کد خبر: DT-33515
تعداد بازدید: 56بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: با همکاری نخبگان و اعضای ستاد انتخابات منشور اخلاقی به همراه قوانین کاربردی انتخابات و سخنان بزرگان در این مورد تهیه و گردآوری شده و در روز ثبت نام به داوطلبان ارائه می شود.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از ایرنا، فتح الله حقیقی روزیکشنبه درجمع هیات های اجرایی، نظارت و معتمدین انتخابات شهرستان دشتستان افزود: از ۲۸ اردیبهشت ستاد انتخابات مجلس های شورای اسلامی و خبرگان رهبری در این استان تشکیل و تاکنون ۲۵جلسه برگزار شده و کارهای خوبی در ستاد صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: این دو انتخابات که به صورت همزمان هفتم اسفند سال جاری برگزار می شود به ۱۰مرحله تقسیم شده و اکنون در مرحله دوم قرار داریم که همه این مراحل ده گانه آسیب شناسی و چاره اندیشی شده و براساس برنامه مدون جلو می رویم.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر ادامه داد: در بحث امنیت انتخابات نیز طرح امنیت را در دو حالت عادی و خاص تهیه شده و به تصویب شورای تامین استان قرار گرفته است.
حقیقی بیان کرد: به دلیل اینکه این انتخابات به صورت مکانیزه برگزار می شود باید شعب تحت پوشش همراه اول قرار داشته باشند که در این ارتباط تاکنون درصد بالای شعب تعریف شده را پوشش همراه اول داده ایم و تلاش می شود تا قسمت های مختصر باقی مانده نیز تا قبل از برگزاری انتخابات به تجهیزات مکانیزه مجهز شوند.
وی گفت: برای اینکه اتحاد و وفاق دراین انتخابات حاصل شود از بضاعت نخبگان و ستاد انتخابات استان نهایت استفاده را برده ایم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اظهارکرد: ثبت نام از داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری از روز پنجشنبه ۲۶ آذر آغاز و تا روز چهارشبه دوم دیماه از ساعت هشت صبح تا ۱۶ عصر به مدت هفت روز ادامه دارد.
حقیقی افزود: ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز از روز شنبه ۲۸ آذر آغاز شده و تا ساعت ۱۶عصر روز جمعه چهارم دی به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: این استان به عنوان موفق ترین استان در بحث تشکیل هیات اجرایی انتخابات در سطح کشور مطرح است.
حقیقی ادامه داد: ارکان انتخابات، سالم برگزار شدنو رقابتی بودن آن است که همه در گرو اجرای قانون است.
وی افزود: به مردم تضمین می دهیم قانون را در همه مراحل انتخابات جاری خواهیم کرد تا مشارکت پرشور در انتخابات داشته باشند.
حقیقی اضافه کرد: برگزاری همایش هیات اجرایی و هیات های نظارت انتخابات در مرکز استان در روزهای آینده برگزار خواهد شد.
فرماندار دشتستان گفت: در جمهوری اسلامی، مردم در تعیین سرنوشت، قانونگذاری، سیاستگ ذاری و اجرای قوانین نقش جدی و فعال دارند.
ارسلان زارع افزود: نقش آفرینی مردم در همه فرآیندهای حاکمیت اسلامی بویژه قوه مقننه و مجریه در مشروعیت بخشیدن به حاکمیت و عینیت بخشیدن به آن مهم است.
فرماندار دشتستان اضافه کرد: هیات های اجرایی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بخش ها و مرکز این شهرستان بموقع تشکیل و فعال شده است.
زارع اظهارداشت: همه سازوکارهای حضور گسترده مردم برای برگزاری انتخابات باشکوه در این شهرستان فراهم است.
شهرستان دشتستان با مرکزیت شهر برازجان و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین