کد خبر: DT-32146
تعداد بازدید: 53بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴
رییس کمیته فنی فدراسیون فوتبال تا کید کرد که مشخص نیست چه کسانی مسئول انتخاب بهترین های سال کنفدراسیون فوتبال آسیا بودند و معیارهای آنها برای انتخاب فدراسیون ها، مربیان و بازیکنان برگزیده چه بوده است.

به گزارش دلیران تنگستان، مرتضی محصص در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره انتخابات بهترین های آسیا در سال ۲۰۱۵ که در هند انجام شد، گفت: من نمی دانم که مسئولیت انتخابات برترین ها در آسیا برعهده چه افرادی بوده است و حق داریم بدانیم که چه افرادی و با چه معیارهایی این انتخابات را انجام داده اند.
وی با یادآوری تازه کار بودن شیخ «سلمان بن ابراهیم آل خلیفه» بحرینی، به عنوان رییس جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت: احتمالا این کارمندان کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده اند که معیارهای انتخاب بهترین های آسیا را تعیین کرده و براساس آن رای داده اند.
محصص افزود: به عنوان نمونه در اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) مشخص است که بهترین های سال براساس چه معیارهایی انتخاب می شوند و حتی نام افرادی که حق رای دارند نیز مشخص است؛ اما در کنفدراسیون فوتبال آسیا این موضوع مشخص نیست.
رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه احمد خلیل اماراتی بازیکن بدی نیست، خاطرنشان کرد: در تیم ملی و تیم های باشگاهی ایران بازیکنان شایسته ای حضور دارند و همچنین مربیان شایسته ای داریم و تا زمانی که معیارهای انتخاب در کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص نیست، نباید نتایج این انتخابات را جدی بگیریم.
وی در عین حال اضافه کرد، زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا بازیکنی را به عنوان مرد سال فوتبال آسیا انتخاب می کند، حق همه کشورهاست که بدانند چه کسانی به وی رای داده اند.
مراسم انتخاب بهترین های فوتبال و فوتسال قاره آسیا یکشنبه شب (هشتم آذرماه) در دهلی نو برگزار شد و ایران تنها در بخش فوتسال موفق به کسب بهترین های سال ۲۰۱۵ آسیا شد.
در این مراسم، وحید شمسایی و باشگاه تاسیسات دریایی به ترتیب عنوان بهترین بازیکن سال و باشگاه فوتسال را در سال جاری میلادی از آن خود کردند.
ایران در ۲ بخش بهترین فدراسیون آسیا و بخش جایزه ویژه کنفدراسیون فوتبال آسیا به فوتبال پایه نیز نامزد بود که نتوانست جوایز این بخش ها را به دست آورد و در هر دو بخش ژاپن انتخاب شد.
در این فهرست، ژاپنی ها با کسب ۸ جایزه با اقتدار در صدر ایستاد و استرالیا و چین هر کدام با دو جایزه در رتبه دوم قرار گرفتند.
سایر برترین های آسیا در این انتخابات به شرح زیر بودند:
**برترین فدراسیون
از نظر پیشرفت : ژاپن
در حال توسعه : هنگ کنگ
علاقه مند به توسعه: بنگلادش
جایزه رویارویی: ژاپن
تیم ملی مردان: استرالیا
تیم ملی زنان: ژاپن

** برترین مربیان
مربی مردان: آنگ پاستکوگلو از استرالیا
مربی زنان : آساکو تاکاکورا از ژاپن

** بهترین بازیکنان
بهترین بازیکن مرد : احمد خلیل از باشگاه الاهلی امارات
بهترین بازیکن زن : آیا میاما از ژاپن
بازیکن جوان مرد: دوستنبک خامداموف از ازبکستان
بازیکن جوان زن: ریکاکو کوبایاشی از ژاپن
بازیکن خارجی: ریکاردو پرییرا برزیلی از تیم گوانگ ‍ژو چین
بهترین ل‍ژیونر: سونگ هنگ مین از تیم تاتنهام انگلیس

** جایزه رییس فدراسیون برای فوتبال پایه
الهام بخش : ژاپن
درحال توسعه: ویتنام
مشتاق به پیشرفت: بروئنی
بازی جوانمردانه : ژاپن

** بهترین باشگاه
باشگاه: گوانگ ژو چین

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین