شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 18
کد خبر: DT-25482
تعداد بازدید: 229بازدید
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">فرماندار تنگستان استان بوشهر گفت: مطالعات ساخت سد خاییز این شهرستان از مصوبات سفر استانی رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به بوشهر پایان یافته و عملیات اجرایی آن پس از ابلاغ اعتبارات در نیمه دوم امسال آغاز می شود.</p>

غلامرضا ترکزاده روز سه شنبه در نشست مسوولان دستگاههای اجرایی تنگستان با امام جمعه اهرم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: بیان عملکرد نظام درهفته دولت بیشتر مورد توجه مردم است.
وی اضافه کرد: امسال در هفته دولت پروژه های بسیارخوب و بامزیت اجتماعی بالایی در شهرستان تنگستان افتتاح می شود که از جمله آنها درمانگاه شهید رجایی شهر اهرم است.
فرماندار تنگستان ادامه داد: در اجرای طرح تحول نظام سلامت بیشترین اعتبار به بخش بهداشت ودرمان در شهرستان تنگستان اختصاص یافته است.
ترکزاده با بیان این که پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت میزان اشغال تحت های بیمارستانی اهرم کمتر از ۲ درصد و میانگین شش تخت درماه بود افزود: هم اکنون با بهبود وضعیت امکانات و اعزام متخصص به بیمارستان تنگستان سطح اشغال تخت های بیمارستانی دراین شهرستان به بیش از ۶۰ درصد افزایش یافت.
وی اضافه کرد: همچنین اجرای ۱۵ طرح هادی در روستاهای شهرستان تنگستان افزایش رفاه، بهبود بهداشت و سلامت بهتر روستاییان را در پی داشته است که دراین ارتباط بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع از سطح معابر شهری تنگستان آسفالت شده است.
فرماندار تنگستان از اجرای طرح های آبرسانی در تنگستان خبرداد و گفت: خط انتقال آب ۱۴ روستای بخش مرکزی شهرستان تنگستان با احداث مخزن سه هزار مترمکعبی در دست اجراست و انتظار می رود در دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.
ترک زاده با اشاره به این که بزرگراه اهرم به برازجان در آینده نزدیک اجرایی می شود افزود: سد خاییز که مطالعات آن به پایان رسیده است پس ازابلاغ اعتبارات لازم عملیات اجرایی آن در نیمه دوم امسال آغاز می شود.
فرماندار تنگستان با بیان این که همه شهرهای تنگستان دارای شبکه گاز هستند افزود: ۲۸ کیلومتر شبکه گاز رسانی شهر آباد بزودی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می ‎گیرد.
وی اظهارکرد’ عملیات اجرایی مخزن پنج هزار متر مکعبی آب شهر دلوار در هفته دولت اغاز می شود.
ترکزاده گفت: امسال ۲۵۵ میلیارد ریال اعتبار عمرانی در ۱۷ فصل مربوط به دستگاه های اجرایی در کمیته برنامه ریزی شهرستان تنگستان توزیع شده است.
ترکزاده با اشاره به این که در هفت سال گذشته تنها ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی زیر پوشش طرح آبیاری تحت فشاره قطره ای بود اضافه کرد: بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهراهرم سال گذشته مجهز به آبیاری تحت فشاره قطره ای شد و امسال نیز ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی باغ های زیردست دشت اهرم با اعتباری افزون بر ۶۰ میلیارد ریال به این امکانات مجهز می شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۴ شهریور ۱۳۹۴ در ۸:۰۷ ق.ظ
خبری تکراری که ده سال است توسط همه فرمانداران گفته می شود مطالعات پایان یافت فقط همین
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین