باشد.

وی با بیان اینکه گروهی کارشناسی با بهره گیری از تجربیات موجود در حال پیگیری منطقه آزاد بوشهر هستند، ادامه داد: نمی توانم صراحتا بگویم منطقه ویژه بوشهر به منطقه آزاد ملحق می شود، ولی می توانم بگویم نقض غرضی صورت نمی گیرد و کاری نمی شود که سرمایه گذاران کنونی منطقه ویژه اقتصادی با ایجاد منطقه آزاد دچار زیان شده و فعالیت آنها راکد بماند.

مخالفتی با توسعه بندر نگین نداریم
خبرنگار «خلیج فارس» همچنین از زمزمه هایی در خصوص مخالفت هایی در استان برای آغاز عملیات اجرایی توسعه بندر نگین به دلیل آنچه رکود منطقه ویژه اقتصادی بوشهر عنوان می شود خبر داد و نظر آورا را جویا شد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این بندر در سفر رییس جمهوری به بوشهر خاطرنشان کرد: مخالفتی با توسعه بندر نگین وجود ندارد و با توجه به اینکه با ایجاد راه آهن و توسعه راههای دسترسی استان، ظرفیت حمل و نقل کالا به بوشهر افزایش می یابد، ظرفیت فعلی منطقه ویژه به تنهایی قادر به پذیرش این افزایش نیست و بندر نگین می تواند مکمل ما باشد.

آورا ادامه داد: بندر نگین در زمینه صادرات مواد مایع چشم انداز توسعه بالایی دارد و اولویت آنجا با پروژه هایی است که در پیرامون آن زمینه اش فراهم نمی باشد، ضمن اینکه مدیران و استاندار به گونه ای هماهنگی خواهند کرد که نقض غرضی صورت نگرفته و بندر نگین با توجه به اهداف برنامه ریزی شده پیش برود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین