کد خبر: DT-29356
تعداد بازدید: 63بازدید
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با گشایش سیاسی و اقتصادی که فراهم شده و با رفع تحریم های ظالمانه باید خود را برای شتاب توسعه در پارس جنوبی و منطقه ویژه پارس آماده کنیم.</p>

پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس،روز چهارشنبه به نقل از رکن الدین جوادی در آئین هفدهمین سالروز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اعلام کرد: در دوران تحریم و با شرایط دشوار، حرکت های بزرگی در این منطقه صورت گرفته است و در شرایط کنونی باید این اقدام ها شتاب گیرد.
وی یادآورشد: توسعه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسعه میانه راه است؛ مردم این منطقه در کنار توسعه ای که صورت گرفته است، متحمل زحمات زیادی شده اند که که بایدشاهد تداوم توسعه این منطقه در ابعاد مختلف باشیم و گام های اساسی برای رفاه این مردم برداریم.
معاون وزیر نفت گفت:در زمان های مختلف ماموریت های متعددی برای سازمان منطقه ویژه پارس تدوین شده بود ، روزی صرف در حوزه گمرکی و به مرور زمان برای ارائه خدمات عمومی و پشتیبانی از صنایع نفت و گاز برنامه ریزی کرده و امروز نیز توسعه این منطقه را مدیریت می کند و برنامه آینده این سازمان و منطقه بستر سازی برای برنامه های توسعه ای آتی است.
جوادی خواستار تشکیل یک کارگروه ویژه برای بررسی مسائل طی ۱۷ سال تاسیس سازمان منطقه ویژه پارس شد و افزود: باید بررسی شود که در چه برنامه هایی موفق بوده ایم و کجاها ناموفق بوده ایم و نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.
وی خواستار توجه ویژه به مسائل زیست محیطی در سطح منطقه شد و افزود: توسعه صنعتی عوارضی هم دارد که باید به صورت ویژه به این مسائل نگاه شود و شاهد توسعه زیست محیطی در این منطقه به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور باشیم.
معاون وزیر نفت تاکید کرد: باید برنامه ریزی شود که در برنامه ششم توسعه سرفصل جدیدی برای مسائل زیست محیطی منطقه تعریف شود.
جوادی یاد

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین